41

Re: Parkování na Škvárovně

Nic jsem neplatil a ta částka taky neodpovídá... ne pardon, to byl někdo jinej. No, mistře Obi Wane, kruh se uzavírá. Vy jste ochoten platit za něco, co mají jiní zadarmo, jen jste doufal, že budete radnici platit méně. Jak jsem říkal, v to může doufat jen naivní moula. Užívejte si plnými doušky svoji platbu za stání pod širým nebem na silnici, jejíž rekonstrukci (bude-li) či alespoň údržbu už stejně platíte ze svých daní. Já považuju za normální, že na ulici odložím auto zadarmo. Máme prostě jiný mindset, a proto souhlasím, že nemá cenu dál diskutovat.

42 Naposledy upravil: Petiční výbor (29.11.2018 00:17:24)

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý večer,

toto bude pravděpodobně náš poslední příspěvek, protože diskuse se rozvinula do jakýchsi osobních sporů, které už mají pramálo společného s původní diskusí.
Je sice zajímavé si přečíst, kolik stojí parkování migranty v jiných evropských zemích (a pane Bergere, máte náš obdiv, že jste to vygooglil, to je myšleno upřímně, žádný sarkasmus). Ale k tématu to už doopravdy je jen okrajově.

Vážený pane Zbyňku Fořte, upřímně, už skutečně nevíme, co s Vámi☺ Kdybyste si laskavě pročetl diskusní vlákno, zjistil byste následující:
pan Berger zde vyjádřil názor, že si občané Škvárovny vyprosili modré zóny. Upřímně si myslíme, že to napsal spíše z nevědomosti a neznalosti fakt, jak se věc skutečně přihodila. My jsme vše vysvětlili v našem třetím příspěvku, a to do detailu. Kdybyste si ten text překopíroval do wordu (a kopírovat umíte, jak si všichni všimli), tak byste viděl, že má skoro 2xA4. Je tam vysvětleno, že nás pokutovala opakovaně MP a my chtěli, aby nám bylo umožněno částečné stání na chodníku. Nikomu nevadilo, že mu někde „parkují cizáci“ apod. Pan Berger poté sportovně napsal (přečtěte si to), že máme v podstatě shodný názor na modré zóny (že jsou k ničemu). Až poté jste se vznešeně zabral do diskuse a kopíroval již vyvrácené☺ Takže se prosím naučte pozorně číst, skutečně nás nebaví neustále muset odkazovat na naše texty, aby si někdo přečetl, co tam vlastně je, atd. Stojí to čas a pokud nám jej hodláte brát svými již zodpovězenými nesmysly, pak nám zašlete Vaši adresu, my si za ten ztracený čas vystavíme fakturu☺ Díky za pochopení.
Teď už vážně: a omlouváme se všem, co nemají rádi zde již tolikrát zmiňované pivo, ale lepší přirovnání, aby věc pochopil (mimojiné) i pan Fořt, nás skutečně nenapadá.
Představte si, že si otevřete pivo a ono je zteplalé. Napijete se, nechutná Vám to. Co udělá rozumně smýšlející člověk (pomiňte prosím to, že si může otevřít nové☺). Dá si to pivo na chvíli na mrazák. Ano, může přijít snaživá manželka (omlouváme se všem ženám, je to skutečně jen příměr) a nabídne Vám ocet (byl ve špajzu a je tudíž vychlazený. Napijete se tedy raději toho octa? My myslíme, že nikoli.
My (občané Škvárovny) jsme se na zaparkování aut vždy dohodli a nikdo neřešil (pane Fořte – třeba Vás opakované zmínění Vašeho příjmení donutí číst POZORNĚ☺), které auto stojí před kterým barákem. Po několika letech nečinnosti se probudila MP a několikráte obešla Škvárovnu a pokutovala. V momentě, kdy nikdo neinvestuje do tady již řešených chodníků a silnic (výjimka Pod Velkým vrchem, tady je moderní chytat za každé slovo) a některé ulice jsou zkoulaudovány i přesto, že nemají 6m atd atd, je logické, že se několik občanů vypravilo na radnici – slušně se poprosit, zda mohou alespoň dočasně stát na chodníku a obejít se bez pokut do doby, než se schválí model architekta a situace se začne řešit plošně. Nikdo (pane Fořte☺) nežádal modré zóny, nikdo nechtěl odpouštět pokuty.
Přeložíme – zjistili jsme, že pivo je zteplalé a přišli jsme poprosit, zda jde dát na chvíli na mrazák.
Reakcí města bylo x mailů s určitými přísliby ohledně MP (jmenovitě p. Kašpar a můžeme doložit jak tuto komunikaci, tak i naši první petici, která žádala právě o povolení částečného stání na chodnících).
Následně vzniklo již tolikrát omílané zasedání. K našemu neskutečnému překvapení se zde ovšem neřešilo parkování, ale bez ladu a skladu se občané překřikovali.
Město si pak krátce před volbami zasedlo a podobně jako ve Slunce, seno a pár facek (tam taky padlo jako jeden z návrhů, že „máme ty Italy ožrat“ a padlo od obce „to zapiš, může se to hodit“) si z 20-50 různých výkřiků (to skutečně nebyly návrhy, ale spíše jednotlivé výkřiky/ohlasy obyvatel, leckdy ani nebydlících na Škvárovně či dokonce v ČB) vybralo jeden jediný. Onen občan teď nejspíše nechodí kanály, ale je na svůj „nápad“ náležitě hrdý☺
Přeložíme – město je v tomto případě ona manželka, co přišla, viděla, že nám nechutná ono zteplalé pivo a donesla ocet se slovy „máš to vychlazené, miláčku“.
Město zkrátka a dobře ignorovalo fakt, že bychom rádi pivo a jako správná hospodyňka nám nabídlo ocet.
To asi není úplně standardní řešení situace, ne? A abychom se skrze tyto premisy dostali k cíli (protože z tohohle textu si zase někdo vyzobne jednu větu a na té se bude točit) – není proboha logické, aby město společně s námi strčilo to pivo na mrazák a pak jsme společně řešili, kolik že minut ho tam máme nechat, aby bylo tak akorát?
My, jakožto Petiční výbor (a už to tu zaznělo od nás několikrát) očekáváme, že zvolení zástupci chtějí pomáhat lidem a dělat věci smysluplně. Byť nás nemile překvapuje, že ani zástupce ze Škvárovny, ani pan starosta, ani nikdo z dopravy atd. tady už dlouhé dny nereaguje (a to jsme v "Otázky na zastupitele"), pořád věříme, že si město ocet (modré zóny) zase schová do špajzu a zkusí se poradit s námi o tom, kolik minut budeme společně chladit to pivo (to je onen kompromis). A každá ulice může ten kompromis mít jiný. Tady nejsme ani v Paříži, ani v Berlíně, tady bychom se měli dohodnout na věcech společně – my volíme lidi, o kterých věříme, že se budou snažit věci dělat s námi, nikoli proti nám. Proto na ně tímto apelujeme, aby se tak stalo.
Na závěr už jen tři drobné poznámky –
1)    pane Bergere, byť máte náš obdiv (opět bez sarkasmu), už jsme to taky psali, přece nevěříte, že pokud tady bydlí stovky dospělých (na Škvárovně), že se všichni milují. Všude je někdo, kdo jinému závidí (pane Fořte☺). A naprosto všude jsou občané, kteří se nestarají vůbec o nic, maximálně Vám podepíší tu petici a s hrůzou v očích, „aby se nám pak někdo nemstil“ se opakovaně ptají, zda už nic víc nemusejí. To je klasická česká povaha. K té se ještě vrátíme v poslední poznámce. A i přes tu (jejich) povahu si zkuste zjistit, kolik lidí podepsalo petici za jediný víkend a jak rychle jsme se dokázali sjednotit a sehnat právníka, abychom vyjádřili svůj nesouhlas.
2)    Nebudeme tu kopírovat ty poznámky o naivních moulech. Ale až město zjistí, že mu Škvárovna nese třeba 0,5M/rok (nepočítali jsme, jen rychlý odhad nahrubo), pak jen ten moula si může myslet, že modré zóny nezaplaví celý Brod. To v překladu pro pomalu chápající znamená, že tahle věc není problém Škvárovny, ale všech obyvatel Brodu, kteří se tu radši hádají o nesmyslech, namísto aby se proti tomu stavěli společně
3)    K české povaze – Naše osobní reakce by byla (pokud by se jednalo o identický případ třeba v Mexiku) ve stylu „To je blbý chlapi, máme Vám taky něco (jako Škvárovna) podepsat, ať město vidí, že je nás více, jsme soudružní a vnímáme věc jako problém?“ Reakce lidí typu pan Fořt je výsměch (který se změní v úděs, až se to samé stane v jejich čtvrti). Tohle je samozřejmě nejen důkaz o klasické maloměšťácké a závistivé české povaze, ale dává to městu signál, aby se naší peticí vlastně vůbec nezabývalo.
My si trváme na tom, že nás město v zásadě nepěkně obešlo. A nikdo tu prosím netvrdí, že záměrem bylo nás nějak okrádat. Nicméně stávající nápad s octem je prostě na houby (s octem).
A konečně – pokud se tu chtějí lidi jako pan Fořt vysmívat, ať tak klidně činí. My věříme městu, že se za nás nakonec postaví a pomůže nám. A pokud ne, alespoň jsme neseděli s rukama založenýma v klíně (pardon, s rukama kopírujícíma tu „neskutečnou legraci z těch blbečků ze Škvárovny“).
Nic ve zlém☺
Tak příjemný zbytek středečního večera přeje Petiční výbor.

Autoři abecedně: Berešová Vlasta, Březinová Anna, Černá Blanka, Černý Zdeněk, Eisner Michal, Fuksa Martin, Moucha František, Moucha Radek, Tůma Josef

43

Re: Parkování na Škvárovně

Jestli mohu a slibuji, že velmi stručně. Návrh na zřízení modrých zón byl zveřejněn ještě PŘED VOLBAMI. Ze Škvárovny se neslo ohlušující ticho, nebo spíše lehce spokojené pobroukávání, jak to radnice hezky vyřešila a jak se o vás pěkně stará. Dokonce, jak sami píšete, spousta z vás starostu zvolila. Pochopitelně vám nikdo před volbami neřekl, kolik budete platit, jakožto naivní moulové jste se spokojili s chlácholením, že se nebáte čeho bát, bude to málo. Po volbách jste zjistili, že budete škubání jako husy a to jste teprve začali kejhat.
Měli jste začít křičet ještě před volbami. Měli jste řvát nahlas, že nebudete volit někoho, kdo vám chce namalovat modou čáru kolem baráku. Nepochybuju, že byste uspěli. Ale vám to tehdy bylo šumák, bylo vám úplně u zadku, že ve vaší čtvrti nezaparkují ani ostatní Broďáci, hlavně, když tam budete mít volno.
Teď píšete petici. Myslím, že vám bude úplně na prd. Mám podezření, že když nařízení vydala rada, tak s tím zastupitelstvo nic udělat nemůže (nejsem právník, ale co si pamatuju z občanské nauky mé dcery, tak je rozdíl mezi zastupitelstvem a radou města. Ale to jste asi se svým právníkem probírali), nebo že už je to pozdě - petici si vyslechne zastupitelstvo v prosinci a už se s tím nic nedá dělat. Nebo ještě něco jiného, v tom starostu nepodceňuju, že si výmluvu najde.
Dost možná vám vrchnost blahosklonně slíbí, že parkovací karty budou za pakatel a ony třeba rok dva fakt budou. Až si zvyknete, tak je postupně zdraží.
To je taky odpověď na vaši obavu, zda se modré zóny nerozšíří do dalších částí města. Jsem si jistý, že pokud by někdo chtěl neco takového dělat u nás, tak už ho příště nezvolí.

44

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den.

My věříme městu, že se za nás nakonec postaví a pomůže nám. ::: Jak vidím pomohlo vám a jsem rád , že jste spokojeni. Ano díky vám budou i u nás modré zóny a jsem hodně zvědavý, kdo vám půjde osobně poděkovat.

Dle vás, mám tedy volat MP, že auto parkuje na chodníku ?? Proberte se lidi a vytáhněte paty ze svého mikro světa a běžte se po Brodě  projít. Auta stojí na chodnících , na obrubnících , prostě , kde se dá.

Ano toho, kdo vám z města pomohl , volte i nadále, třeba se vám otevřou oči.

Nikomu se neposmívám, jen čtu, vidím a reaguji na averzi typu : Vyženeme Broďáky ze Škvárovny. Nehodlám s vámi diskutovat, to jen mlácení slámy a když někdo nechápe, nepochopí ani po sté.....

Pan Berger , děkuji za váš názor, většinu připomínek jste mě vzal z úst.

S pozdravem.

Zbyněk Fořt

Re: Parkování na Škvárovně

Dobré odpoledne,

za nás skutečně naposledy.

Pane Bergere, mohl byste nás přestat chytat za slovo prosím? Je prima, že máte znalosti z občanské nauky☺ My jsme definovali protistranu jako „město“, „zastupitele“, „radu města“ apod., na střídačku. Asi je logické, že tím myslíme ty odpovědné, kteří mají tu moc rozhodovat (ano, přesně Ty, kteří tu přestali už dávno reagovat).
K volbám – to bychom mohli diskutovat o tom, zda má cenu zaškrtnout něčí jméno, když princip voleb je jiný, proč vítězná strana může být v opozici (třeba v Brně) atd. To sem nepatří.
Pane Bergere, opět, dříve než to celý rozpálený naťukáte, tak si prostě zjistěte fakta. Nemáme chuť to tu vypisovat – ale zjistěte si, kdy (na to jste si tušíme odpověděl správně sám) a hlavně JAK, město zveřejnilo modré zóny. Bylo to pěkně potichounku a předpokládáme, že obecná představa byla, že si toho nikdo ani nevšimne. A ano, protože víme, co na to napíšete, měli jsme si to zjistit dříve bla bla. Jsme rádi, že jsme na to vůbec přišli a ještě natolik včas, abychom vůbec zareagovali.
Poprvé tady budeme malinko neslušní – tohle byla od města „prasárna“ a pokud se na to podíváte objektivně, nejsou vinni jen ti, kteří si všimli až po pár dnech, ale hlavně ti, kteří potichounku zrealizovali, nemyslíte?
Vaši víru, že se „nerozšíří do dalších částí města a u Vás se pak takoví lidé nezvolí“, bychom tedy chtěli mít☺ jak to tu bylo – moula?:-) Nic ve zlém, jen jeden z našich posledních žertů.
Pane Fořte, vy raději nečtete příspěvky vůbec, zato tady rád exhibujete (a proto už nedává sebemenšího smyslu sem přispívat). Z našeho textu (tentokráte na 3 A4), kde jsme Vám vše vysvětlili, jste si odnesl jednu větu. Slušný člověk se omluví za šíření dezinformací a přidá, že si věci třeba příště ověří.
Vy oproti tomu, zvolíte další „moudrou větu“ – „Auta stojí na chodnících, na obrubnících, prostě kde se dá“. My nevíme, zda si to uvědomujete, ale tím jste pouze potvrdil to, co jsme napsali – ano, to stojí, následně přišla MP a celý příběh dál už znáte (Vy tedy ne, Vy to nečtete☺, ale ostatní už zjevně ano).
Pokud Vám někdo vyvrátí Vaše domněnky, tak reakce typu „nehodlám už s Vámi diskutovat“ také pouze potvrzuje, že se Vám v diskusi příliš nezadařilo☺
Za nás skutečně poslední dvě poznámky, pak už reagovat nebudeme, přestalo to dávat valného smyslu.
a)    jsme rádi, že se nám přece něco povedlo. Od doby našich příspěvků jsme tady naučili lidi se představit, popřát pěkný den... vždyť je to prima, že nám roste diskuní kultura☺
b)    Budeme raději ignorovat ten podtext z určitých příspěvků tady, které nejen definují českou povahu, ale hlavně minulý režim – z pana Fořta přímo čiší takové to „nehlas se, seď pěkně vprostřed, neudělej více výrobků za směnu než ostatní, protože by nám navýšili normu..."). To už tu před lety všechno bylo a Horáková se z Vás musí obracet v hrobě.
Víte, pokud se nad tím zamyslíte, přece jen jsme něčeho dosáhli (krom toho slušného zdravení a představování). Zjistěte si prosím ten počet podpisů na petici za jediný víkend. A zkuste popřemýšlet o té jednotě, která na Škvárovně vládne (my víme, Vy byste si takové lidi přece nezvolili☺).
A nakonec – město (pardon, ta rada) přece svou nečinností v téhle diskusi také dává najevo určitý postoj. A nám voličům to dává zase právo popřemýšlet, jak to bude při nových volbách. Ocet už pít jistě nebudeme☺ Krásné čtvrteční odpoledne všem a nashledanou☺

Autoři abecedně: Berešová Vlasta, Březinová Anna, Černá Blanka, Černý Zdeněk, Eisner Michal, Fuksa Martin, Moucha František, Moucha Radek, Tůma Josef

46 Naposledy upravil: Kateřina (29.11.2018 14:31:24)

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den,

moc nechápu poznámku pana Fořta

“Proberte se lidi a vytáhněte paty ze svého mikro světa a běžte se po Brodě  projít. Auta stojí na chodnících , na obrubnících , prostě , kde se dá.”

pokud jste četl pozorně příspěvky, tak uplně první podnět k tématu na parkovaní byl, aby město beztrestně umožnilo částečné stáni na chodníku (příspěvky od Petiční výbor) a to z důvodu, že MP  zde rozdávala pokuty jak Babiš koblihy. Před touto akcí MP, která byla spuštěna na udání, tady residenti parkovali taky kde se dá i v tom našem  mikro světě. Původní žádost byla, zda by nebylo možné upravit dopravním značením parkovaní na chodníku,nic víc nic míň.

47

Re: Parkování na Škvárovně

Vážení, tak tedy ještě jednou.

1) V průběhu prosince by mělo být v areálu cukrovaru zřízeno provizorní parkoviště pro cca 200 aut,
2) nařízení by se mělo na radě města 12.12.2008 změnit a doba omezena Po-Pá 8:00 - 14:00,
3) stejná rada projedná i úpravu cen za parkovací karty (první za 50,- či 100,- Kč a druhá za 1.000,- Kč).

Přeji hezký večer!

Re: Parkování na Škvárovně

Znamená to tedy, že v době platnosti zákazu neexistuje možnost pro nerezidenty na Škvárovně zastavit? Žádná šance si koupit parkovací lístek? Když někdo bde chtít si jít ráno před cestou do práce zacvičit do fitka, s dětmi před obědem do parku... nemá možnost? Proč?

49

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý večer pane Nekolný,

pokud bude zřizené parkoviště pro 200 aut, potom není nutné zavádení modrých zón, jelikož bude situace u parku vyřešena a ostatním obyvatelům (a to zejména v příčných ulicích mezi Ruskou a Pod velkým vrchem) to nijak nepomuže zdůvodu nedostatečné kapacity, byť jen pro residenty.

Touto cestou jste ukázali, že vám na občanech nezáleží a ti to doufejme do přištích voleb nezapomenou, já tedy už teď vim, že Vás a Vaší partaj volit nebudu.

50

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den.

Já to vím už dávno a tuto partaj jsem rozhodně nevolil.

Jen Škvárovna volila modře a proto jsou občané, tak spokojení !!

Pěkný den

Zbyněk Fořt