21

Re: Školky v Českém Brodě

Bohužel jsem se jedné takové schůze účastnila. Přišlo by mi to jako docela dobrá komedie, kdyby se nejednalo o město, kde žiji od narození. Podle mého názoru s tou "elitou" nelze dělat nic jiného, než v dalších volbách volit jiné osoby.
Obduvuji pana Trauriga, že má sílu a trpělivost se s nima dohadovat. Klobouk dolů!!

22

Re: Školky v Českém Brodě

A kdyby bylo takových lidí víc...............:P

23

Re: Školky v Českém Brodě

A co se  voleb týká -já nevolila ani jednoho z našeho nynějšího představenstva...........

24

Re: Školky v Českém Brodě

Proč je toto fórum "OTAZKY NA ZASTUPITELE" umístěno na webu města, já předpokládám že proto aby jsem mohli občané ČB psát otázky na zastupitele a dozvědět se od nich jak to vlastně z našim městem je. Já nevím kdo je z vedení města (registrace jsou pod civil.jménem), znám jedině jméno starostu a ten se bohužel nerad vyjadřuje k otázkám občanů, nevím či je to tým že nemá tolik času, nebo neví co odpovědět, nebo mu to je jedno....
Pán Traurig se sice vyjadřuje jenže on je opozice, takže on bude kritizovat všechno, co bude součastné vedení dělat nebo nedělat, ale proč ne aspoň se lidi na tomto fóre dozvídají co se tam děje a kam jdou naše peníze.
Z mého pohledu právě toto fórum by mel být komunikační prostředek mezi vedením města a občany (nemusíme chodit na veřejné shromáždění) jenže názory a požadavky občanů město nezajímá, jinak by jme neřešili stejné problémy dokola.

25

Re: Školky v Českém Brodě

Ina napsal:

Proč je toto fórum "OTAZKY NA ZASTUPITELE" umístěno na webu města, já předpokládám že proto aby jsem mohli občané ČB psát otázky na zastupitele a dozvědět se od nich jak to vlastně z našim městem je. Já nevím kdo je z vedení města (registrace jsou pod civil.jménem), znám jedině jméno starostu a ten se bohužel nerad vyjadřuje k otázkám občanů, nevím či je to tým že nemá tolik času, nebo neví co odpovědět, nebo mu to je jedno....
Pán Traurig se sice vyjadřuje jenže on je opozice, takže on bude kritizovat všechno, co bude součastné vedení dělat nebo nedělat, ale proč ne aspoň se lidi na tomto fóre dozvídají co se tam děje a kam jdou naše peníze.
Z mého pohledu právě toto fórum by mel být komunikační prostředek mezi vedením města a občany (nemusíme chodit na veřejné shromáždění) jenže názory a požadavky občanů město nezajímá, jinak by jme neřešili stejné problémy dokola.

100% souhlas s Inou!
Platforma pro rešení otázek města tu je a existuje!
Proč jí nevyužít hned? (kupříkladu s ověřenou registrací pomocí dopisu s podpisem na adresu, aby se zamezilo podvodům)

Co vy na to pane starosto a zastupitelé? Jak hodláte, kromě slíbeného zveřejňování všech dokumentů od nového roku, ještě zapojit veřejnost do rozhodování?

Děkuji

26

Re: Školky v Českém Brodě

Ke zde zmiňovaným záležitostem se snažím dle svých možností věcně vyjadřovat. Samozřejmě je i tato diskuze komunikačním kanálem i když v ní většina přispěvatelů vystupuje anonymně.

Veřejnost má možnost účastnit se veřejných projednávání nejen koncepčních materiálů jako je strategický plán či územní plán, kde jsou projednávány zásadní záležitosti rozvoje našeho města. Také se může podílet na projednávání konkrétních akcí (např. parky, kanalizace, vodovod nebo i úklid Šembery). Jednou ročně je pořádáno fórum města, kde se probírají nejzávažnější problémy města. Veřejná projednávání by se do budoucna měla týkat ve větší míře i investičních akcí města. Nyní například chystáme veřejné projednávání plánované rekonstrukce prostranství přednádraží a silnice do Liblic, které schválil výbor Regionální rady a budou podpořeny z Regionálního operačního programu Střední Čechy.

27

Re: Školky v Českém Brodě

S počtem školek nikdy nebudeme spokojeni, protože míst je teď málo a za pár let zase budou poloprázdné. Taková situace již nastala vždy je ve vlnách. Sama jsem hledala školku kde se dá. Bydlím v Liblicích, syna jsem vozila do Chrášťan a pracovala v Brodě.