1

Téma: Liblické předměstí - Cukrovar

Dobrý den,

je možné někde získat informace k veřejnému setkání na téma "Liblické předměstí - Cukrovar"? Měla jsem zájem se zúčastnit, nicméně z pracovních důvodů jsem to nestihla.

Našla jsem sice na hlavní straně hezký článek o průběhu akce, ze kterého jsem se ovšem nic nedozvěděla. Je tam sice uvedeno že o dalším vývoji budeme informováni, mě by však zajímalo co bylo představeno nyní smile

Případně pokud tam byl někdo z místních diskutujících, zda by to +- stručně shrnul? smile

Děkuji a přeji hezký den,

Lída

Re: Liblické předměstí - Cukrovar

Dobrý večer,
pondělní veřejné setkání se skládalo ze 3 prezentací a následné diskuse s občany. Nejprve arch. Pavlíček prezentoval výhody a rizika developerského projektu z pohledu celého města (prezentaci dodatečně uveřejníme) a poté arch. Petr Brožek představil územní studii Liblické předměstí, která je k dispozici zde: https://www.cesbrod.cz/category/uzemni-plan
Tuto územní studii objednalo město.
Nakonec přišel na řadu zástupce investora, společnosti Neli s.r.o., který vysvětlil, jaké má tento největší vlastník s celým územím plány (územní studie pokrývá o něco větší oblast než bývalý cukrovar). Z jeho informací vyplynulo, že na projektu pro cca 2500 nových obyvatel začal v poslední době intenzivně pracovat, přičemž má zájem začít stavět do 2 let a celý projekt realizovat nejpozději do 10 let. Z prvních výstupů máme pocit, že se investor hodlá držet naší územní studie, která je velmi kvalitně zpracovaná. Pro město z takto velkého projektu plynou jak možné výhody, tak ale i náklady a rizika (doprava, školy, školky, voda, kanalizace). Investor se ale minimálně na podstatné části těchto nákladů musí podílet. Také určitě nechceme, aby v cukrovaru vzniklo velké betonové sídliště bez občanské vybavenosti a zeleně. Principy možné spolupráce představil investor zastupitelům 23. 1. 2019 a prvotní plány právě na pondělním setkání. Řeč byla například o osudu zbylých cukrovarských objektů nebo řešení parkování přímo v budoucích bytových domech. Jak bude konkrétně vypadat další spolupráce města s investorem, bude předmětem dalšího jednání.

3

Re: Liblické předměstí - Cukrovar

Dobrý den pane Klinecký,

děkuji za informaci.

Nebudu zastírat, že mne to zajímalo hlavně z důvodu zda je tam opravdu plánovaná vodní plocha, o které jsme v  diskuzi o koupališti byli informováni.

Hezký den,

Lída