51

Re: Mateřské školky

Jestliže jste mluvili na úřadě s paní Fousovou, která má na starosti školství, tak ta o tom opravdu neví, protože má na starosti státní správu či již fungující školská zařízení. Spíš mě udivuje, že by o tom nevěděla paní ředitelka, která informace má. na možnost placeného hlídání v kostičce musí odpovědět Jana Kratochvílová. Ale ke školce. Od začátku září určitě otevřená nebude, protože v tuto chvíli máme žádosti asi na třináct dětí. Jelikož by se jednalo o pracoviště mateřské školky, nepřijímaly by se děti mladší tří let. O otevření jeslí zatím neuvažujeme. Čtyřhodinové děti jsou nerentabilní a provoz další třídy školky by byl opravdu nákladný, ale toho jsme si vědomi. Jelikož však zatím není takový zájem, tak možnost otevření jsme zatím posunuli na 1.1.2008.

52

Re: Mateřské školky

Ahoj Jano, informaci na odboru školství Měststkého úřadu jsem dostala v pondělí, tedy 27.8. od příslušné referentky a pak jsem mluvila týž den se školkou SOkolská, tam tedy věděli, že se něco takového chystá, ale vůbec nevěděli v jakém technickém stavu se prostory nachází, jestli se už s prací vůbec začalo a hlavně tedy mají pravděpodobně starosti s ekonomickou náročností provozu dislokovaného pracoviště. Já bych jen ráda věděla, jak je to s termínem a zda vůbec tato třída bude nakonec otevřená, protože jinak se musím poohlédnou po nějakém hlídání , nebo soukromé školičce v Praze. Přihlášku přepošlu všem, o kom vím, že měl o školku zájem. Znám několik maminek, které nešly ani k zápisu, protože nedoufaly, že by čtyřhodinové děti byly umístěny a navíc si myslím, že nechodí ani do Kostičky, takže o Vašich aktivitách nemají ani tušení. Díky ti za odpověď a moc ráda se dozvím víc. Marcela

Re: Mateřské školky

Placené hlídání dětí poskytuje v Brodě Agentura Koblížek - kontakt nevím, ale je k dispozici v MC Kostička :-)) Martina

Re: Mateřské školky

Dobrý večer, zajímalo by mne, kolik je zatím přihlášených dětí, kterým budou v lednu (plánovaný termín otevření?) 3 roky. Jak to vypadá se schody, všemi povoleními a vybavením? Shání paní ředitelka učitelku a uklízečku? A jak to vypadá s nástavbou v Sokolské? Stéle platí termín dokončení příští září? To by se pak vybavení a personál přesunul z Prodoma do Sokolské? Předem děkuji za odpovědi. Martina B.

55

Re: Mateřské školky

Tak jsme měli schůzku s Janou Kratochílovou (předsedkyně OS Leccos) a Jarkou Jelínkovou (ředitelka MŠ Sokolská) a dospěli jsme k následujícímu závěru. Zatím není dostatek dětí na naplnění celé jedné třídy mateřské školy, ale podle odhadů by bylo možné od příštího školního roku tuto třídu naplnit. Stejně tak prostory v areálu Prodoma mají pro provoz školky několik nedostatků (první patro, do areálu jezdí docela dost aut, žádné vhodné venkovní prostory). Proto byla zpracovaná projektová dokumentace na vybudování nástavby na mateřské školce v Sokolské ulici. V těchto dnech bude požádáno o stavební povolení a v první polovině příštího roku by měla probíhat stavba, tak aby nová třída byla otevřena od začátku příštího roku.

56

Re: Mateřské školky

Tak se nějak vytratil můj poslední příspěvek k tomuto tématu.... takže znovu:-)

Pane zastupiteli, jak to vypadá s nástavbou na mateřské školce v Sokolské? Zápis bude na začátku března, tak už by to asi chtělo vědět, s čím můžeme či nemůžeme počítat, že?
Děkuji

57

Re: Mateřské školky

Nevím jakého zastupitele máte na mysli, ale pokusím se vám odpovědět já.
Děláme vše pro to, aby nástavba na mateřské škole i nová školní družina byly hotové do konce prázdnin a mohly již od začátku příštího roku být dány do užívání. Tak pevně věřím, že se to povede.

58

Re: Mateřské školky

Děkuji, takže bude školka zapisovat - na březnovém zápise - dvojnásobný počet dětí pro školní rok 2008/2009?
Nebo až podle toho, jak stavba půjde:-) se bude třeba v létě dělat dodatečný zápis?

59

Re: Mateřské školky

Zápis patrně proběhne stejně jako loni, s tím že se v případě dodržení termínů zhotovení nástavby dodatečně přijmou neuspokojení žadatelé.

60

Re: Mateřské školky

Tak zápisy už proběhly, můžete nás prosím seznámit s  počty přijatých a nepřijatých dětí a s termínem otevření nástavby?
Děkuji