Liblice nadělily Chvalovicím desítku

Foto DENÍK/Martin ŠnajdrZ kabiny domácích se po zápase ozýval jásot, hosté odcházeli se svěšenými hlavami. Fotbalisté Liblic se před zimní přestávkou rozjeli a nadělili soupeři z Velkých Chvalovic v duelu třetí třídy 10 gólů! Nemuselo však zůstat u desítky, mnoho dalších šancí zůstalo neproměněných.

Libličtí hráči se na zimní přestávku určitě rozejdou s pocitem dobře odvedené práce. V sobotu na svém hřišti přivítali soupeře z Velkých Chvalovic, které zejména ve druhé části zcela přehráli. Do branky aktuálně posledního celku tabulky třetí třídy, skupiny B, nasázeli rovných 10 branek.

Valnou většinu hracího času strávili hráči na polovině hostů, kteří se občasnými výpady snažili alespoň korigovat výsledek. To se však povedlo jen Blažkovi, který v závěru prvního poločasu nenápadnou střelou snižoval na 3:1. Do konce první části ale stačil ještě zvýšit již druhým svým gólem v zápase Psutka.

Obrana hostí připomínala máslo, kterým projížděl nůž v podobě útočníků Liblic až příliš hladce. Výjimkou nebyly ani akce, kdy domácí hráč získal míč před půlkou a pohodlně se s ním dostal až do vápna. Ve druhé půli tak na konto Velkých Chvalovic přibylo dalších šest obdržených branek.

„Musím hráče pochválit, konečně se nám dařilo proměňovat šance,“ hodnotil po zápase viditelně spokojený domácí trenér Petr Samek.

Domácí dostali v závěru utkání pro údajnou hru rukou ve vápně ještě možnost kopat penaltu. Míč si na značku dal Moravec. Trefou by završil svůj hattrick. Ač brankář skočil na druhou stranu branky, střelec bránu netrefil.

Úspěšnější v dokonání hattricku byl Vávra, který ve druhém poločase přidal svůj třetí zásah ke dvěma z první poloviny zápasu.

Mezi úspěšné střelce se v závěru utkání také zapsali Fott, Vondráček a Zich, kteří si každý připsali po jednom úspěšném zásahu.

Liblice díky této vysoké výhře a třem získaným bodům poskočily z desátého místa na deváté, kde přezimují. Velké Chvalovice zůstávají poslední.

Martin Šnajdr - Kolínský deník

Fotogalerie

Dohrávku zvládl lépe Velký Osek

V neděli odpoledne bylo sehráno poslední utkání okresního přeboru v podzimní části. Na umělé trávě v Kostelci nad Černými lesy se utkaly Český Brod B a Velký Osek.

Český Brod B – Velký Osek 2:3

„Celý zápas byl Brod lepší, ale na umělecký dojem se moc nehraje,“ hlesl po utkání vedoucí českobrodského týmu Jan Křen.
„Byl to vyrovnaný zápas, který mě osobně se ale moc nelíbil. Nejlepší na hřišti byl rozhodčí,“ uvedl kouč Velkého Oseka Josef Kupecký.
Branky: 17. Hubač, 30. Makovský – 27. Polák, 48. Mašek, 76. Duršpek. Rozhodčí: Lev. ŽK: 0:2. Diváci: 25. Poločas: 2:1.
Český Brod B: Hlaváček – Křen ml., P. Kopecký, Kratochvíl, Kozlíček – Hubač, Hubáček, Stehlík, Makovský (80. Dvořák) – Herman (60. Skála), Hrstka (50. Vorlíček).
Velký Osek: Jandus – Chaloupka, Polák, Černý, Červený – Duršpek, J. Adamec, D. Adamec, Mašek – Koubek (85. Kurka), Bayer.