Vzdělaný Brod

Aktuality

Matematický jarmark 2021

„Co sis všechno nakoupil? Kolik peněz jsi dostal v bance? Tohle snad nemá řešení! Mám to, super! Kolik sis vydělal? Honem, počítej, ať stihneme piškvorky.“ To byly některé hlášky dětí, které se zapojily do Matematického jarmarku. Více než 100 žáků základních škol z Českého Brodu, Doubravčic a Tuklat si užili červnové dopoledne plné matematických úkolů v malebném prostředí hájenky Vrátkov.

Za každý splněný úkol získávali kredity, které po skončení aktivit vyměnili v bance za peníze - vrátkovské dřeváky. Aktivity si žáci připravili předem za podpory pedagogů, zrovna jako si nachystali odměny do „Cukrárny“, aby za vydělané peníze bylo co nakupovat. Počasí se vydařilo, byl krásný slunečný den, a tak se původní obavy z deště vyměnily za hledání stínu. V ten den jste už jen mohli pozorovat spokojené děti, které s chutí plnily matematické úkoly, neseděly ani ve škole ani za počítačem, ale vesele hopkaly ve stínu lesa.  Jakmile se otevřela cukrárna, žáci si mohli nakupovat. V nabídce byla zmrzlina, koláče, perníčky, nejrůznější dobroty, ale třeba i buřt, kterého si mohli opéct na ohni. Asi nikdo netušil, že by rozvíjení matematické gramotnosti mohlo být natolik příjemné.

Co tomu ale předcházelo?

Velké díky patří zejména členkám pracovní skupiny matematické gramotnosti, paní učitelkám ze základních škol Českobrodska, které mají zájem o rozvoj matematické gramotnosti a chtějí pro žáky to nejlepší. Tato pracovní skupina se pravidelně schází již čtvrtým rokem v rámci projektu „Sdílené radosti a strasti škol III” (reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0008647), který je financován z rozpočtů Evropské unie, ČR a města Český Brod. Nápad uspořádat Matematický jarmark vznikl ve složitém pandemickém období a do poslední chvíle panovalo mnoho obav z realizace. Finální podoba zažila mnoho změn, přes veškeré nástrahy se však dílo podařilo, jak můžete vidět na přiložených fotografiích. Věříme, že se Matematický jarmark žákům líbil a proběhne třeba zase za rok.

za realizační tým projektu Mgr. Gabriela Rákosníková, Ing. Jiřina Soukupová

 

29.10.21 Aktuality
Copyright © Město Český Brod, 2005-2024 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist