Český Brod potřetí v řadě vyhrál

fotbalČeský Brod ke spokojenosti fanoušků pomalu vyplouvá ze sestupových vod. Tentokrát se utkal v divizním regionálním derby s Rakovníkem a byla z toho opět výhra.

Český Brod – Rakovník 3:0

Fotbalisté Českého Brodu nastupovali do zápasu s Rakovníkem posíleni dvěma výhrami z předchozích dvou utkání a věděli, že k psychické pohodě nutně potřebují další tři body, protože v příštím zápase pojedou na hřiště Viktorie Jirny, vedoucího celku tabulky.

Domácí proto začali opatrně a vycházeli především ze zajištěné obrany, což se jim vyplatilo. Přestože jim hra tentokrát kombinačně vázla, vzadu byli jistí, nepouštěli svého soupeře do vyložených šancí a sami přitom dokázali o osudu utkání rozhodnout trefami Mrázka a Mička ještě v prvním poločase. Druhá půle již přinesla spíče ospalý fotbal, v němž nad krásou vítězila účelná taktika. Domácí si v pohodě hlídali výsledek a do útoku se pouštěli spíše sporadicky po chybách soupeře. Oživení vnesl do hry Českého Brodu až střídající Redžič, který také pět minut před koncem uzavřel střeleckou listinu zápasu. „Dnes jsme sice nehráli krásný fotbal, ale zato byla naše hra účelná. Byl to kalsický boj o tři body,“ řekl po zápase asistent trenéra Čekého Brodu Viktor Pařízek a dodal: „Musíme vše podřizovat bodovému zisku. Sehráli jsme mnoho atraktivních duelů a vyšli jsme z nich naprázdno. Dnes to byl upracovaný zápas, ale dali jsme tři góly a měli i další šance. Mohli jsme vyhrát i výrazněji. Soupeř se naopak k ničemu nedostal. Měl snad dvě šance za celé utkání.“

Branky: 32. Mrázek, 44. Mičko, 85. Redžič. Rozhodčí: Málek. ŽK: 2:2. Diváků: 200. Poločas: 2:0.
Český Brod: Sova – Mrázek, Čáp, Margolius, Böhm – P. Kopecký, Pařízek, Socha, M. Kopecký (70. Skramužský) – Štefančík (80. Redžič), Mičko (46. Hucek).