31

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Hluboce se skláním před všemi, kteří již několik dnů likvidují sněhový příval. Je jasné, že vše nelze zvládnout okamžitě a také mnozí vlastníci domů jsou si toho vědomi a sníh  na chodnících uklidili, i když jim to zákon neukládá. Přesto se nemohu ubránit jedné připomínce: je třeba přehodnotit priority TS nebo u těch, kdo jsou za úklid zodpovědni. Nemohu pochopit, že do této chvíle není řádně průchodný jediný chodník ze Škvárovny do města (od mostu ke křižovatce s nádražkou), přestože se jedná o jednu z nejfrekventovanějších ulic v Brodě a pro starší občany nebo matky s dětmi představuje téměř nepřekonatelnou překážku . Při chůzi po silnici pak značné nebezpečí. Děkuji M.

32

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Zdravím všechny občany v tomto fóru. Přiznám se, že mě malinko překvapuje forma jednání některých zúčastněných a způsob, jakým dokáží odbočit od tématu a někoho při tom pošpinit. Nic méně jsem přesvědčen, že TS dělají pro město vše co je v jejich silách. Sněhu napadlo opravdu hodně a nenapadá mě způsob, jak se ho rychleji (a pokud možno co nejlevněji) zbavit. Zkuste si jen spočítat, jaké množství sněhu napadlo. Vezmeme trasu od nádraží po náměstí (+/- 400 metrů), výšku napadaného sněhu (35 cm) a jen chodník prohrábnutý na JEDEN kočárek (šířka 70 cm). Jen na takto krátké trase se dostáváme na závratné číslo 98 m3 sněhu, což je pro představu 10 plných tatrovek. To nepočítám, jak by odvoz sněhu brzdil dopravu a byl finančně náročný. A pouhé "rozhrnutí" sněhu se v mnoha ulicích, tak aby byly průjezdné silnice a průchozí chodníky, bohužel nedá realizovat. Buďte proto, lidi, trošku trpělivější.

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Mirek44 napsal:

Hluboce se skláním před všemi, kteří již několik dnů likvidují sněhový příval. Je jasné, že vše nelze zvládnout okamžitě a také mnozí vlastníci domů jsou si toho vědomi a sníh  na chodnících uklidili, i když jim to zákon neukládá. Přesto se nemohu ubránit jedné připomínce: je třeba přehodnotit priority TS nebo u těch, kdo jsou za úklid zodpovědni. Nemohu pochopit, že do této chvíle není řádně průchodný jediný chodník ze Škvárovny do města (od mostu ke křižovatce s nádražkou), přestože se jedná o jednu z nejfrekventovanějších ulic v Brodě a pro starší občany nebo matky s dětmi představuje téměř nepřekonatelnou překážku . Při chůzi po silnici pak značné nebezpečí. Děkuji M.

Dobrý den, dnes bude průchodný chodník od křižovatky k nádraží pod viadukt směr Zborovská pravá strana, levou stranu chodníku , chodník Klučovská a chodník v Chobotě bude upraven dnes.

34

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Vzhledem k tomu, že má sníh držet až do 25.ledna (i když dnes je o něco menší mráz), tak jsme určitě všichni na Škvárovně rádi a děkujeme smile

35

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Děkuji panu Krulišovi za rychlou reakci. M.

36

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Tak chodník k nádraží je už uklizen, ale ne zásluhou TS.

37

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Dobrý den, co si budeme povídat, situace je dost hrozná. pro začátek by mě zajímala jedna věc a to kdo vymyslel tu kravinu, že se sníh začne vozit na hřiště u horní školy. Normální města, popř. vesnice se snaží vyvozit sníh někam do řeky, potoka, k rybníku, apod. pokud možno někam kde sníh až roztaje tak v pohodě odteče. naše město zvolilo trochu jinou metodu.

38

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

dále by mě zajímala činnost městské policie v době sněhové kalamity, např. v pondělí nebyli vidět skoro vůbec, a v následující dny to bylo velice sporadické.dneska se mohli zúčatnit,jako někteří úředníci a úřednice odklízení sněhu v ulicích města.bohužel s lopatou či hrablem vidět nebyli. asi probíhal odchyt nějakého psa a odvoz do útulku, sběr stříkačky pod sněhem, dávání botiček na upraveném parkovišti či měření rychlosti na zasněžených silnicích.

39

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Já myslím že vývoz sněhu na hřiště byl myšlen dobře, pro děti...

40 Naposledy upravil: vyskoč (14.01.2010 20:05:43)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

John napsal:

dále by mě zajímala činnost městské policie v době sněhové kalamity, např. v pondělí nebyli vidět skoro vůbec, a v následující dny to bylo velice sporadické.dneska se mohli zúčatnit,jako někteří úředníci a úřednice odklízení sněhu v ulicích města.bohužel s lopatou či hrablem vidět nebyli. asi probíhal odchyt nějakého psa a odvoz do útulku, sběr stříkačky pod sněhem, dávání botiček na upraveném parkovišti či měření rychlosti na zasněžených silnicích.

Ááá, děkuji Johne za odhalení. Několikrát jsem dnes dopoledne profrčela městem a myslela, že snad další zaměstnanci TS vyrazili bojovat s kalamitou...  a oni to byli zaměstnanci úřadu. Je pravda, že chodník z náměstí směr  nádraží a autobusové zastávky  a přechody u Penny a LD (kde jsem tyto skupinky registrovala, jsou uklizeny v úplně jiné kvalitě, než jakou odvádějí TS.  Při překládání nákupu z košíku do auta jsem zaslechla babči důchodkyně, jak si pochvalovaly vyčištěnou zastávku a pohodlný výstup z autobusu a také pracovní nasazení.  Pan ředitel by si měl vzít příklad a vyrazit se svými kancelářskými zaměstnanci a přiložit také ruku k dílu.
Pan Fokt, si stěžoval na neuklizené chodníky na Klučovské, na to, že jezdí pozdě  z práce, to asi ostatně většina pracujících mimo ČB, ale padat začalo už minulý týden a svou aktivitu tedy mohl projevit už o víkendu nebo byl zase někde na sjezdu? A sníh se dá odklízet i za svitu veřejného osvětlení.
AV