61

Re: Mateřské školky

Výsledky zápisů mám zatím k dispozici jen z MŠ Liblice, kde žádost podalo 23 zákonných zástupců dětí a vyhověno bylo v 11 a nevyhověno v 12 případech. Na nástavbu MŠ Sokolská již proběhlo výběrové řízení, při kterém byl vybrán zhotovitel. Rada již schválila podepsání smlouvy o dílo a v nejbližší době dojde k předání staveniště. Termín dokončení je tuším plánován na 25. srpna.

62

Re: Mateřské školky

Dobrá den, slyšela jsem o výstavbě nově školky v Liblicích, která by se měla stavět na pozemku SOŠ Liblice. Kdy se tento záměr bude realizovat? Pak bych se chtěla zeptat na co by jste říkal na soukromé jesle. Děkuji Ivana

63

Re: Mateřské školky

Ano, záměrem města je vybudování nové budovy mateřské školy v Liblicích, neboť současná budova již nesplňuje nároky na tyto účely. Kdy se však bude nová školka stavět, Vám nedokáži říct, neboť to závisí na tom, jak se podaří vyjednat s krajem převod pozemků a samozřejmě také na tom, zda se povede získat nějaké finance z dotačních titulů. Město totiž samo nebude schopné takovouto investici uhradit pouze ze svého rozpočtu.
Nápad na vybudování soukromých jeslí se mě osobně líbí.

64

Re: Mateřské školky

Dobrý den,
       jaký je letos skutečný počet odmítnutých dětí v českobrodských školkách (včetně Liblic)? Tj. počet po odečtení těch, kteří se hlásili do více školek?

Děkuji

65

Re: Mateřské školky

Dobrý den,
MŠ Kollárova přijímala 36 a odmítla 17, MŠ Liblice přijímala 11 a odmítla 13 a MŠ Sokolská přijímala 60 a odmítla 18 dětí. Je však potřeba podotknout, že velká část odmítnutých dětí nesplňovala věk tří let, dále byly odmítány děti z míst, kde mají vlastní školku a bohužel školky odmítly i několik dětí, kdy maminka je na mateřské dovolené.

66

Re: Mateřské školky

Dobrý den,

začala jsem tuto diskuzi, tak by se asi také hodilo poděkovat za výsledek, který přinesla.
Myslím, že nejen já, ale i dalších 27 maminek a hlavně dětí by rádo poděkovalo za novou třídu v MŠ Sokolská a za možnost do školky vůbec chodit.
Řešení celé situace proběhlo, myslím, s ohledem na všechno plánování, papírování a stavbu velmi rychle, proto ještě jednou děkuji a jen tak dál:-)

67

Re: Mateřské školky

Mohu se zeptat, zda 'jen tak dál' znamená, že Brod počítá s demografickým vývojem a bude ve školkách dost místa i do budoucna?

68

Re: Mateřské školky

Ano, další kapacity v mateřských školách budou dle demografického vývoje patrně potřeba po roce 2010.

69 Naposledy upravil: Lenka (26.05.2009 06:18:02)

Re: Mateřské školky

Dobrý den,

myslím, že už opět začíná být třeba trochu zaktualizovat tuto diskuzi:-)

Nevím, jak tento rok dopadly zápisy do MŠ, zda stále platí, že se dostaly všechny děti pracujících maminek, ale zajímaly by mě plány na roky další....

Kolik se dle matriky v Brodě narodilo dětí v roce 2007 a 2008 a jak to bude vycházet na počet míst ve školkách? Jak to vypadá s novou budovou školky v Liblicích?

Děkuji

70

Re: Mateřské školky

prosím Vás,co to vyrostlo u školky u tenisu za parádu?Mají to být snad hrací prvky?Mne to připadá dost nefunkční a moc hezké to není.Jak si jako na tom budou děti hrát?Nebylo by lepší postavit tam klasické prolejzačky?Dětem by to asi řeklo víc.