Český Brod vyhrál v Kladně

Ilustrační foto DENÍKFotbalisté Českého Brodu poslední kolo divizního podzimu zakončili výhrou v Kladně.

Kladno B – Český Brod 0:1

Kdo se chtěl v sobotu dopoledne v Kročehlavech zahřát, musel si dát grog, protože na hrbolatém hřišti toho moc k vidění nebylo.

Z prvního poločasu stojí za zmínku jen šance domácích z 9. minuty, v úniku přidržený Kabele ale zakončoval vedle, na druhé straně to byl nepřímý kop z 12 m nařízený za nemístné připomínky brankáře Tesaře, jemuž šel posléze promluvit do duše přihlížející trenér prvního týmu Kladna Martin Hřídel. „To si nesmí dovolit, vždyť toho rozhodčího zná.“ zlobil se.

Zatímco první část nabída vyrovnanou partii, ve druhé měli navrch hosté, kteří se také dočkali vítězné branky. Ránu Štefančíka odvrátila obrana Kladna jen k hranici šestnáctky, kde v souboji s Čurdou upadl Mašek. Přes velké protesty domácích se kopala penalta, kterou Štefančík s přehledem proměnil.

„Měl jsem to dost daleko, ale Mašek je zkušený a šikovný fotbalista a pokud tam kontakt byl, tak spadl. I o tom fotbal je,“ otevřeně řekl k penaltovému okamžiku kouč hostů Zdeněk Andrlík.

O pár metrů blíž byl jeho protějšek Radek Duda. „Utkání bylo vedeno jednostranně, dvě minimálně stejné situace rozhodčí posoudil jinak,“ připomněl Duda moment z první půle.

Do jiných vyložených gólových příležitostí se do konce utkání ani jeden tým už nedostal a hosté si tak po zásluze odvezli tři body.

„Měli jsme z pohyblivých mladých kluků Kladna obavy, ale hráli netakticky. Vinou terénu nebyla úroveň dobrá, takže jsem spokojený jen za tři body,“ řekl k zápasu Andrlík. Podobně duel zhodnotil Duda: „Byl to neurovnaný fotbal, spíš boj. Škoda, že jsem nedotáhli do konce dvě Chalupovi příležitosti. Bod se silným soupeřem bychom brali.

Branka: 53. Štefančík z PK. Rozhodčí: Polák. ŽK: Tesař, Čurda, Kabele – Kopecký, Mašek. Diváci: 110. Poločas: 0:0.
Kladno B: Tesař – Jaráb (70. Neuman), Samek, M. Pejša, Všetečka – Podskuba, Chalupa, Bambur, Čurda, Kabele – Hadrika.
Český Brod: Sova – Pařízek (46. Hubač), Mašek, Margolius, Böhm – Vobořil, Skramužský (68. Hubáček), Kopecký, Sháněl – Mičko (77. Májovský), Štefančík.