11

Re: Školky v Českém Brodě

pane starosto, asi bych Vám měla poděkovat, že jste si našel konečně čas odpovědět na můj dotaz ohledne rekonstrukce Liblické školky, ale po přečtení se ve mne nějak nahromadila zlost, zoufalství a bezmocnost. Tak jako první spekulace kolovala že by se snad mohla ta rekonstrukce povést ještě v záři tohoto roku, poté jste napsal, že tedy se budete snažit aby to bylo od začátku příštího kalendářního roku a teď je zase nový termín tak snad březen-duben, takže snad příští školní rok protože silně pochybuji, že se bude otvírat nová třída na 2-3 měsíce. Samozřejmě jste nic nesliboval, protože tak je to nejjednodušší, ono se po volbách moc neslibuje. Nechápu, že toto vedení města není schopné za X let tady něco udělat pro rodiny s dětmi a celkově pro občany. Ale aj tak dekuji, že jste si dal tu námahu, protože jsem ještě dlouho mohla žít v iluzi, že moje dítě od ledna nastoupí do školky.

12

Re: Školky v Českém Brodě

Bohužel jednání se Středočeským krajem se z pro mě nepochopitelných důvodů strašně dlouho táhla a tak se k zahájení prací dostáváme až nyní. Otevřít nové oddělení chceme, jak to bude nejdřív možné.

13

Re: Školky v Českém Brodě

Pro rodiče je to sice špatná zpráva,ale myslím,že to závisí i na plno jiných věcech,než jen na městu.Zkuste třeba příklad.Něco si v domě naplánujete-a dostaví se nějaký problém.Řemeslníci nemohou dodržet termín,něco je jinak,je potřeba nějaká úrava,není ten správný materiál,jaký si majitel představoval.Je to podobné.A navíc Brod zřejmě nečekal takový nápor dětí.Nedá se vše teď a hned. Ve školce je plno odkladů.Děti chodí do školy s ročním odkladem.I tam je třeba vidět prodlevu.Ne jen na úřadech.Moje dítě se dostalo do školky např až v pěti letech-předškolák.Protože jsem doma.Proč některé maminky,které jsou doma také,dávají své děti (třeba čtyřleté) do školky?Bylo by víc místa pro děti maminek zaměstnaných.I takové případy jsou.A i to by řešilo nějaké místo ve školce.I když náhradní řešení-pavilon v nemocnici,taky není žádný ideál.Vedle hned LDN.No nevím Je to můj názor.Začlo se tu stavět mnoho nových domů a bytů.Je tu hodně přistěhovaných.Možná se to mohlo řešit paralelně.Ale to je otázka financí.Lidi si domy stavějí na vlastní náklady,ale toto jde na náklady města.Takže,když se investuje do jedné věci-neinvestuje se zase do jiné.Jak se říká-"Lidem se nezavděčíš".

14

Re: Školky v Českém Brodě

kvítko napsal:

Pro rodiče je to sice špatná zpráva,ale myslím,že to závisí i na plno jiných věcech,než jen na městu.Zkuste třeba příklad.Něco si v domě naplánujete-a dostaví se nějaký problém.Řemeslníci nemohou dodržet termín,něco je jinak,je potřeba nějaká úrava,není ten správný materiál,jaký si majitel představoval.Je to podobné.A navíc Brod zřejmě nečekal takový nápor dětí.Nedá se vše teď a hned. Ve školce je plno odkladů.Děti chodí do školy s ročním odkladem.I tam je třeba vidět prodlevu.Ne jen na úřadech.Moje dítě se dostalo do školky např až v pěti letech-předškolák.Protože jsem doma.Proč některé maminky,které jsou doma také,dávají své děti (třeba čtyřleté) do školky?Bylo by víc místa pro děti maminek zaměstnaných.I takové případy jsou.A i to by řešilo nějaké místo ve školce.I když náhradní řešení-pavilon v nemocnici,taky není žádný ideál.Vedle hned LDN.No nevím Je to můj názor.Začlo se tu stavět mnoho nových domů a bytů.Je tu hodně přistěhovaných.Možná se to mohlo řešit paralelně.Ale to je otázka financí.Lidi si domy stavějí na vlastní náklady,ale toto jde na náklady města.Takže,když se investuje do jedné věci-neinvestuje se zase do jiné.Jak se říká-"Lidem se nezavděčíš".

Dítě potřebuje dětský kolektiv bez ohledu na to, zda je maminka doma nebo ne..

15

Re: Školky v Českém Brodě

Kvítko, tak po prvé město už roky má problém z umístěním děti do školky, podívej se na diskuze na tomto fóre kolik rodičů táto situace v Brode rozčiluje, to není problém tohoto že děti mají odklad to je problém že se s touto situaci již roky nic neděje. V jakém stave jsou  školky? Proč se nezačalo z přestavbou Liblické školy dřív, to snad nebylo pro město překvapením že je objekt stávající školky v nevyhovujícím stave. Co se týče tvého komentáře ohledne komplikací při přestavbě, zase je to otázka jak si postavíš smlouvu z dodavatelem a schopnosti si danou realizaci kontrolovat.
Za druhé, to snad nemůžeš myslet vážně aby děti které mají mladší sourozence by neměli chodit do školek aby bylo místo pro děti kterých rodiče pracují. Já mám doma 3,5 a 1 roční dítě a víš jak to u nás funguje tak že se nevěnuji pořádně ani jednomu, protože to 3r. si chce kreslit, stavět lego, nebo puzzle ale to roční chce okamžitě to co má jeho sourozenec. Každý rodič má volbu či dát dítě do školky nebo ne, moje dítě školku potřebuje jako většina dětí a nemůžu se s tým moc smířit že tu možnost nemá.
A za třetí, to je snad pro město dobře že je tady hodně přistěhovalců (o čem nejsem sice přesvědčená) a mělo by se snažit aby jich tady bylo více, ale to by muselo investovat tak jako píšeš. Žijeme tady 5 let a jak se koukám tak se koukám žádnou investici kterou bych si já všimla nevidím, Zajímalo by mne kde a co se tady vybudovalo například za peníze z fondů EU. Možná kdybych viděla že se tady něco buduje, nepovalují se po parkoch fetáci atd. tak by mne realita ze školkami až tak neštvala a když bude veščina z nás tak tolerantní jak ty tak se tady těžko něco změní k lepšímu.
Přeji hezký den.

16

Re: Školky v Českém Brodě

Souhlasím s Inou. Město musí investovat do rozvoje a do občanů. A tím nemyslím zrovna sehnání dotace na sázení stromečků. To jsou jen populictická gesta, která nemají žádný výrazný dopad na život českobrodských občanů. V Brodě nebydlíme dlouho, patříme tedy mezi ty přistěhovalce, ale investovali jsme zde do bydlení s tím, že zde již zůstaneme i s naší budoucí rodinou. Ale bohužel jsme celkem brzo po nastěhování začali zjišťovat, jak to v Brodě funguje a celkem jsme našeho rozhodnutí litovali. Teď už jsme se smířili s tím, že jsme v Brodě, ale rozhodně se nemíníme smířit s fungováním, tedy spíš nefungováním, radnice a městské politiky.

17

Re: Školky v Českém Brodě

Myslím,že v každém městě je něco.Neznám ideální město.

18

Re: Školky v Českém Brodě

Ideální město určitě neexistuje, ale rozhodně není správné se smířit se současným stavem a tolerovat mrhání našimi penězmi, viz. např. českobrodská nemocnice, studium ekoškolství a podobné aktivity města. Držet tzv. hubu a krok není řešení. Pokud se občanům něco nelíbí, tak se musí ozvat, stát si za tím a ne si jen naštvaně stěžovat sousedům.

19

Re: Školky v Českém Brodě

Já jsem z Brodem celkem spokojená, i když Praha mi chybí. Bydlíme tady skoro 2 roky, syn se do školky dostal, já tu našla práci..ale asi má spokojenost plyne z toho, že jsem z Liblic a do Brodu moc nevidím, resp.možná nechci vidět. Když projdu kolem skupiny romů, bojím se jen dýchnout, natož zvednout oči, aby mě okamžitě nezlikvidovali, a tak jsem ráda, že se můžu každý den vracet do klidné vesničky..:)

20

Re: Školky v Českém Brodě

Na fóru se nic nevyřeší.Přijďte to říct úřadu do očí.Od toho jsou veřejné schůze.