31

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den.Chtěl bych reagovat na příspěvek človíčka bergera.Zřejmě jste na těchto schůzích človíčku nebyl anebo jste byl v tzv. rauši,protože pokud jste byl při smyslech,tak nenapíšete takovou blbost,že občané PROSILI,aby mohli platit.Je jasné,že nějaké náklady na výrobu karet jsou,ale rozhodně ne takové.Zřejmě patříte do skupiny obyvatel,kteří tyto problémy,ať už finančního rázu nebo problémy s parkováním nemáte človíčku.Holt sytý hladovému nevěří,že?Možná i patříte(podle vašeho nabubřelého vyjadřování) do skupiny lidí,kteří se přistěhovali z našeho velkoměsta a mají pocit nadřazenosti nad místními domorodci.Tato lokalita je mým domovem a jsem mezi těmito lidmi spokojen a rád se se svými sousedy stýkám,aniž bych si človíčku myslel,že jsou hloupí nebo řeší malicherné věci.Což z vašeho příspěvku přímo čiší.Je pravda,že občané Škvárovny jednání o parkování vyvolali,ale ne proto,aby platili nesmyslné poplatky.Ono totiž o kvalitě bydlení a spokojenosti obyvatel nemusí vypovídat jen zeleň,ale i možnost zaparkovat človíčku,nejen na dvoře,pokud mám možnost a vjezd dostatečně široký(což u většiny pozemků na Škvárovně není),ale i na ulici.Modré zóny človíčku toto nevyřeší a naopak ještě více omezí.Tak pokud neužíváte človíčku nějaké opiáty a pod. tak si hoňte to svoje velké ego doma u televize a neurážejte a nezesměšňujte ostatní slušné lidi,kteří se snaží řešit problémy,které evidentně nemáte človíčku.A ještě k panu MrNobodzzz:asi tu nebydlíte,jinak musíte vidět,že zeleň má tady každý na zahradě a tíží nás spíš to parkování(jak už jsem psal výš).Nikdo tu navíc nechce kácet ani ty stromy,které rostou i bez ošetřování městem.Naopak  lidé z ulice Pod Velkým vrchem parkují v Jugoslávské apod.A nevidím důvod,proč by se mělo omezovat parkování sportovců u fitka a u parku?Dají se pořídit parkovací hodiny,které používají třeba v Kostelci nad ČL a je jen na MěÚ jak dlouhou dobu bezplatného parkování autem (za účelem sportování) na těchto místech povolí.Nevím tedy jak se ta vaše obrana těchto sportovců slučuje s tím vyhnáním tzv.cizáků(váš výraz),když ti sportovci kvůli nim ani u těch sportovišť nemají kde zaparkovat.Nemluvě už o tom parkování před fitkem.To fitcentrum má také vlastní dvůr zavezený sutí.Kdyby ho vyklidili,tak mají pro své klienty úplně luxusní parkování.Něco tu nehraje.A stou tisíci korunou za druhou kartu jste se určitě spletl,protože tam bylo řečeno,že za první kartu nic nebo symbolický poplatek a druhá 100-200kč pro rezidenty.Těch 1000kč mělo být až za třetí auto,takže jste asi nedával pozor.Jestli se vám oběma,jak človíčkovi bergerovi anebo vám zdá,že lidé na Škvárovně chtějí hledat problémy tam,kde nejsou tak prosím,je to jen váš osobní názor a rozhodně máte právo ho mít.Ale opírejte se pouze o fakta a ne o smyšlené doměnky. Mi všichni chceme s MÚ jednat na co nejvíc vyhovujícím stavu pro obě strany.Toť zatím vše z mé strany.

32

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den všem.

Jsme svědky toho, že někdo chce volný plac před domem. To chci i já a to chce snad každý Broďák. Možná to dopadne tak, že jednou budeme platit všichni, za to, že jedna skupina vyvolala jednání o tom, že jiný " Broďák ", nemá nárok parkovat na Škvárovně. I tam , kde bydlím já , jsou chodníky v nedobrém stavu, ulice špatně průjezdné a o cizích autech ani nemluvě.

Vrchol všeho je, že jistý diskutující napsal, že místní si vozí zadní část těla pár stovek metrů právě na Škvárovnu. S dovolením, to je moje věc, kam jezdím, kde parkuji a kolikrát tam parkuji. Vracíme se díky těmto názorům před rok 1989. Příkazy, zákazy, povolení jen pro vyvolené apod. Chtěli jste volno, musíte platit. To už to někdo a správně napsal. Nakrásno, kdybych jel jen 100 m a parkoval na Škvárovně, do toho nikomu nic není. Auto mám k jízdě  a tím to končí.

Velká část místních nemá kde parkovat, stojí v ohybech, na trávě a vzpouzí se někdo, prosí vrchnost o radu a pomoc ? Můj děda říkával, nechoď s pány na led....Platí to i dnes.

Vy ze Škvárovny, vy aspoň večer zaparkujete před domem. Znám místní, kteří nepřijedou do 17.00 hodin, krouží kol dokola a místa není. Nestojí tam právě někdo ze Škvárovny autem, která tam nemá co dělat ? Je třeba tedy oznámit požadavek radnici ať řeší ty , co tam dojedou za rodiči na nedělní oběd. Není to stejné ? Ulice v Brodě jsou snad pro všechny.

Pěkný den.

Zbyněk Fořt

33

Re: Parkování na Škvárovně

Tak tady pro pana zhrouceného (breakdown): doteď můžete na Škvárovně parkovat na ulici zdarma. Jenže tam parkují i cizí a to se vám nelíbí, tak se aktivně domáháte zřízení modrých zón. Jen naivní moula si může myslet, že v modré zóně bude parkovat zadarmo či za nějaký směšný pakatel. Podívejte se do jiných měst, kolik platí rezidenti:
Praha: 1. auto za 1200, druhé za 7.000 a třetí za 36.000
Brno: 1. auto za 600, druhé za 15.000 a třetí za 30.000
České Budějovice: jen jedno auto na hlavu a za 2000
Hradec Králové: 1200 za první auto, 3000 za každé další
Poděbrady: 400 za první, 1000 za druhou  a 3000 za třetí kartu. Jedná se ale o nepřenosnou kartu, která se váže na SPZ. Přenosné jsou za 3000.
A s vědomím toho, jak to funguje v jiných městech, jste prosili, aby vám někdo namaloval modrou zónu na ulici, na které dosud parkujete zadarmo? A fakt jste si mysleli, že to bude za hubičku? Nebyli jste náhodou v rauši?
Vidím úplně v barvách, jak vám Kuba bude s vážnou tváří říkat, že přenosná karta za 1000 pro druhé auto a 3000 za každé další je ve srovnání s ostatními městy ještě nízká částka. Ona to totiž je pravda.
Takže ano, mám důvod se pošklebovat. Škvárovna bude sloužit jako odstrašující případ a varování pro ostatní. Teď už se nikdo nebude domáhat takové pitomosti, jako je zpoplatnění parkování na ulici. Nám sice před barákem parkují cizí lidi, je tam občas tlačenice a ne vždy zaparkuju před vchodem. Ale raději ujdu těch pár metrů, než aby mi tam přišel nějakej chytrák s pixlou modré barvy. Ale vy jste to chtěli, tak si to užívejte.
J. Berger
(fotbal bohužel nehraju. Manželé Součkovi asi taky nemají nic společného se Součkem ze Slavie)

Re: Parkování na Škvárovně

Vážený pane Bergere,

jakožto Petiční výbor si dovolíme vyjádřit se k Vašemu příspěvku, neboť se obáváme, že šíříte nepravdivou informaci a rádi bychom, aby občané znali skutečnosti, které se od těch Vámi podaných výrazně liší.
Jen pro úplnost, děkujeme, že jste se představil, z „berger“ s malým „b“ jsme skutečně nebyli schopni dovodit, že se jedná o Vaše příjmení.
Není pravdou, že jsme se „aktivně domáhali modrých zón“ a skutečně netušíme, kde jste tuto mylnou informaci vzal a proč se tady s ní oháníte a snažíte se tak ovlivnit mínění občanů.
Kdybyste byl prosím tak laskav a přečetl si náš první příspěvek (na to už jsme Vás upozorňovali v minulé reakci, ale z té jste si zjevně odnesl jen toho „Bergra/Součka“☺), pak byste věděl, že jsme skutečně nežádali o „chytráky s pixlou modré barvy“ (Vaše slova).
Ostatní to již pochopili, tak tedy ještě jednou pro Vás:
1.)    v létě 18 několikrát rozdala MP v ulicích pokuty, a to převážně za částečné stání na chodnících. To několik z nás ( i těch, kteří pokuty nedostali) přivedlo k myšlence (které asi nerozumíte, ale kterou my dodnes považujeme za správnou), dojít za zástupci města a požádat je o možnost částečného stání na chodníku. K tomuto účelu vznikla i první petice (léto 18, nikoli ta stávající). V této petici se praví pouze to, že žádáme o značení, které umožňuje částečné stání na chodníku, nic více, nic méně. Tuto petici, podepsanou desítkami občanů Škvárovny, můžeme kdykoli doložit. Město na naši petici nereagovalo, neboť ze zákona nemuselo (byla totiž zaslána e-mailem). Tudíž ani p. Pohůnek (odbor dopravy) ani p. Kašpar (se kterým jsme si k tématu vyměnili několik e-mailů) na věc samotnou nereagovali.
Na jejich ospravedlnění nutno dodat, že právě p. Kašpar podnítil sezení města s občany kvůli parkování na Škvárovně
2.)    To, že na schůzi se již neřešilo jen parkování, kvůli němuž věc vznikla, ale celkový stav Škvárovny, je věc zcela jiná (a jejím autorem je město, nikoli občané Škvárovny). Ztratil se cíl samotného projektu (opět prosíme, buďte tak laskav a pozorně si přečtěte náš první příspěvek). Na zasedání zaznělo možná 20, možná 30, možná 50 návrhů. „Ujal“ se jediný – jeden z občanů řekl něco ve stylu „tak tam dejte karty“. Načež se rozhořela diskuse o případné ceně karet apod.
3.)    Občané obdrželi dotazník, který poctivě vyplnili – a věřte mi, že většinově nezaškrtli ani to, že chtějí tuny zeleně, ani tu Vaši modrou pixlu
4.)    Město zcela bez respektu k původnímu záměru a zcela bez vyjádření k vyplnění dotazníků chvíli před volbami zasedlo a odhlasovalo si ty Vaše modré pixly
Vámi mnohokráte opakované resumé, že „máme co jsme chtěli“, se skutečně nezakládá na pravdě. Protože jsme si už všimli, že nerad pozorně čtete, tak ještě jednou pro Vás:
a)    jediný občan toto (modré zóny) navrhl a v ještě zcela jiné formě
b)    na plénu zaznělo x jiných návrhů, jež nikdo nevyslyšel
c)    město si odhlasovalo bez občanů, koneckonců je to jejich práce a takto to udělat mohou. My zase na oplátku můžeme projevit nesouhlas – to je demokracie.
5.)    Protože  jsme se o návrhu města včas dozvěděli, zvolili jsme formu další petice (on zákon prostým občanům moc možností nedává) a pro tentokráte jsme splnili veškeré náležitosti a věc řešíme s právníkem.
Vzhledem k celkové kondici Škvárovny, počtu aut atd., věříme v to, že se jedná o složitější projekt (víte co, nebudeme to tu pro Vás opětovně celé vypisovat, prostě si pozorně přečtěte tentokráte náš druhý příspěvek☺).
Byť se tu zástupci města již nějaký čas nevyjadřují, my jakožto Petiční výbor věříme, že skutečně chtějí pomáhat občanům a že dojdeme k rozumnému kompromisu (a ten koneckonců nevylučuje, že v jedné ulici bude „parkování“, v další zase „zeleň“, rozhodující je, aby si to demokraticky vybrali obyvatelé, nikoli město bez komplexní znalosti věci).
Dokonce nevěříme ani tomu, že zástupci města jsou jakási vrchnost a občané plebs, nemyslíme, že jsme v Bruselu a že by se nebylo možno dohodnout.
K Vašemu otevřenému posměchu a „pošklebování“, jak to sám definujete, se vyjadřovat nebudeme, k tomu si rozumný člověk dokáže udělat názor sám. Ono o člověku dost vypovídá už to, když si namísto třeba toho fotbalu nebo pomilování manželky☺ zvolí (to Vaše) pošklebování, navíc ještě bez sebemenší znalosti faktů. Od toto, že lžete, Vás mimochodem nezachrání ani to familiární nazývání pana starosty. My půjdeme teď koukat na ty fotbaly, slavit výhru Plzně v Moskvě a pomilovat manželky, Vy kubo☺
S přáním příjemného zbytku úterního dne Petiční výbor

Autoři abecedně: Berešová Vlasta, Březinová Anna, Černá Blanka, Černý Zdeněk, Eisner Michal, Fuksa Martin, Moucha František, Moucha Radek, Tůma Josef

35

Re: Parkování na Škvárovně

Mňo, děkuji za sdělení, že často a kvalitně souložíte. Pro mě možná více informací, než jsem potřeboval, ale jsem rád, že na Škvárovně pěstujete soudržnost po všech stránkách.
Už jen velmi stručně – stačí si projít diskusi https://www.cesbrod.cz/forum/topic/1178 … skvarovna/ kde se poměrně dost horuje za řešení předložené radnicí – tedy za modré zóny. Jestli zrovna Petiční Výbor Věrni Zůstaneme byl aktivní součástí této debaty nebo ne, to opravdu nevím. Co jsem pozoroval, tak dokud nebyl zveřejněn ceník za parkovací karty, byli lidé ze Škvárovny vesměs spokojeni. Až poněkud později jim došlo, co si na sebe upletli.
Ale zcela upřímně vám přeji ve vašem snažení hodně štěstí, protože zdá se, že alespoň nyní máme na modré zóny stejný názor.

36 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (28.11.2018 07:18:21)

Re: Parkování na Škvárovně

Jakub Nekolný napsal:

2) omezení doby od 8-14 osobně podporuji, avšak nařízení obce musí být změněno opět nařízením obce se souhlasem krajského úřadu, zítra ráno máme na toto téma další schůzku, po ní vám řeknu víc,

Dobrý den. Je to už týden... máte nějaké novinky, prosím?

37

Re: Parkování na Škvárovně

Tak tady pro pana zhrouceného (breakdown): doteď můžete na Škvárovně parkovat na ulici zdarma. Jenže tam parkují i cizí a to se vám nelíbí, tak se aktivně domáháte zřízení modrých zón. Jen naivní moula si může myslet, že v modré zóně bude parkovat zadarmo či za nějaký směšný pakatel.

Tak pod toto se rád podepíši. Proč obyvatelé Škvárovny nezačali s agitací ohledně údržby chodníků, zeleně či vjezdu hasičů dříve ? Asi je to nepálilo. Pálit to počalo v momentě, kdy občan Brodu z neŠkvárovny zaparkoval v jiné části města a bylo zle. Vyženeme ho, co tady parkuje ? Nu co kdo zasel, to sklízí.

Takže ano, mám důvod se pošklebovat. Škvárovna bude sloužit jako odstrašující případ a varování pro ostatní. Teď už se nikdo nebude domáhat takové pitomosti, jako je zpoplatnění parkování na ulici. Nám sice před barákem parkují cizí lidi, je tam občas tlačenice a ne vždy zaparkuju před vchodem. Ale raději ujdu těch pár metrů, než aby mi tam přišel nějakej chytrák s pixlou modré barvy. Ale vy jste to chtěli, tak si to užívejte.

Děkuji panu Bergrovi, Škvárovští budou jednou a pro vždy mementem pro zbylé občany Brodu, kteří mají tu " drzost " , že zaparkovali podle své potřeby.

Opravdu se Broďáci baví, jak je někdo naivní a čeho je schopen.........


Pěkný den

Zbyněk Fořt

38

Re: Parkování na Škvárovně

Pro pana Bergera:
Nevíte náhodou,kolik se platí za parkování v Berlíně nebo v Paříži?Když tedy jste už přirovnal naše město ke krajským městům,proč z ČB neudělat velkoměsto.Je vidět odkud pocházíte,ale lidé vašeho ražení bydlí v příměstských satelitech a nehrnou se do bývalých tzv. chudinských čtvrtí.To je přece pod vaší úroveň.Byl bych rád,kdybyste mi s panem fortem nepodsouvali něco co jsem nenapsal.Tady se nikdo krom lidí z dolní části Škvárovny ničeho takového nedomáhal.Pokud jde o můj pohled na fitko a parkování sportovců před zmíněnými objekty,tak to byl pouze střízlivý pohled na celou tu problematiku.Pokud mohu já za sebe něco poznamenat,tak lidem kteří toto vyjednávání vyvolali už od prvopočátku šlo pouze o to jestli by nebyla možnost upravit nějakým způsobem parkování v ulici Pod Velkým vrchem s možností šikmého nebo kolmého stání a důvodu zvětšení kapacity.Nic více,nic méně.To že se MÚ,rozhodl pojmout komlexně a na schůzi se objevili názory na parkování v lokalitách již zmíněných a MÚ jim chce nebo chtěl vyhovět je věc jiná.Bohužel pro ostatní rezidenty.Možná,že má máslo na hlavě i MÚ,vzhledem k realizaci okolo projektu rekonstrukce nádraží a podchodu,kdy v původních plánech,které kdysi MÚ pověsili na stránky ČB,které jistě někde v archivu budou k dohledání se mělo realizovat parkoviště na překladišti(jako hlavní).Parkoviště,které zbudovalo město(mimochodem moc pěkné) mělo být jako záložní.Toto jsem tenkrát vyčetl na stránkách MÚ.Proč k realizaci nedošlo,ví pouze bývalé vedení MÚ.Přitom na tuto rekonstrukci byly použity dotace EU,jak hlásaly transparenty na každém rohu a pochybuji,že by EU na takovíto projekt odmítlo dát peníze,protože pokud vím,tak podporuje plně osobní přepravu po železnici.MÚ v tomto asi nějak zaspinkal a proto se teď tady osočujeme navzájem.Možná by stálo za to zkusit vyvolat nějaké nové jednání s SŽDC,Už jenom proto,že Praha také nemá zájem o zvyšování počtu aut směřujících do centra a stát proklamuje ochotu k zvýšení obslužnosti a já nevím čeho.Ještě k panu Fořtovi bych měl poznámku,aby se neradoval a nebyl škodolibí předčasně,že to Škvárováci odnesou,protože,jak už tu někdo napsal,může to postihnout i jiné lokality.Protože jak patrno pokud lidé vyvolají jednání o nějakém zlepšení budou tvrdě potrestáni a ostatní (zatím nepostižení) se budou smát a posmívat dokud na ně nedojde také.Nevím tedy co podle mého bylo na tom špatného,že pár lidí vyvolalo nějaké jednání o  možnost zvýšení  parkovacích míst a MÚ a pár posměváčků si to vyložilo jinak.
S pozdravem a smějte se,posmívejte se a osočujte lidi dál.Jednou vám asi také ztuhne úsměv na rtech.(ne že bych vám to přál) jelikož jsem člověk nepřející v tomto směru.

39

Re: Parkování na Škvárovně

Jasně, že vím. V Paříži 45 EUR na rok (cca 1150 Kč) https://www.paris.fr/services-et-infos- … mploi-2078 a v Berlíně 20 EUR na dva roky (takže necelé tři stovky na rok)
https://www.nuberlin.com/berlin-info/ca … ng-berlin/ Ale jste v Čechách. Tady jsou modré zóny nástrojem na oškubání místních a nikoliv pomocí s parkováním.
A když tu píšete, jak dolní část Škvárovny chtěla zóny a zbytek ji nechtěl, jak to jde dohromady s tou idylkou popsanou Petičníky, kde ve sluncem zalité Škvárovně všichni spolu táhnou za jeden provaz, chodí na pivo a mají společné zájmy? Nějak mi to nehraje.

40

Re: Parkování na Škvárovně

Zdá se,že s vámi nemá cenu komunikovat,protože si vedete pořád svou.Co se oháníte pořád s tím pivem?Já jsem v žádném příspěvku nic o pivu nenapsal,tak co pořád melete za nesmysli.Napsal jsem,pokud vím,že prvotní jednání bylo vyvolané s o možnosti navýšení parkovacích míst lidmi,kteří mají problém s parkováním a nejen před domem,ale i ve vedlejších ulicích.Proto se mluvilo o travnatém pásu v ulici Pod velkým vrchem,což už jsem psal viz výše a nebaví mě pořád se opakovat.Já toto jednání nevyvolal,ale myslím,že to byl rozumný podnět.To co se potom stalo jde i mimo skupinů lidí,kteří toto jednání vyvolali.Konec konců ikdo tu ani nezpochybňuje placení za karty,ale výši,která je neadekvátní velikosti a významu města a navíc odporuje nabídce,kterou jsme slyšeli na schůzi(na té první).Mám dojem.že na druhé se o výši ceny za parkovné ani nemluvilo.Psal jsem to už jednou.Držte se faktů co kdo řekl a napsal a ne smyšlenek a dojmů.