41

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Nikoli, na sjezdu jsem nebyl, v sobotu jsem byl na běžkách a v neděli na šachovém zápase wink

42

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

ceskobroskyobcan napsal:

Chci se jen optat, ale nechcete už začít něco dělat????
Platí to jednak pro pana ředitele technických služeb a pro město!!!!
Pane řediteli, byl jste se třeba projít v ulicích jak to vypadá??? třeba na náměstí, nebo u nádraží a mnoha v dalších ulicích???
Není Vás vůbec vidět(technické služby)... A nevymlouvejte se, že napadlo trošku víc sněhu a že všechno co má nohy je v ulicích.. nejste vůbec vidět, pořád se chválíte, jak všechno umíte a napadne sníh a už je totální kolaps... co kdyby jste si třeba oblíknul ty svoje maskáče a taky začal něco dělat!!!! A pokud to nezvládáte... odejděte a přenechte svoje místo někomu jinému... projděte se třeba v ulici Jana Kouly jak to tam vypadá.. lidi musejí bvšude chodit po silnici!!!!!... Další věc.. v Sadské odváží sníh ven z města... jednoduše si najmuly pár aut a odvážejí to pryč... a to je to menší msto... podotýkám menší město.. a jak se stará o občany.....možná by to chtělo něco udělat a začít pracovat nebo menší změnu!!!!!!!!!

Pane Fokte a vy máte maskáče??
Nedá mi to a reaguji. Chytrý je každy moula. Nic proti Vaší kritice, ale trochu zavání pouze vypočítavostí a snahou sběru bodíků. Jen jsem si nahodile přečetl ve fóru vaše připomínky a  výsledný dojem na mne nepůsobí zrovna dobře. Oproti běžným vstupům, které jsou víceméně věcné a běžné, vaše vstupy vykazují vyšší schopnost práce s textem a tím i jakousi podbízivost výsledného textu směrem k vámi určenému výsledku v čemž se odlišujete od upřímnosti ostatních. Máte tedy maskáče ?? Vy jste odklízel sníh v ulicích ?  Asi ne . Proč ? Seděl jste u PC a psal jste na fóru ? Hm....málo času...že ?? Sněhu je opravdu moc, technické služby nic neomlouvá, ale pouze v mezích běžných problémů se sněhem. A světe div se - já jsem viděl v ulicích města úředníky z MěÚ a to i dámy. Tak takto jste si To představoval ? Já si zase nedokážu představit vás.
Vážení, všimli jste si, jak krásné město je Brod pod sněhem ? Paráda
P.S. Nečekám odpověď a ani o ni nestojím, vím co v ní bude.

43 Naposledy upravil: Michal Fokt (14.01.2010 21:49:42)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Tome, trochu to motáte, s maskáči mířil českobrodský občan na pana ředitele TS, nikoli na mě smile Práci s textem mám jako redaktor tak nějak v popisu práce, ale rozhodně se tu nesnažím nikým manipulovat, spíš se mi často stane, že říkám co si myslím a mám z toho pak mrzutosti sad Sníh jsem se zaměstnanci MěÚ neodklízel neb nejsem zaměstnancem MěÚ, pracuji vPraze takže jsem většinu týdne mimo Brod a hlavně současný zákon povinost úklidu neukládá. Na fóru jsempsalpo chvilkách, např. při pauze na oběd nebo před odchodem domů. A pokud jste si všiml, tak já jsem tu pana ředitele zrovna moc nekritizoval, naopak, komise kterou mám tu čest vést s ním má vztahy velmi dobré. I vzhledem k tomu, jaký příspěvek citujete, nevím, zda jste reagoval na mě nebo na českobrodského občana...

44 Naposledy upravil: LÍDA (15.01.2010 02:24:38)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Dobré ráno (?) smile

Pro ty, co si myslí že se nic neděje a TS nic nedělají... je pátek 2:18hod ráno a na křižovatce před záchytným parkovištěm to před chvílí vypadalo, jako by tam byli skřítkové smile Jeden bagr, dva bobcaty, tři nákladní auta... Kdyby se náhodou někdo divil, kam zmizel sníh, tak se opravdu neuklidil sám wink
Byla radost to pozorovat, šlo jim to jak po másle... či spíše po sněhu big_smile

Můj dotaz - nešel by sníh vozit do koupaliště ?? Místa je tam dost, navíc až bude tát určitě by měla voda kudy odtékat - a alespoň by se to "protáhlo" smile

45

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Koupaliste je take jednim z mist, kam by se snih vozit mel. Na hriste to opravdu bylo mineno pro deti, vozit se ma jen po krajich. Technicke sluzby se snazi, co muzou, ale ty stroje, ktere jste videla patri firme Jordak pomahajici zvladnout situaci.

46 Naposledy upravil: penek (15.01.2010 07:14:14)

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Jakože je to město takové celé krásně bílé? To je, ale pozor na politickou korektnost!

No já bych třeba rád věděl, jestli to v Brodě nechodí jako v Praze, kde je kalamita a primátor si prostě klidně rajzuje někde po světě. Takže, jsou skutečně všichni úředníci na svých místech? Nebo někteří z nich také před touto naší společnou kalamitou strkají hlavu do písku, resp. lesů, mokřin, bažin, eventuálně sopek?

47

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Musím souhlasit s Lídou. Kdo dnes ráno viděl změny okolo odveženého sněhu z některých ulic do/z náměstí, byl určitě velice potěšen. Taky i průchodnost některých míst je rozumnější.

Škoda, že město nemůže pořádně využít lidi pobírající podporu v nezaměstnanosti, aby to bylo vše rychleji. Lopatu a koště zvládne každý.

48

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

zuzanice napsal:

ak máme jezdit po neuklizených chodnících s kočárkama?

Podle mého skromného názoru má v době kalamity město zajistit průjezd rychlé záchranné služby a hasičů a né se starat o pohodlí kočárků. Nikdo vám nebrání vzít spravedlnost respektive lopatu do vlastních rukou. Nebo třeba dát kočárek na sáně, jak to ostatně bez rozčilování dělají běžně na horách.

Jak už jsem psal v jiném vláknu, podle mě město zvládlo sníh na jedničku a zaslouží si pochvalu.

Všem chronickým stěžovatelům posílám píseň "Já žádám", která jim sedne jak prdel na hrnec. Zde je text a mp3

49

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

Jak sleduji diskusi, tak mám dojem, že v některých chvílích se ztrácí podstata a přechází do osobní roviny, což problém sněhu neřeší. Samozřejmě, že každý z přispěvatelů sluduje určitý cíl - neuklizený chodník - já nevím kam, protože on tam denně chodí a bydlí atd. Myslím, že TS by měly mít zmapován pohyb občanů (což není až tak velký problém) a s úklidem sněhu prioritně začít tam, kde je největší pohyb lidí, případně aut. Podle mého názoru je takovou nejvíce exponovanou oblastí náměstí - průchod směrem k nádraží a prostor před nádražím, protože velká většina občanů jezdí do práce a do škol ať již do Kolína nebo do Prahy. Proto je celkem tristní, když od pondělí resp. úterý rána není možné poněkud lépe shrnout sníh kolem nádraží, tak aby se dalo jednak jak parkovat s auty, tak nastupovat do autobusů. V době po 22. hodině je tu již minimální provoz a nestojí tu ani žádná auta a myslím, že jeden traktor s radlicí by shrnutí sněhu do míst, kde by nevadil, vyřešil.

50

Re: SNĚHOVÁ KALAMITA!!!!

banter napsal:

Všem chronickým stěžovatelům posílám píseň "Já žádám", která jim sedne jak prdel na hrnec. Zde je text a mp3

big_smile být to na diskuzích kde se dávají hlasy, měl byste ode mě bod big_smile