Český Brod veze tři body z České Lípy

Ilustrační foto DENÍK ze zápasu Český Brod - PoděbradyFotbalisté Českého Brodu získali o víkendu další tři body do divizní tabulky skupiny B. V České Lípe vyhráli o tři góly.

Česká Lípa - Český Brod 0:3

Utkání Česká Lípa – Český Brod přineslo spousty nervozity, která byla způsobena občas nepochopitelnými výroky rozhodčího. Jeho nejistý výkon měl počátek u nečekaného vyloučení domácího stopera Štálíka na konci první půle, nebo spíše v přestávce mezi oběma poločasy. „Byl to souboj o balón. Já jsem přepadl přes toho hráče, a když jsem padal, tak jsem na něho možná šlápl, ale to nebylo chtěné. A pak jsem od něj dostal pěstí. Já se úplně divil, že mě rozhodčí vyloučil,“ říká k situaci vyloučený domácí hráč. Červenou kartu dostal i českobrodský hráč Petr Kopecký.

První poločas přitom nenaznačoval, že by body neměly zůstat doma. Arsenal začal náporem a předvedl několik pěkných akcí, které ale neměly gólové zakončení. Za zmínku stojí především kombinace Brože, Finklára a Donáta, hlavičky Podolského (jedna orazítkovala břevno) či střely Holečka s Finklárem. Jenže pak nastalo to tolikrát omílané nedáš – dostaneš. To se stalo ve 33. minutě, kdy Český Brod z prvního vážného útoku vstřelil gól. Autorem branky se stal Sháněl, kterému přihrával Vobořil – 0:1. Domácí se snažili do poločasu vyrovnat, ale šance Donáta a Podolského na skóre nic nezměnily. Do druhého poločasu vstoupily oba týmy jen o desíti a ke kvalitní hře to příliš nepomohlo. V 50. minutě nastal před českobrodskou brankou závar, ale ani střela Věcheta, ani Brože se neujala. V 53. minutě přišel přímý kop hostí, který Michal Kopecký s přehledem proměnil – 0:2. O minutu později mohl Šafář snížit skóre, ale jeho střela šla jen těsně vedle. Následujících dvacet minut příliš mnoho společného s fotbalem neměl. Autorita rozhodčího pomalu klesala k bodu nula díky jeho nepřesným výrokům. Např. když udělil domácímu Finklárovi červenou kartu, když si myslel, že už má žlutou...Přibývalo osobních soubojů, žlutých karet, polehávání hostujících hráčů...Nutno však podotknout, že Arsenal přesto měl na to, s výsledkem ještě něco udělat, jenže nenašel ten správný recept. Anebo měl smůlu, jako Hladík v 78. minutě, když nastřelil břevno. Třetí a poslední gól zápasu přišel už v nastaveném čase, když Mičko přehodil chytře obloučkem domácího gólmana.

Pavel Hradiský, trenér České Lípy: „Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo. V prvním poločase jsme měli spoustu šancí ve vápně. Bohužel jsme z nich nedokázali dát jednoho nebo dva góly a neuhlídali jsme nějaké dva, tři brejky soupeře a jeden jsme inkasovali. Druhou půli jsme chtěli hrát aktivně, hráli jsme na tři beky, furt jsme se tlačili dopředu, což se nám zase dařilo, ale přišla bohužel jedna standartka soupeře a gól na 0:2. Pak už nastala křeč, pořád tam sice byla aktivita, ale dneska nám nebylo přáno toho góla vstřelit.“ Zdeněk Andrík, trenér Českého Brodu: „Bylo to zbytečně moc nervózní utkání. Možná i lidi tomu trochu atmosféru udělali. I rozhodčí tam měl pár chyb. Nicméně jsme začali dobře odzadu. Soupeř sice měl nějaké šance, tlačil nás opticky, ale gól nedal. My jsme dali tři a to se nedává venku často. Určitě dnes bylo na naší straně štěstí. Musím poděkovat hráčům za bojovnost a že zvládli atmosféru, která tady byla. Bylo to hodně vyhecované.“

Branky: 33. Sháněl, 53. M. Kopecký. 90. Mičko. Rozhodčí: Haleš. ŽK.: 3:2. ČK: 1:1. Diváci: 440. Poločas: 0:1. Česká Lípa: Meier – Novotný, Silný, Štálík, Šafář – Finklár, Podolský, Brož (55. Hladík), Donát (69. Demčenko).

Český Brod: Sova – Skramužský, Margolius, Mrázek (46. Hubač), Pařízek (73. Hubáček), Böhm, Sháněl, Štefančík (69. Mičko), Vobořil, M. Kopecký, P. Kopecký.