Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Marc33 napsal:
Vojtěch Pavel Traurig napsal:
Marc33 napsal:

Ještě by mě zajímalo, pokud nebyla dotace a s ní spojené výdaje schváleny dopředu radou města (tak jak to vyžadují pravidla), vrátí zúčastněné osoby již vydané peníze zpět městu?????

Většina zúčastněných osob o tom nic ani vědět nemohla. Naprosto rozumím tomu, že když město nabídlo zaměstnancům škol takovýto studijní pobyt, tak to vděčně přijali. Nepředpokládám, že by je někdo informoval o celé struktuře nákladů, navíc i kdyby ano, ředitelky škol a školek o rozpočtu města přeci nerozhodují.

Omlouvám se za špatné vyjádření. Myslela jsem zúčastněné osoby z radnice, které jsou za celou akci zodpovědné.

Jojo, tušil jsem, že to bylo asi takto míněno :-) já se jen trošku bál, aby to nakonec neodnesli ti pedagogové, kteří (a o tom jsem přesvědčen) jeli do Norska opravdu s dobrými úmysly. Platit by to měl ten, kdo žádost o dotaci bez souhlasu rady podepsal.

12

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

S tím plně souhlasím. Věřím, že učitelé o pochybné dotaci nevěděli.
Je nějaká možnost žádat tedy peníze zpět, když dotace nabyla schválena, nebo si opravdu mohou někteří zastupitelé beztrestně dělat co chtějí????

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Vážený pane Traurigu,
se zájmem jsem si prohlédl dokument, na který odkazujete. Přijde mi zajímavý a inspirativní. Měl jsem možnost seznámit se s evropským školstvím a jedním z odlišných rysů je dobrovolná spoluúčast rodičů na chodu škol, včetně spoluúčasti finanční. Myslím si, že kritika za každou cenu je zbytečná.

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Dobrý večer.

nemyslím si, že bych "za každou cenu" kritizoval. Předložil jsem zcela srozumitelné argumenty, proč s tímto projektem nesouhlasím. Studium ekoškolství v Norsku nás vyjde na značnou sumu a nikdo není schopen uspokojivě vysvětlit, zda to Brod potřebuje. Rozuměl bych tomu v případě, kdyby Brod dlouhodobě kladl důraz na ekoškolství, na vedení obyvatel k ekologii a bylo to zřetelnou prioritou politiky města; pak bych pochopil, že studijní cesta zapadá do logického schématu. Stejně tak souhlasím s Vámi, že v některých státech EU je spoluúčast rodičů na chodu škol normální. Nicméně nedochází tam k tomu, že by školy z nedostatku peněz rušily zaběhnuté programy, nebo by dokonce musely o dary prosit.

Souhlasím s Vámi, že zpráva o studiu ekoškolství v Norsku je zajímavá a inspirativní. Jsem však pevně přesvědčen o tom, že za více jak čtvrt milionu to byl zbytečný luxus. Ani tato zpráva, ani následné doprovodné projekty tu cenu pro Brod podle mne nemají.

Hezký večer.

Traurig

15

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Je hezké, jak se tady diskutuje o tom, že město nevhodně "vynaložilo" 300 000,-. Ale nebylo by lepší se rovnou bavit o utracení 1,4 mil. Nejde přece o to, že zbytek peněz je z EU-fondů.

  Stále rozlišujeme mezi druhy peněz.

  Takže pokud by celá částka byla z EU-fondů, byl by ten "výlet" Ok?????

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Osobně se domnívám, že pokud by tento projekt byl plně hrazen z jiných zdrojů, než z našeho rozpočtu, bylo by to v pořádku. Nemám nic proti studiu ekologického školství. Jak jsem již uvedl výše, domnívám se, že za tyto peníze je to zbytečný luxus, bez kterého by se naše město obešlo; peníze se daly použít jinak.

17

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Nezáviďte, bylo pěkné počasí, ryby jistě braly a kdo by nejel zadáčo na výlet?

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Jo a dokonce i výhled ze sklaních masivů byl úchvatný. Nejvíc mi vadí ta určitá arogance, že se vedení města ani neobtěžuje to vysvětlit. Prostě výlet stál víc jak čtvrt mega, koaliční zastupitelé to odhlasovali, tak v čem je problém? Smutné je, že na začátku května starosta na zastupitelstvu lamentoval, jak se pro nedostatek financí nedaří dodržet cíl věnovat 1% z rozpočtu na příspěvky zájmovým sdružením. Z tohoto důvodu bylo také letos jen jedno kolo dotací. Pro srovnání: v Úvalech pravda nestudují ekoškolství v Norsku, ale zase tam tenhle cíl plní. Holt je to otázka priorit.

19

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

kdo je rodilý občan Č.B. tak moc dobře ví co tam sedí za lidi . . . . . . .

20

Re: Ekologické školství za čtvrt milionu

Co tam sedí za lidi?