Dobrovolný svazek obcí

Svazková škola

Základní údaje o připravovaném projektovém záměru

Městu Český Brod se otevřela možnost zařazení do připravovaného dotačního programu ministerstva školství, jehož prostřednictvím bude financována výstavba základních škol v prstenci kolem Prahy. Jedná se o program "Podpora vybraných projektů rozvoje výukových kapacit základního vzdělávání zřizovaného obcemi a dobrovolnými svazky obcí", tzv. Prstenec II. Oproti dosavadním možnostem čerpání dotací, kdy město mělo možnost v jednom kalendářním roce získat nejvýše 30 mil. Kč tento program by umožnil financovat celou školní budovu, tedy v podstatně větším finančním objemu než dříve.
Město pro projekt hledalo partnery a za tímto účelem navázalo úzkou spolupráci s obcí Doubravčice. Následně byl založen Dobrovolný svazek obcí Český Brod - Doubravčice.

Město Český Brod má zpracovanou architektonickou studii přístavby ZŠ Žitomířská (autor Ing. arch. Tomáš Zdvihal) z ledna 2020 a nyní je uzavřena smlouva na další stupně projektové dokumentace (Grebner, s.r.o.). Studie je k dispozici zde .

Obec Doubravčice má rovněž zpracovánu studii nové školy (autoři Ing. arch. Adam Fröhlich, Ing. arch. Jiří Suchý a Bc. Petr Samohýl, AF atelier, s.r.o.) z října 2020, následným krokem jsou další stupně dokumentace. Studie je k dispozici zde.

Přípravné práce obou projektů, tj. zajištění projektových dokumentací do stadia územního rozhodnutí, jsou nadále v režii obou obcí, které si také hradí své náklady na projektové dokumentace.


Analýza záměru projektu zde.

04.03.21 Svazková škola
Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist