Český BrodOficiální stránky města

Aktuality - Aktuality

Pravidelné odkalování a odvzdušňování

Pravidelné odkalování a odvzdušňování

Oznamujme, že od 24. do 28. 11. bude probíhat pravidelné odkalování a odvzdušňování vodovodní sítě v ulicích: Jungmannova, Ke Spravedlnosti, Jiřího Wolkera, Františka Macháčka, U Studánky, Trstenická, Za Nemocnicí, Svatopluka Čecha, Boženy Němcové, Bezručova, Zárubova, Žižkova, Palackého, Suvorovova, Štolmířská, Na Vyhlídce, Maroldova, Jana Koziny, Mozartova, Bedřicha Smetany, Žitomířská, 5. května, Vítězná, Miškovského, Sokolovská, Masarykova, Komenského, nám. Husovo, nám. Arnošta z Pardubic, Podskalí a Sadová. Lokálně může docházet k poklesu tlaku a vizuálnímu zhoršení kvality pitné vody. Děkujeme za pochopení.

Pozvánka na benefiční večer

Pozvánka na benefiční večer

O.s. Leccos vás zve v pátek 28. 11. od 18 hod. do Oranžové zahrady (nám. Husovo 78), na třetí benefiční večer na podporu LECCOSu. Na programu je Tichá aukce, draží se vstupenky do divadel, výtvarná díla, šperky, archivní vína a mnohé další. Zlatým hřebem dražby bude plastika "Eva Jiskra" od akad. sochaře Olbrama Zoubka. Občerstvení formou švédského stolu a vystoupení hudební skupiny M. A. S. H., cena vstupenky 200 Kč - účast je třeba potvrdit předem! Více informací zde

Pozvánka na Andělské zvonění

Pozvánka na Andělské zvonění

Zveme vás v sobotu 22. listopadu od 9 do 17 hod., do českobrodského gymnázia, na již 6. ročník adventního jarmarku a festivalu kreativních dílen. Program bude bohatý! Klasická řemesla, autorská výtvarná tvorba, dílny pro děti i dospělé (košíkářská dílna, adventní věnce, patchwork, drátování...), divadelní pohádka Medvídkovo vánoční překvapení (10.30 a 14.00 hod.), vstupné 30 Kč dospělí/ 10 Kč děti.

Pozvánka na koncert

Pozvánka na koncert

Římsko-katolická farnost Český Brod, společnost VOX Bohemicalis a ZUŠ Český Brod pořádají v sobotu 22. listopadu od 18 hod. v kostele sv. Gotharda - KONCERT ke cti sv. Cecílie, panny a mučednice, patronky hudebníků. Účinkují: Rudolf Kvíz, Marta Fadlejovičová, Veronika Böhmová, pěvecký sbor a orchestr VOX Bohemica.

UKONČENÍ PROJEKTU „ČESKÝ BROD - REKONSTRUKCE KOMUNIKACÍ ULICE V CHOBOTĚ A JATECKÁ“

UKONČENÍ PROJEKTU „ČESKÝ BROD - REKONSTRUKCE KOMUNIKACÍ ULICE V CHOBOTĚ A JATECKÁ“

Město Český Brod zrekonstruovalo komunikace V Chobotě a Jateckou. Jde o projekt, který zlepší kvalitu života obyvatel města a okolí, zajistí podporu místním podnikatelským subjektům a podpoří tak udržitelný rozvoj celé lokality. Realizace projektu byla zahájena v červenci tohoto roku a cílem bylo zajistit propojení místních komunikací na silnice regionálního významu. V obou těchto strategických oblastech působí významné podnikatelské subjekty, pro které bylo nutné zajistit kvalitní dopravní infrastrukturu a usnadnit obslužnost lokality.

První podzemní kontejnery by se měly objevit v centru

První podzemní kontejnery by se měly objevit v centru

Prakticky u žádného z velkých projektů ve městě nemohou chybět technické služby. Naposledy se pracovalo na rekonstrukci a vybudování veřejného osvětlení v části za nemocnicí, v Zahradách, nové osvětlení je také v parku u Pivovarského rybníka. V péči o město jsou ale důležité i menší akce, díky nimž se žije, chodí, jezdí o něco pohodlněji.

Úpravy zeleně v centru města

Úpravy zeleně v centru města

Městská zeleň je jedním z hlavních ukazatelů kvality života ve městě. Zeleň ve městě má mnoho důležitých funkcí, hlavně ekologickou, psychologickou, estetickou a vzdělávací. Vzájemně se tyto funkce prolínají a doplňují. O veřejnou zeleň v Českém Brodě se pečuje systematicky podle projektu Péče o stromy, který vznikl v roce 2011. V tomto projektu je sepsána všechna vzrostlá zeleň ve městě. Ke každému stromu je uvedeno nejen jakou má sadovnickou hodnotu a perspektivu, ale i doporučení úprav, případně kácení. Na projekt týkající se stromů bude navazovat i nyní připravovaný projekt péče o keře...   

Copyright © Město Český Brod, 2005-2014 | Přístupnost | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist