11

Re: Mateřské školky

Dobrý den Martino,
než odpoví pan Nekolný, můžu zde zatím okopírovat e-mail, který mi poslala Jana Kratochvílová - předsedkyně sdružení Leccos, která má novou mateřskou školku na starosti.

Takže kopíruji:
Nová školka s největší pravděpodobností bude již od září 2007 a bude
patřit pod MŠ Sokolská. Zatím by byla v bývalé porodnici, ale prostory ještě
nejsou potvrzeny. Platilo by se jako v normální školce, protože tato školka
by byla také pod MŠMT.
Naše MC by v budoucnu nabízelo hlídání dětí, zde by se platilo kolem 50,- Kč
za hodinu. Bylo by možné ohlídat i menší děti, ale předpokladem jsou další
prostory a kvalifikovaný personál.
Nová školka by se obsadila z dětí, které nemohly být umístěny při zápise do
obou MŠ a ještě by se udělal jeden zápis.

Re: Mateřské školky

Také přeji dobrý den (nebo spíš večer). Moc děkuji Lence za odpověď. Věc se má tak, že já jsem shodou okolností jednatelkou zmiňovaného Leccosu a všechny tyto informace samozřejmě mám. Přestože je ale v MC a v MŠ šířím, maminky oponují, že na webu města se o tom nic nepíše, že školky slíbily přidat k zamítnutým žádostem o umístění dítěte bližší info o plánované třídě a postup, co dál, ale nic nepřišlo, na nástěnkách nic není atd. Proto jsem zvolila cestu přes web města a poslala odkaz na tuto diskuzi všem rodičům, které znám. Doufám, že si zde tedy brzy budou moci přečíst oficiální info a doufejme, že v budoucnu i nějaké novinky v jednání s nemocnicí. Předem děkuji Kubovi za odpověď. Martina

Re: Mateřské školky

Přeji také dobrý den,
nedá mi to, abych se nepřidala do diskuse.
Ráda bych upřesnila informace o tom, kdo má případnou MŠ na starosti: Byla jsem účastná jednání na MěÚ, kde se o zřízení školky pro čtyřleté děti jednalo, protože uživatelů služeb našeho MC se toto téma velmi týká. Paní Lence jsem psala o předběžném výsledku tohoto jednání, protože byla tak laskavá a nabídla pomoc při zjišťování zájmu o školku. Zpráva není oficiální, nicméně tato informace na schůzce vyplynula. Byla bych tedy opravdu ráda, aby se k otázce vyjádřila osoba kompetentní, kterou je bezesporu pan místostarosta. Rádi se zúčastníme dalšího rozvoje tohoto projektu, díky za otevření této diskuze. Jana K.

14

Re: Mateřské školky

Dobrý den,
předně je potřeba poděkovat Janě Kratochvílové za aktivní přístup k problematice a tak oba projekty již dostávají konkrétnější tvář. Takže mateřské centrum je připravené poskytovat služby spojené s hlídáním dětí a také mateřská škola v Sokolské ulici je připravena zřídit "odloučené pracoviště" a krajský úřad jej zanést do sítě škol a následně hradit mzdové náklady již od září letošního roku. Problém je však s prostory, neb zdravotní pojišťovna nepovolila převod zdravotnických činností z příspěvkové organizace na nového provozovatele nemocnice a údajně tak učiní až k 1.7. letošního roku. Tím se uvolnění prostor pavilonu bývalé gynekologie opět posouvá a jeho využití pro tyto potřeby již od letošního září se tím stává nereálné. Čili je možné otevřít další třídu školky již letos, ale chybí nám odpovídající prostory.

Re: Mateřské školky

Co to tedy znamená??? Začne se s rekonstrukcí porodnice po 1.7. ? Kdy by to mohlo být hotové? Nebo od tohoto prostoru už upouštíte? Nebo se hledají další prostory? Popř. kdo je hledá? Děkuji Martina Benáková

16

Re: Mateřské školky

Dobrý den, jsem maminka dvou dětí, jedno chodi již do školky a druhému byly v březnu dva roky, takže letošním rokem se zabývat ještě nemusím. Ale příští rok budu řešit školku a proto bych moc ráda podpořila maminky a žádám tímto město o snahu sehnat prostor pro novou, třeba i na rok, školku. Rozumím tomu tak, že od září tohoto roku bude provizorní školka - když se to podaří a seženou se prostory a od září příštího roku (2008) bude školka v prostorách půdy školky u tenisu - rozšíření.
Díky a ještě jsem se chtěla optat, je to sice z jiného soudku, ale jen trochu,když nyní se už ví, že je dětí hodně, že jsou silné ročníky, tak zda je připraveno město i řešit školy. Zda už se ví, zda je dostatek míst pro školáky. Obávám se toho, aby to nebylo jako se školkama. Díky za odpověď  Šárka Pučálková

17

Re: Mateřské školky

Znamená to, že v porodnici v tuto chvíli funguje a ještě fungovat několik měsíců bude zdravotnické zařízení, čili je nereálné počítat s jiným využitím od letošního září. Budoucí využití třeba i pro potřeby školky je stále možné nikoliv však letos. Jiné prostory se snažíme najít, ale v takto krátkém časovém horizontu je to prakticky nemožné, to by musely být prostory vyhovující a vyžadující minimum stavebních úprav a takové v současnosti nevidím. Jakýkoliv nápad či pomoc samozřejmě uvítáme.
Ano, připravuje se půdní vestavba školky v Sokolské ulici a tam by od příštího roku mohla fungovat další třída.
Základní i střední školy v Českém Brodě mají dostatečnou kapacitu.

Re: Mateřské školky

Děkuji za odpovědi. Moc mě bohužel nepotěšily. Takže:
Jak časově náročná předpokládáte že by byla rekonstrukce prostor v porodnici pro potřeby jedné třídy MŠ? Upravoval by se jen vnitřek nezbytný pro dočasnou školku? Já osobně bych uvítala i otevření se zpožděním, jen aby se to otevřelo. A tak by mne zajímalo, jestli do toho Město půjde. Děkuji za odpověď. Martina Benáková
PS: zdraví Vás i můj mladší tříletý syn Vojta, který by se rád těšil na to, že jeho maminka si svou práci (nemyslím tím úklid a vaření) udělá v klidu dopoledne, když on si bude hrát s dětmi ve školce a odpoledne by už se o svou maminku dělil jen se svým bráškou a tatínkem :-))

19

Re: Mateřské školky

Dobrý den,
četla jsem vaši diskuzi na téma MŠ, a chtěla bych podpořit stranu rodičů..Myslím, že je škoda, že nebylo město a MŠ připravené na počet dětí, chteré chtěli chodit tento rok, vlastně i ten minulý do školky..My jako rodiče jsme řešili, že chceme od září 07 dát našeho Filípka (nyní 2,5 roku)  do školky, a vůbec mě nenapadlo, že by se mi podařilo ho dát do MŠ v Brodě. Měli jsme proto alternativu v nedaleké vesnici (10km), kde by nám Filípka vzali, ale byli s tim spojené komplikace - dovoz autem atd. Nakonec jsme byli překvapeni, že nám ho MŠ Sokolská přijala, ale vlastně proto, že jsem v tuto chvíli na mateřské dovolené s jiným dítětem, pokud by tomu tak nebylo, tak pochybuji, že by se nám podařilo do MŠ sokolská dostat..

20

Re: Mateřské školky

Ještě bych chtěla reagovat na data od p. Nekolného:
MŠ Liblice přijala všechny děti, které přišly k zápisu, M
Š Sokolská musela odmítnout 10 až 15 dětí a na
MŠ Kollárova přišlo k zápisu asi 70 dětí a kapacita je 42 děcek, z těch 70 některé děti ještě nebudou způsobilé nástupu do školky. Čili v tuto chvíli chybí kapacita pro asi 40 dětí

Napadá mě - kolik rodičů ani k zápisu do školky nešlo, protože se už předem vědělo, že jim školka děti nepřijme? A nejde přeci jen o to, vzít do školky děti těch rodičů, kteří budou zaměstnaní..
Školku potřebují i děti, jejichž maminka stále využívá možnosti rodičovského příspěvku a být děcku k dispozici odpoledne a dopoledne ho dát na 4 hodiny do péče MŠ, ale ČB a MŠ jí to vlastně neumožňuje..