101 Naposledy upravil: Pivas (18.06.2019 09:32:08)

Re: Parkování na Škvárovně

Tak jsem si vyrazil zajistit parkovací kartu na patřičný odbor úřadu v ČB. Leč marně. Velice ochotnou úřednicí, která mne opravdu velice potěšila svým přístupem a péčí o mne, jsem byl nadšen (nebudu ji jmenovat, abych jí neublížil, neb do ostatní skladby asi nezapadá). Přes její veškerou snahu a pomoc dopadl můj pokus o vyžádání parkovací karty fiaskem. Oni se totiž právě dnes, tj. 18.6.2019, dopoledne začínají pod vedením pana Pohůnka radit, jak se to bude dělat. Vedoucí pán tam ale nebyl. Karty prý se budou vydávat až od 24.6.2019. Prý je to na desce. Na jaké, to jsem se nedozvěděl.
Každopádně do začátku platnosti nařízení bude zbývat sedm dní, a úřad bude mít do té doby otevřeno cca 19 hodin čistého. To bude docela síla. Od středy 26.6.2019 17:00 hod. už nepořídíte nic. Odjedete na prázdniny, či dovolenou. Po návratu nezaparkujete.
Omlouvám se, nerad užívám silné výrazy, ale s takovýmto přístupem by měl jít slavný magistrát do háje. Ale že jsem kulantní, přidám návrh řešení.
Až budete vytvářet parkovací karty pro zóny 3,4,5... atd., tak doporučuji následný postup: Žadatel přijde k úřednici, ukáže jí nabývací listinu nebo občanský průkaz, ORV malé či velké. Následně zaplatí poplatek za kartu, která mu bude úřednicí vystavena. Pro MÚ to bude asi složité, ale mně to přijde docela jednoduché.

Born stupid? Try again!

102

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den.

Vyvolení jdou za svým cílem, děkuji za aktivitu. Budeme parkovat prostě jinde, když modré město namísto parkovacích míst pro všechny občany, pořádá Letné před úřadem. Holt před volbama volte nás stojíme za vámi, po volbách už je to krapet jinak.
Pro nezasvěcené, hodně parkovacích míst je u bývalého koupaliště na Kutilce, kolem domků v parku apod.

S pozdravem
Z.Fořt

103 Naposledy upravil: govka10 (03.07.2019 16:16:59)

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den,
v tuto chvíli již vstoupily v platnost parkovací karty pro oblast Škvárovna. Chtěla bych se zeptat na kontrolu, protože dle mého se vůbec nic nezměnilo. A to jak v oblasti u "velkého, tak i  malého parku".  V ulicích i nadále parkují auta, která kartu nemají. Děkuji

104 Naposledy upravil: Pospíšil Evžen (03.07.2019 16:37:22)

Re: Parkování na Škvárovně

govka10 napsal:

Dobrý den,
v tuto chvíli již vstoupily v platnost parkovací karty pro oblast Škvárovna. Chtěla bych se zeptat na kontrolu, protože dle mého se vůbec nic nezměnilo. A to jak v oblasti u "velkého, tak i  malého parku".  V ulicích i nadále parkují auta, která kartu nemají. Děkuji

Na Facebooku města Český Brod bylo před dvěma dny zveřejněno, že vyhláška na léto neplatí: "Na období letních měsíců, kdy opatření vstoupilo v platnost, bude pohlíženo jako na období přechodné a městská policie bude řešit přestupky domluvou, takže máte dost času si karty vyřídit." - viz komentáře k příspěvku z 24. 6.

105

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den, nařízení obce a ceník k tomuto nařízení platí od 1. 7. Kontroly samozřejmě probíhat budou, ale přechodné období letních prázdnin využijeme hlavně k informování řidičů, včetně dojíždějících obyvatel okolních obcí, o novém systému. Pro úplnost doplňuji i zde, že od 24. 6. běží výdej parkovacích karet pro lokalitu II. (Škvárovna), do které spadají ulice Pod Velkým Vrchem, Slezská, Jugoslávská, Moravská, Bulharská, Ruská, Slovenská, Marie Majerové, Lužická, Za Svitavkou, Za Pilou a Klučovská č. p. 779 a Zborovská č. p. 631. Žádosti jsou k dispozici na podatelně a pokladně městského úřadu a také přímo na odboru dopravy – registru vozidel. Doporučujeme využít rezervační systém a objednat se na přesný čas. Karty se vydávají na základě trvalého pobytu nebo vlastnictví nemovitosti. Parkovací kotouče by měly být na IC k dispozici během příštího týdne.

106

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den, chci se zeptat z jakého důvodu je nyní uzavřena část ulice Pod Velkým vrchem?
Žádné stavební práce tu neprobíhají, navíc výměna plynového vedení má být oznámena měsíc předem... Zároveň mě zajímá do kdy tato uzavírka bude.
Děkuji za odpověď

107 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (22.07.2019 16:22:09)

Re: Parkování na Škvárovně

Dobrý den, část ulice Pod Velkým Vrchem je skutečně uzavřena kvůli rekonstrukci plynového vedení. Dodavatelská firma by dle posledních informací měla nastoupit příští týden, aktuálně řeší dodatečné administrativní záležitosti. Stavební práce na výměně plynového vedení by měly trvat asi 2 měsíce, poté dojde k opravě povrchu chodníků a vozovky. Vše budeme průběžně upřesňovat.