81

Re: Mateřské školky

Jsem zaměstnanou matkou 3 leté dcery. A přesto dcera do školky přijata nebyla. To jen pro upřesnění, nicméně tomu se nyní věnovat nebudu. Chci pouze upozornit, že bych si v životě nedovolila urážet paní Nekolnou ani nikoho jiného na veřejném fóru - pouze jsem jasně napsala, že má štěstí, že její děti do školky chodí, a že já bych brala klidně jakoukoli školku, klidně bez moderních hracích prvků, hlavně kdyby mi dceru někam vzali. Prostě obecně otevřeně závidím všem rodinám, kterým dítě do školky přijali. Stejně tak má štěstí paní xy, i paní yz..., že její děti do školky chodí. Nejde o jméno ani funkci. A nechápu, kde Very vzal/a tu drzost mě vůbec dávat do souvislosti s něčím tak "nízkým".

82

Re: Mateřské školky

Jen poznámka pro "Very". Nemám na mysli žádná konkrétní kritéria. Nicméně se domnívám, že nějaká kritéria musí existovat, protože když jedno dítě přijato je a jiné není, tak musí někdo říci: "není přijato, protože...." Vidíte "Very" a o tom to je, kdyby bylo jasně řečeno, že byly umístěny děti zaměstnaných rodičů a předškoláci a proto mají ostatní smůlu, byla by definována kritéria a bylo by to transparentní (sám/sama píšete, že "pochybujete" že se nepodařilo umístit..) a nevznikaly by žádné dohady proč jedno dítě přijato bylo a jiné ne.
     Přeji pěkný den.

83

Re: Mateřské školky

Kritéria pro přijetí dětí do MŠ Sokolská na tento rok byla takováto:

děti předškolního věku a děti s odkladem školní docházky (dle zákona 561/2004 Sb., školský zákon, § 36, odst.4) (vždy přednostně děti z ČB)

děti na celodenní docházku, jejichž rodiče pracují a mají ukončenou rodičovskou dovolenou (vždy přednostně děti z ČB)

děti na celodenní docházku, jejichž sourozenec již do MŠ dochází (vždy přednostně děti z ČB)

děti na celodenní docházku, jejichž rodiče jsou na další rodičovské dovolené (vždy přednostně děti z ČB)

dítě od 3 do 4 let, na které rodiče pobírají rodičovský příspěvek - na 4 hodiny denně - od nejstarších (vždy přednostně děti z ČB)

děti z obcí, ve kterých je mateřská škola