Český Brod se poprvé v přípravě sešel téměř kompletní

Ilustrační foto DENÍKPořádná konkurence v hráčském kádru se sešla v divizním fotbalovém Českém Brodě. A v sobotu dopoledne si tenhle našlapaný mančaft poradil v posledním přípravném duelu před ostrým startem nového ročníku divizní skupiny B s celkem Královic, který hraje Pražský přebor. Domácí vyhráli 4:2.

„Poprvé jsme se v přípravě sešli téměř kompletní. Chyběl prakticky jen Radek Böhm, který odjel na dovolenou a bude nám scházet i v prvním mistrovském utkání příští týden,“ řekl hrající asistent Českého Brodu Viktor Pařízek.

V mužstvu se v sobotu protočilo devatenáct fotbalistů. Kouč Zdeněk Andrlík tak bude mít pořádně zamotanou hlavu, jak složit základní jedenáctku pro mistrovskou premiéru, kterou Brod sehraje v sobotu 9. srpna proti Litvínovu. „Ale jsou to příjemné starosti,“ usmál se Viktor Pařízek.

V duelu proti Královicím si domácí vytvořili zásluhou Štefančíka a Vobořila dvoubrankový náskok. Soupeř ale do poločasu snížil a krátce po pauze dokonce vyrovnal. Pak ale zkušený stoper Margolius proměnil penaltu a čtvrthodiny před koncem pojistil výhru Hubač. „S výsledkem jsme spokojení. Sice jsme dostali dva góly, ale to bylo i tím, že jsme hodně střídali. Je dobře, že je nás v týmu tolik, každý bude mít šanci si vybojovat místo v základu. Škoda jen, že jsme se všichni sešli až v samotném závěru přípravy a nemohli se lépe sehrát. Ale konkurence je zdravá a věřím, že nebude na škodu,“ doplnil hrající asistent.

Český Brod - Královice 4:2

Branky domácích: 16. Štefančík, 27. Vobořil, 63. Margolius z PK, 74. Hubač. Poločas: 2:1.

Český Brod: Sova – Hubač, Margolius, Skramužský, Sháněl – P. Kopecký, Pařízek, M. Kopecký, Vobořil – Mičko, Štefančík. Střídali: Hlaváček – Mrázek, Čáp, Horejc, Hucek, Hubáček, Kratochvíl, Herman.