41

Re: Mateřské školky

To nedokážu říct, vážným problémem je pro hasiče neexistence druhého schodiště. Jeho zřízení však nechce povolit majitel, kterému by vadilo při zásobování objektu.

42

Re: Mateřské školky

Hlavně nepropadejte panice, nesepisujte petice a nedělejte jiné unáhlené kroky. Některé fámy totiž tomu nasvědčují. Jsem přesvědčen, že vše dobře dopadne a jestliže bude opravdu zájem, další třída mateřské školy vznikne, i když ne od září letošního roku.

43

Re: Mateřské školky

:-))))
Petice? Vážně? A to by něčemu pomohlo? Jako na Vaše odstoupení nebo co? :-)))
To ne, to také doufám, že jde o fámu:-)
My Vám věříme, že to dobře dopadne....:-)

Re: Mateřské školky

Schodiště bude, propagace a evidence zájemců pokračuje :-)))

45

Re: Mateřské školky

Dobrý den, když nechcete fámy, tak já bych ráda také jednu vyvrátila, já mám informace, že pan Mařinec, majitel objektu, se schodištěm souhlasil ihned od začátku. Byl problém asi někde jinde :-)))

46

Re: Mateřské školky

Že by informační šumy? smile

47

Re: Mateřské školky

Možná jen malá komunikace. smile

48

Re: Mateřské školky

Dobrý večer, ráda bych zapojila do této diskuze, neboť je toto téma pro mě velmi aktuální. Na dětském hřišti v městském parku jsem našla letáček o nově otevřených prostorách MŠ Sokolská a s dodatkem ať své případné otázky či zájem směřuji na MŠ Sokolská. První den jsem na MŠ SOkolská nedovolala, jen na odbor školství městského úřadu. Pracovnice odboru mi řekla, že se jedná pravděpodobně o nějakou soukromou aktivitu, že o ničem takovém neví. Podle informací na letáčku měla být odloučená třída MŠ SOkolská nad provozovnou Prodoma v Podskalí. Spojila jsem se tedy s ředitelkou MŠ SOkolská a dostalo se mi informací, že MŠ SOkolská je přetížená, berou děti jen na celodenní pobyt, v žádném případě neumísťují děti ,od 3 do 4 let na 4 hodiny a už vůbec ne děti od 2 do 3 na pět dní v měsíci. Informace o "nové" odloučené třídě MŠ SOkolská jí nejsou známé, abych si zkusila zavolat za měsíc, tedy nejlépe až v říjnu. Nepodařilo se mi zjistit, jestli už je "nová" odloučená třída vybudovaná, ani jestli bude probíhat nějaký nový zápis, takže letáček mi moc nepomohl, ani odkaz na něm, kam mám směřovat své dotazy. Takových tazatelů jako já je prý mnohem víc, ale většinou jde o maminky dětí na čtyři hodiny a jen minimálně dětí na celý den. No jak jinak, když především tyto děti nebyly umístěné, z ekonomického hlediska se logicky upřednostňují děti, které na základě legislativy mohou být ve školce na celý den a jestli si je maminky budou trvale vyzvedávat po obědě, tedy po 4 hodinách, už nikdo nezkoumá. Čtyřhodinové děti jsou pro MŠ nerentabilní a  ty na pět dnů v měsíci už ani nemluvě. Tak se tedy ptám, jak je to s tou "novou" dislokovanou třídou MŠ Sokolská bude, nebo nebude? A ještě jedna otázka bude možnost placeného dozoru ve sdružení Kostička?? A pokud, za jakých podmínek a kde? Za Váš čas a odpovědi předem děkuji. Marcela Chuchlová

49

Re: Mateřské školky

Omlouvám, ale při prvním přihlášení se mi nezobrazilo asi 10 posledních příspěvků, tak jsem sepsala obsáhlý příspěvek, abych byla pochopena a ž po jeho editaci se mi zobrazily chybějící příspěvky, takže některé otázky už jsou mi objasněny smile a smile. Ráda pomohu při distribuci přihlášky, jsem si jistá, že zájemců je dostatek. Díky předem za zbytek odpovědí na mé otázky. Marcela Chuchlová

Re: Mateřské školky

Ahoj Marcelo,
děkujeme za příspěvek, těší nás, že je o školku zájem. Dost mě udivilo, že na radnici ani ve školce Sokolská nikdo neví, že se chystá otevření této nové třídy, protože jednání probíhají už asi od dubna. O.s. Leccos shromažďuje  seznam zájemců prostřednictvím MC Kostička,  přihláška je ja našem webu www.leccos.cz a lze ji elektronicky poslat na tamtéž uvedenou adresu. Také je možné ji vyplnit "ručně" v MKIC a tam také odevzdat. Budeme rádi, když se přihláška dostane ke všem, kdo školku potřebují, takže děkujeme za nabídku šíření informací.
V jaké fázi je objekt nyní po technické stránce ví jistě pan místostarosta, na nás je doložit, že se třída opravdu obsadí.
S přáním hezkého dne Jana Kratochvílová