31

Re: Bezpečnostní situace města

No on se tu bojí kde kdo.Že by jezdili třeba hlídat i obchody před zavíračkou...:-)).I tam je to občas o nervy.V březnu se mi stalo toto:vzala jsem za kliku v jedné zdejší prodejně a ačkoliv bylo ještě víc jak půl hodiny do zavíračky-bylo zamčeno.Ale jelikož mne prodavačky znají,odemkli mi a říkali,že už tam v podvečer pouštějí jen lidi,které znají anebo vypadají spolehlivě.Že se tam totiž bojí.Když je tma,že se tam poflakují různé existence......To by taky mohl být důvod k častějším obhlídkám obchodů........:-)))

32

Re: Bezpečnostní situace města

brodsky obcan napsal:
Bára napsal:

Jako obsluha čerpací stanice Pap oil mi nedá nezareagovat na některé zde uveřejněné příspěvky. Důvodem, proč začala městská policie navštěvovat naši čerpací stanici a Benzinu před zavírací hodinou byla právě zhoršující se bezpečnostní situace ve městě, která se zde projevila např. fyzickým napadením obsluhy, ozbrojenými loupežnými přepadeními (Pap oil i Benzina), množícími se újezdy a krádežemi. Pro členy Dedu a str654: příslušníci si u nás rozhodně "kafčo" nedávají a nejsou žádným způsobem odměňováni!! A pokud má kdokoli chuť a čas sledovat  parkoviště u naší pumpy, ať se podívá také občas na to, kdo kromě městské policie a slušných zákazníků tam stojí a co tam dělá. Pak možná pochopí, proč jsme všechny rády, že tam mp, pokud může, přijede.

Tak tohle se mi líbíííííí  smile)) Je vidět že máte s MP nadstandardní vztahy - spoustě lidem MP nepřijede ani na zavolání a u Vás jsou preventivně smile

Mě se to taky líbí, důvod proč tam jezdí je asi fakt jiný, a to všichni dobře vědí, pokecat si  s těma ..........

33

Re: Bezpečnostní situace města

Jak to s MP vyřešíte, pane starosto?

34

Re: Bezpečnostní situace města

top011 napsal:

Proč si tedy majitel pumpy na vyřešení problémů nepořídí hlídací službu ?
Jedná se o soukromý pozemek

Z Vaší logiky věci by zřejmě policie neměla přijet k Vám domu, přestože budete volat o pomoc před zloději. Jedná se přeci o soukromý pozemek.

Re: Bezpečnostní situace města

banter napsal:
top011 napsal:

Proč si tedy majitel pumpy na vyřešení problémů nepořídí hlídací službu ?
Jedná se o soukromý pozemek

Z Vaší logiky věci by zřejmě policie neměla přijet k Vám domu, přestože budete volat o pomoc před zloději. Jedná se přeci o soukromý pozemek.

To si nemyslím. Jde o to, že MP (údajně) preventivně hlídá na soukromém pozemku; podle mne na soukromý pozemek má MP zajíždět až v případě, že je zásah policie akutně nutný. Preventivně by měla MP hlídat na veřejném prostranství. Je samozřejmě v pořádku, když strážník obchází svůj okrsek a hlídá soukromý majetek, ale pokud jsou strážníci preventivně utáboření na benzínce, tak to správné není. Navíc mi to zdůvodnění, že benzinku hlídají, nepřipadá moc důvěryhodné.

36

Re: Bezpečnostní situace města

Městská policie primárně chrání občany Českého Brodu. Protože v případě čerpacích pump firem Benzina a Pap oil často docházelo před zavírací dobou k loupežným přepadením a v prostorách se pohybovala různá individua, začala preventivně městská policie tyto místa navštěvovat. Není pravdou, že by se tam jezdili strážnící schovat a popovídat s obsluhou, naopak jejich asistence má výsledky a osobně považuji toto rozhodnutí za správné.

37

Re: Bezpečnostní situace města

Jakub Nekolný napsal:

Městská policie primárně chrání občany Českého Brodu. Protože v případě čerpacích pump firem Benzina a Pap oil často docházelo před zavírací dobou k loupežným přepadením a v prostorách se pohybovala různá individua, začala preventivně městská policie tyto místa navštěvovat. Není pravdou, že by se tam jezdili strážnící schovat a popovídat s obsluhou, naopak jejich asistence má výsledky a osobně považuji toto rozhodnutí za správné.

Každý na to má asi jiný názor ....

Re: Bezpečnostní situace města

Jakub Nekolný napsal:

Není pravdou, že by se tam jezdili strážnící schovat a popovídat s obsluhou, naopak jejich asistence má výsledky a osobně považuji toto rozhodnutí za správné.

Bylo by možné ty výsledky nějak blíže specifikovat? Když se člověk dívá do zpráv o činnosti MP jak jsou publikovány ve Zpravodaji, tak tam o hlídání na čerpacích stanicích není ani řádka (a to jsou tam uváděny i takové drobnosti, jako je nález peněženky).

39

Re: Bezpečnostní situace města

Není co popisovat, protože se nic nestalo. Rozpis práce jednotlivých strážníků na jednotlivé dny Vám jako zastupiteli mohu dát k nahlédnutí. Rozhodně Vám jej však nebudu posílat, protože to není veřejný dokument.

Re: Bezpečnostní situace města

Aha, asistence strážníků má výsledky, které není třeba popisovat, protože se nic nestalo lol

Ale teď vážně: nikdo po Vás nechce rozpis práce jednotlivých strážníků. Jen jsem si říkal, že když MP ve zpravodaji s železnou pravidelností informuje, že v minulém měsíci vykonala např. kontrolu nádraží, vestibulu, čekárny a podchodu ohledně dodrţování tabákového zákona a veřejného pořádku – denně, či kontrolu hřbitova a parkoviště u hřbitova – denně, tak by tam stejně tak mohla uvést jak často hlídkovala na těch pumpách. Alespoň by občané věděli, kdy si mohou přijet natankovat, protože benzínka je zrovna "pod zákonem".