Český Brod si připsal další tři důležité body, porazil Libiš

fotbalHráči Českého Brodu potvrdili svou jarní domácí neporazitelnost a v důležitém utkání si poradili s předposlední Libiší.

Český Brod – Libiš 3:1

Domácí začali utkání aktivně a do prvních minut zaměstnávali obranu hostí. Z jejich aktivní hry také vyplynuly dva fauly libišského Zuzkina, které rozhodčí poprávu ocenil dvěma žlutými kartami a následně i kartou červenou. Domácí tedy hráli od 10. minuty přesilovku a na jejich hře to bylo znát. Svého souopeře zcela jasně přehrávali a prakticky jej za celý zápas k ničemu nepustili. Přesto bylo cítit, že na některé hráče doléhá tíha nutnosti vyhrát. Scházela větší přesnost v kombinaci a hlavně přesné a rázné zakončení.
Po Štefančíkově penaltě a hubeném vedení 1:0 tak přinesl uklidnění na domácí kopačky až Huckův gól z 59. minuty.

„Zápas ovlivnilo brzké vyloučení soupeřova hráče, které přišlo po dvou oprávněných žlutých kartách. Potom už to byla hra na jednu bránu, soupeř se do žádné vyložené šance nedostal. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale bohužel se nám moc nedařilo v koncovce. Dolehla na nás zřejmě nervozita vyvolaná důležitostí zápasu. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli a udělali důležitý krok k záchraně. Nyní nás čekají dvě utkání venku, v Jirnách a v Sokolově, a pokud v nich uhrajeme alespoň bod, mělo by to být dobré,“ řekl po zápase asistent trenéra Českého Brodu Viktor Pařízek.

Branky Českého Brodu: 15. a 85. Štefančík (1. z PK), 59. Hucek. Rozhodčí: Berka. ŽK: 2:2. ČK: 10. Zuzkin (Li). Diváků: 100. Poločas: 1:0.
Český Brod: Sova – Mrázek, Čáp (75. Skramužský), Margolius, Böhm – P. Kopecký, Pařízek, Hucek (79. Redžič), M. Kopecký – Štefančík, Socha (65. Mičko).