Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Já bych ten sborník ani vytištěný nechtěl, ale vzhledem k tomu, že byla rozpočtována i cena sborníku na CD, tak jsem právě předpokládal, že by měl být k dispozici i elektronicky. Bylo by fajn, kdybyste ho zveřejnil, ať z těchto zkušeností mohou čerpat všichni občané Brodu (když už si za to zaplatili).

Mimochodem... rozpočtovaná cena za normostranu anglického překladu 500,- Kč ... není to trošku moc? Za překlady do angličtiny se standardně platí kolem 300,- Kč za normostranu (viz např. http://moudrypreklad.cz/?cmd=cenik), proč bylo rozpočtováno téměř 175% běžné ceny? No, ale uvidíme, jak vypadá finální vyúčtování.

32

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Jedná se o zborník ke konferenci, takže je v něm obsažena úvodní stránka, program a jednotlivé prezentace. Ty se však od těch skutečně prezentovaných mohou odlišovat. Program i prezentace jsem již zveřejnil. Anglickou verzi samozřejmě můžu taky uzveřejnit, ale je to vcelku objemný materiál a tak jej musím zase rozdělit na jednotlivé prezentace, takže mi dejte chvilku čas.

Částka byla rozpočtovaná v této výši, neboť šlo nejen o překlady z češtiny do angličtiny a obráceně, ale také o překlady z norštiny a do norštiny. Sborník má celkem 137 stran. Je však pravdou, že to nejsou normostrany, ale prezentace, kde významnou část zabírají obrázky. Cena za sborník nebude překročena.

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Jakub Nekolný napsal:

Uzavření projektu očekávám v řádu týdnů řekněme tak do konce listopadu.

Dobrý den,

je konec listopadu a já nemohu najít závěrečné vyúčtování projektu. Můžete ho, prosím, poskytnout včetně údajů, jaké byly neuznatelné náklady s projektem související?

Děkuji.

Traurig

34

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Vydržte, dnes odesíláme monitorovací zprávu se všemi přílohami na ministerstvo financí. Již včera večer jsem v sekci vztahující se k projektu zveřejnil některé informace http://www.cesbrod.cz/group/realizovane-projekty-FM-EHP .

35

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Kdo to překládal, prosim tě? Nějakej Lukeš? Kam se hrabou úrodně rozvodněné oči...

36

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Vyúčtování projektu je k dispozici zde: http://www.cesbrod.cz/media/4/05_pdf/vy … 202011.pdf

37

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Nákladnost takovéto akce v době, kdy chybějí peníze na pomůcky do škol, učebnice, hygienické potřeby, v době, kdy se bojuje o každou korunku pro školství, obec, atd., to je tedy síla. Navíc, když objektivně připustíme nereálnost celého projektu. Tedy my nezúčastnění neodborníci. V minulých příspěvcích padla od pana starosty řada plamenných slov. Já bych byl hrozně rád, kdyby naprosto neplamenně, věcně a bez emocí vysvětlil přínos této akce městu Český Brod.

Born stupid? Try again!

38 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (10.12.2011 23:22:58)

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Dobrý večer pane starosto,

prošel jsem vyúčtování a mám několik dotazů. Pokud jde o cenu za workshop, tak na pronájmu sálu, konferenční techniky a občerstvení pro 50 osob je celkem účtováno téměř 43.000,- Kč. Nicméně tentýž hotel, ve kterém se workshop odehrál, nabízí konferenční balíčky. Balíček, který by odpovídal tomu, co se odehrálo  - tedy workshop v celkové době do 6 hodin, technika (flipchart, data projektor, plátno) s přestávkou na občerstvení a tříchodovým obědem je nabízen při počtu 50 osob za 370,- Kč. Je-li cena uváděna bez DPH, tak to vychází na 22.200,- Kč vč. DPH. Proč to tedy stálo prakticky dvojnásobek? Ceník je k dispozici zde http://www.svornost.cz/index.php?nid=52 … oid=903362 Když už jsme u toho výběru místa: proč se to neodehrávalo v Brodě? Jednak je to logické, mohl na tom vydělat alespoň někdo z místních podnikatelů (catering), vhodný sál tu také je (radnice, kino…) a možná by to bylo i levnější.
Norští experti si účtovali za účast na workshopu 15.000,- Kč za osobu. Podle programu měli projev 3 norští experti, odměna je však účtována za 6 expertů. Proč? Podotýkám, že každý z těchto expertů měl projev na 15 minut. Když započítám i dobu diskusí (dalších 3x15 minut), tak mi to vychází, že si Norové a Norky účtovali honorář 15.000,- Kč za hodinu. Není to poněkud… jak to říci… nadsazené? A to se nám tam stále někde schovávají 3 další norští experti, kteří si účtovali takto závratný honorář bez toho, aby bylo jejich vystoupení vůbec na programu. Jen na okraj podotýkám, že samotný workshop trval 3 a čtvrt hodiny (od 8.30 do 13.15, ovšem z této doby je zapotřebí odečíst půl hodiny na registraci účastníků a hodinku na oběd) a celkem vyšel na téměř 186.000, Kč (městskou kasu to tedy stálo téměř 28.000,- Kč). K čemu povedou takto draze zakoupené 3 a čtvrt hodiny?
A pokud jde o ten studijní pobyt norských expertů v ČR, který stál dalších 275.000,- Kč (a naše město tedy více než 41.000,- Kč), pochopil jsem to z programu zde uvedeném http://www.cesbrod.cz/media/4/05_pdf/P5 … R%20AJ.pdf správně, že Norové byli v samotném Brodě jen 2 hodiny (v úterý 18.10. mezi 14-16.00)?
Můžete tedy, pěkně prosím, přesně uvést, jaká konkrétní pozitiva z této akce pro Brod plynou? Ono nás to stálo poměrně velké peníze a výstupy, které jsou vidět, nějak nepřesvědčují o smysluplnosti.

Děkuji.

Traurig

39

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Proč si takovýhle věci nevyřešíte na radnici??? Pane Traurig vy jste si jen našel téma, kterým snadno rozšíříte mezi lidmi a vyvoláte v nich tak negativní redakci vůči vedení radnice. Proto to hned dáte sem na forum. Radši si to vyřešte mezi sebou a nesnažte se tady získávat plusové body od ovcí.

40

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

A proč by to nemohli vědět ostatní?To se týká všech,ne.Jsou to peníze města.To snad je město jen radnice?Já myslela,že je naše.Tak proč to tutlat.