11

Re: Bezpečnostní situace města

Vzhledem k celkově špatné bezpečnostní situaci ve městě, která je již v tomto fóru rozváděna v několika tématech, znovu žádám o informaci, kdy bude v Českém Brodě zaveden zákaz požívání alkoholu a psychotropních látek na veřejných prostranstvích. Viz můj příspěvek z minulého roku uvedený níže.

lena napsal:

K tomuto tématu prosím o informaci, zda má město ve vyhlášce zákaz konzumace alkoholu a psychotropních látek na veřejných prostranstvích a pokud ne, z jakého důvodu. V mnoha městech byla tato omezení znovu zaváděna. V Českém Brodě je to více než žádoucí.

Potom by i městská policie zmohla více, pokud bude z její strany nějaká snaha, což už je jiná otázka...

12

Re: Bezpečnostní situace města

Jakkoliv nechci zlehčovat bezpečnostní situaci ve městě, tak si nemyslím, že by zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti cokoliv řešil. Chceme jít americkou cestou pití piva z papírového pytlíku?

13

Re: Bezpečnostní situace města

Musím souhlasit s BANTEREM. Domnívám se také, že plošný zákaz požívání alkoholu na veřejnosti by asi k ničemu nevedl a skončili bychom u papírových pytlíků. A vyhláškou řešit místa, kde by bylo možno užívat drogy a kde by to bylo zakázáno mi nepřipadá už vůbec jako dobrý nápad. Na druhou stranu musím sebekriticky přiznat, že mne nenapadá nic inteligentního, co by problém požívání alkoholu a užívání drog řešilo. Zatím nikdy, alespoň pokud vím, se nepodařilo najít nějaký rozumný kompromis mezi prevencí a represí. Navíc český národ je vynalézavý a vždy se zakrátko najde způsob, jak nějaký předpis - zákaz, obejít.

14

Re: Bezpečnostní situace města

Opětovně žádám informaci od odpovědné osoby na toto téma.


L.

15

Re: Bezpečnostní situace města

Znovu žádám někoho ze zastupitelů o odpověď na svou jednoduchou otázku.

Nebo se snad v Č. Brodě problematikou konzumace alkoholu a drog na veřejných prostranstvích nikdo nezabývá? ............

L.

16

Re: Bezpečnostní situace města

Dle paragrafu 10 písm. a) zákona o obcích je regulace konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích možná z důvodů zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku, pokud se vzhledem ke konkrétním místním podmínkám jedná o činnost, která je způsobilá narušit místní pořádek. Zákaz však (v souladu s principem proporcionality) lze stanovit jen v nejméně omezujícím rozsahu, tzn. že regulace by se měla vztahovat zásadně na určitá, ve vyhlášce vymezená místa, případně doby.

V kompetenci zastupitelstva města je rozhodnout a takováto omezující ustanovení do vyhlášky zapracovat. V současnosti platná obecně závazná vyhláška omezení konzumace alkoholu na vymezených místech neobsahuje http://www.cesbrod.cz/item/obecne-zavaz … oradek-816 a proto předložíme zastupitelům k rozhodnutí, zda vyhlášku o tato ustanovení dopracovat či nikoliv. Osobně nejsem příznivcem všemožných regulací, když to není nezbytně nutné.

S přáním hezkého dne

Nekolný

17

Re: Bezpečnostní situace města

Rád bych po přečtení dnešního článku (http://www.cesbrod.cz/item/loupezne-pre … nske-ulici) rád opět apeloval na představitele města se slovy "TAK UŽ S TÍM PROBOHA NĚCO DĚLEJTE", aby se člověk bál už i odpoledne vůbec vystrčit nos??? Můj poslední zážitek s městskou policií je například ten, že v pátek cca kolem deváte večerní stojí zaparkované auto na benzínce a příslušníci "na kafču" monitorují situaci sličné prodavačky...

18

Re: Bezpečnostní situace města

No jo, ulicí jíž se říká "V Prdeli" je holt k večeru lepší nechodit... kor když se oteplí...

19

Re: Bezpečnostní situace města

Pane Fokte, kudy chodíte na náměstí Vy, abych Vám poradil něco stejně smysluplného, vtipného a oduševnělého, jako Vy mně?

20

Re: Bezpečnostní situace města

Pardon, já Vám nechtěl radit, spíše jsem jen poznamenal k celkové situaci. Mě spíš zarazilo, že v pondělí o půl šesté podvečer tam takto blízko náměstí nikdo nebyl, že by třeba poškozenému pomohl. Nebo možná lidé raději "nevidí", těžko říci, nedivil bych se...