1

Téma: Liblické předměstí - Cukrovar

Dobrý den,

je možné někde získat informace k veřejnému setkání na téma "Liblické předměstí - Cukrovar"? Měla jsem zájem se zúčastnit, nicméně z pracovních důvodů jsem to nestihla.

Našla jsem sice na hlavní straně hezký článek o průběhu akce, ze kterého jsem se ovšem nic nedozvěděla. Je tam sice uvedeno že o dalším vývoji budeme informováni, mě by však zajímalo co bylo představeno nyní smile

Případně pokud tam byl někdo z místních diskutujících, zda by to +- stručně shrnul? smile

Děkuji a přeji hezký den,

Lída

Re: Liblické předměstí - Cukrovar

Dobrý večer,
pondělní veřejné setkání se skládalo ze 3 prezentací a následné diskuse s občany. Nejprve arch. Pavlíček prezentoval výhody a rizika developerského projektu z pohledu celého města (prezentaci dodatečně uveřejníme) a poté arch. Petr Brožek představil územní studii Liblické předměstí, která je k dispozici zde: https://www.cesbrod.cz/category/uzemni-plan
Tuto územní studii objednalo město.
Nakonec přišel na řadu zástupce investora, společnosti Neli s.r.o., který vysvětlil, jaké má tento největší vlastník s celým územím plány (územní studie pokrývá o něco větší oblast než bývalý cukrovar). Z jeho informací vyplynulo, že na projektu pro cca 2500 nových obyvatel začal v poslední době intenzivně pracovat, přičemž má zájem začít stavět do 2 let a celý projekt realizovat nejpozději do 10 let. Z prvních výstupů máme pocit, že se investor hodlá držet naší územní studie, která je velmi kvalitně zpracovaná. Pro město z takto velkého projektu plynou jak možné výhody, tak ale i náklady a rizika (doprava, školy, školky, voda, kanalizace). Investor se ale minimálně na podstatné části těchto nákladů musí podílet. Také určitě nechceme, aby v cukrovaru vzniklo velké betonové sídliště bez občanské vybavenosti a zeleně. Principy možné spolupráce představil investor zastupitelům 23. 1. 2019 a prvotní plány právě na pondělním setkání. Řeč byla například o osudu zbylých cukrovarských objektů nebo řešení parkování přímo v budoucích bytových domech. Jak bude konkrétně vypadat další spolupráce města s investorem, bude předmětem dalšího jednání.

3

Re: Liblické předměstí - Cukrovar

Dobrý den pane Klinecký,

děkuji za informaci.

Nebudu zastírat, že mne to zajímalo hlavně z důvodu zda je tam opravdu plánovaná vodní plocha, o které jsme v  diskuzi o koupališti byli informováni.

Hezký den,

Lída

4

Re: Liblické předměstí - Cukrovar

To Vám jde Lído opravdu jen o vodní plochu??
Vám opravdu nevadí, že Brod, potažmo Liblice, už nebude tak klidné město, za kterým jsem se já osobně přistěhovala? To bych raději vodní plochu oželila, než se zaprodat tisícům novým lidem...

5

Re: Liblické předměstí - Cukrovar

bublais napsal:

To Vám jde Lído opravdu jen o vodní plochu??
Vám opravdu nevadí, že Brod, potažmo Liblice, už nebude tak klidné město, za kterým jsem se já osobně přistěhovala? To bych raději vodní plochu oželila, než se zaprodat tisícům novým lidem...

Nepodsouvejte mi svůj názor, děkuji.
Co si o projektu (ne)myslím já je jen moje věc a určitě ho nebudu rozebírat v anonymní diskuzi. Co mi vadí, řeším osobně a s těmi, kterých se to týká.

Jak jsem uváděla v reakci na odpověď, chtěla jsem si ověřit (ne)pravdivost jinde uvedeného tvrzení. Nic víc, nic míň.

Hezké prázdniny.