Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Aktuality

Nechte se zanést o několik století zpět...

Nechte se zanést o několik století zpět...

Zveme Vás na prohlídku do českobrodského podzemí ze 14. století. Tento unikátní chodbový systém spojující gotické sklepy, vede pod domy historického jádra města. Nabízíme Vám zajímavou prohlídku oživenou historickou soutěží „Znáte staré významy?“ Víte, co byl okřín, nebo klebetníček? Přijďte to zjistit do českobrodského podzemí...

Pravidlené odkalování

Pravidlené odkalování

Oznamujeme vám, že od 28. 7. do 1. 8. bude probíhat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě v ul. Kollárova, Sportovní, Pod Malým vrchem, Pod Hájem, Kounická, Za Pilou, Zborovská, Slovenská, Ruská, Jugoslávská, Bulharská, Moravská, Lužická, Za Svitavkou, Pod Velkým vrchem, Jana Kouly, Krále Jiřího a v Liblicích. Lokálně může docházet k poklesu tlaku a vizuálnímu zhoršení kvality pitné vody. Děkujeme za pochopení! K čemu slouží odkalovani? odkalovani.pdf 296 kB

Nová brožura v IC

Nová brožura v IC

Informační centrum nabízí novou publikaci Zmizelé Českobrodsko, jejímž autorem je PhDr. Vladimír J. Mrvík, Ph.D. Brožura představuje místa a stavby, které určovaly a v mnohém dodnes určují tvář královského města Český Brod, jeho významné události i tradiční zástavbu okolního venkova, zkrátka vše, co utváří „genius loci“ zdejšího kraje.

Dotazník! Pozor změna!

Dotazník! Pozor změna!

Děkujeme všem, kteří svým názorem již přispěli k úspěšnému průběhu anketního dotazování o dalším směřování rozvoje města. Letos se vrátilo dvojnásobné množství dotazníků. Můžeme si tak dovolit použít přesnější metodiku zpracování a vyhodnocení ankety. Po dohodě se společností Agora, která pro nás výsledky zpracovává, jsme se rozhodli prodloužit termín uzávěrky do 31. 7. 2014. Dotazník můžete vyplnit online na www.dotaznik.cesbrod.cz, případně si formulář vyzvednout a odevzdat na Informačním centru.

Z činnosti Městské policie

Z činnosti Městské policie

Dne 19. července v 16 hod. požádala hlídka MP pracovníka Městského kamerového systému Český Brod o nahlédnutí do záznamu kamer, ve věci odcizení zapomenutého batohu s počítačem a tabletem na I. krytém nástupišti ČD Český Brod. Po zhlédnutí záznamu byl identifikován muž, který seděl na lavičce vedle uvedeného batohu. Muž po chvíli vstal, vzal batoh a rychle opustil nádraží. Dle místní a osobní znalosti byl muž identifikován. Ve spolupráci s obvodním oddělením policie Kostelec n/Č.l. bylo nalezeno místo, kde muž přespával. Muž byl i s batohem zadržen na parkovišti hotelu na Vyžlovce.

Filmové léto v Českém Brodě!

Filmové léto v Českém Brodě!

Kinematograf bratří Čadíků zavítá v červenci do Českého Brodu. Na náměstí zahrají čtyři české filmy -  21. 7. Revival, 22. 7. Postřižiny, 23. 7. Donšajni, 24. 7. Příběh kmotra. Začátky představení ve 22 hod.

Pravidelné odkalování

Pravidelné odkalování

Ve čtvrtek 17. července bude probíhat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě v městské části Zahrady a na přivaděči z ÚV Zahrady a v pátek 18. července v ulicích: 28.října, Na Cihelně, Sokolská, Na Bělidle, Roháčova, Rokycanova, K Dolánkám, Fügnerova, Tuchorazská a Jeronýmova. Lokálně může docházet k poklesu tlaku a vizuálnímu zhoršení kvality pitné vody. Děkujeme za pochopení.

16.07.2014 komentář: 1 Z města

Jak postupují práce na městských hradbách?

Jak postupují práce na městských hradbách?

Dne 15.7. byl na základě první opravené části hradeb odsouhlasen způsob optimálního technologického postupu oprav. V následujícím období budou postupovat práce s ohledem na klimatické podmínky. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při pohybu kolem pracovní zóny, děkujeme za spolupráci!

Copyright © Město Český Brod, 2005-2014 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist