Na Kutilce zařídil tři body Margolius

ilustrační foto DENÍK/René VolfFotbalisté Českého Brodu zvládli v sobotu vstup do nového ročníku divizní skupiny B na jedničku. Porazili doma ambiciózní Litvínov 1:0.

Severočeši přijeli na Kutilku notně posíleni o hráče s prvoligovou zkušeností. Jména jako Dušan Tesařík či Petr Jendruščák budila respekt. A třeba o rychlíka Jendruščáka se od začátku osobně staral Michal Mrázek.

Od prvních minut to pořádně jiskřilo, hrálo se nesmlouvavě a tvrdě.

Hosté mohli jít do vedení již v 7. minutě, ale Pošusta míč do branky nedopravil.

V 37. minutě se více než třem stovkám diváků zatajil dech. To když domácí brankář Sova vyrobil parádní minelu, leč míč se hostům do brány dotlačit nepodařilo.

O sedm minut později udělal hrubku i hostující Kolář, když centr Kopeckého neudržel v náručí. A domácí toho na rozdíl od soka využili. Pro Margoliuse nebyl problém rozvlnit síť – 1:0.

Ve druhém poločase měl největší šanci pojistit vedení Vobořil, ale zcela sám před Kolářem selhal. Poslal míč vysoko nad branku.

Závěr zápasu ovládly emoce. Jak na hřišti, tak na trenérských lavičkách. Hlavní sudí Blaschke měl co dělat, aby udržel aktéry zápasu na uzdě.

Český Brod – Litvínov 1:0

Branka: 43. Margolius. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: Pošusta, Košťál, Ihracký, Klasna, Tesařík, Svoboda, Jendruščák (všichni L). Diváci: 330. Poločas: 1:0

Český Brod: Sova – Hubač (58. Hucek), Margolius, Mrázek (78.Hubáček), Sháněl – P. Kopecký, M. Kopecký (73. Skramužský), Pařízek, Vobořil – Štefančík, Mičko.

Litvínov: Kolář – Christov (72. Vaculík), Pošusta, Košťál, Ihracký – Klasna (64. Stožický), Tesařík, Mai (53.Jirka), Semenec – Svoboda, Jendruščák.