Sportovní Brod

Aktuality

Českobrodský Mičko odmítl nechat v Čelákovicích všechny tři body

ilustrační foto DENÍK ze zápasu Český Brod - RakovníkDo pouhých šesti minut vtěsnali aktéři sobotního dopolední divizního fotbalového derby mezi Čelákovicemi a Českým Brodem oba góly, které rozhodly o dělbě bodů. Soupeři se rozešli smírně po remíze 1:1.

Domácí mladičký tým začal nebojácně a v prvním poločase si vytvořil dvě stoprocentní šance. S jejich proměněním byl ale na štíru. „Bohužel se nám v koncovce nedaří tak, jak bych si představoval,“ posteskl si kouč domácích Michal Petrouš, který byl ale jinak s hrou svých svěřenců spokojen. „Nespoléháme se jen na nakopávání balonů dopředu. Snažíme se něco tvořit a hrát kombinačně,“ zdůraznil. „Soupeř měl opravdu mladý celek, který byl bojovně laděný a velmi šikovný,“ chválil soka i českobrodský trenér Zdeněk Andrlík.

Domácí se také po zásluze dostali do vedení. V 71. minutě hosté špatně zahráli ofsajd systém, balon se dostal k osamocenému Dalekorejovi, ten si jej zpracoval na prsa a nekompromisně zavěsil.

Jenže náskok domácí neudrželi dlouho. Už za šest minut rozjel Český Brod precizní brejkovou akci po pravé straně a od Mrázka přes Petra Kopeckého a Štefančíka míč doputoval centrem až ke střídajícímu Mičkovi, jenž hlavou vyrovnal. Skvělý žolík kouče Andrlíka. „Střídání se povedlo. Za bod jsme rádi, remíza odpovídá průběhu zápasu,“ podotkl zkušený trenér.

„Škoda, že jsme soupeři dovolili tak brzy srovnat. Byla to naše naivní hloupá chyba vpředu, kde jsme ztratili balon,“ litoval Michal Petrouš.

Čelákovice – Český Brod 1:1

Branky: 71. Dalekorej – 77. Mičko. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Čelákovice: Hofta – Havlát, Mikluščák, Ručka, O. Koch (58. Matějka) – Hakl, Dalekorej, Jelínek, Kubeš – Holan, Skuhravý.

Český Brod: Sova – Mrázek, Margolius, Sháněl – P. Kopecký, Skramužský, Pařízek, Vobořil – M. Kopecký (73. Hubač) – Hucek (60. Mičko), Štefančík (87. Hartman).