Český Brod znovu klopýtl. Tentokrát na domácím hřišti

ilustrační foto DENÍK/Vladimír MalinovskýFotbalisté divizního Českého Brodu si po porážce v Jirnách nespravili chuť ani doma. V sobotu odpoledne podlehli Děčínu 1:3.

Domácí přitom začali zápas více než dobře. V 17. minutě zahrávali volný přímý kop, brankář hostí střelu pouze vyrazil a nikým nehlídaný Mičko uklidil míč do sítě. Potom se ve velkých příležitostech ocitli nejprve Petr Kopecký a potom opět Mičko, své šance však neproměnili. Trest za nízkou produktivitu a za malou bojovnost přišel v zápětí. Hosté se po únicích dostali dvou šancí a obě využili.

Druhý poločas už hráli domácí o poznání lépe, ale brána hostí jako by byla začarovaná. Jejich pokusy končily buď mimo tři tyče, nebo je fantastickými zákroky likvidoval hostující gólman Chodura, který v průběhu zápasu několikrát odčinil své zaváhání při Mičkově gólu.

Domácí se snažili otočit vývoj zápasu, celý druhý poločas dřeli, ale těžký podmáčený terén nahrával bránícímu soupeři. Když nakonec českobrodští fotbalisté neproměnili ani největší šance a hosté ještě v závěru přidali třetí gól z brejku, bylo jasné, že si Děčín nejenom odveze z Českého Brodu tři body, ale navíc přeskočí svého soupeře v tabulce divizní skupiny B.

„Byl to smolný zápas. První poločas jsme hráli příliš profesorsky, ale přesto jsme šli do vedení a mohli ho i zvýraznit. Štefančík ale nedal penaltu a Kopecký i Mičko své příležitosti také nevyužili. Kdybychom šli do vedení 2:0, asi by se zápas vyvíjel jinak. Takhle se ale soupeři podařilo dát dva góly a potom už se jen bránil. Za druhý poločas nemůžu klukům nic vyčítat. Přesto, po roce jsme prohráli doma. To zamrzí. Zklamán jsem hlavně z toho, že jsme prohráli se soupeřem, který byl k poražení. Chybělo nám trochu štěstíčka, jinak to ale z naší strany nebyl špatný zápas," zhodnotil utkání trenér Českého Brodu Zdeněk Andrlík.

Český Brod – Děčín 1:3

Branka Českého Brodu: 17. Mičko. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 3:7. ČK: 0:1. Diváci: 170. Poločas: 1:2.

Český Brod: Sova – Mrázek, Margolius, Böhm (55. Hubáček) – P. Kopecký (46. Hubač), Mašek (70. Skramužský), Pařízek, M. Kopecký, Vobořil – Štefančík, Mičko.