Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Michale, v danou chvíli je otázkou, kdo je vítěz voleb (o poraženým asi pochyb není, že smile ). Českobroďák sice získal nejvíc mandátů, ale stávající koalice si udržela těsnou většinu. Jako obyvatele Brodu mě nejvíc děsí varianta těsné většiny jednoho, dvou hlasů a nulové tolerance ze strany opozice, ať už by byl starostou Nekolný nebo Havlíček. Na to doplatíme všichni.

Pro lepsibrod: Všchni zastupitelé  zvolení za Volbu pro město obsadí funkci starosty, místostarosty a ještě navrch ředitele vytunelované nemocnice. Koukám, že jak se svým vzděláním nejsem schopen odhalit zjevný tunel, na který vy jste přišel okamžitě, tak jsem zjevně ani neobjevil, jaké funkce mi můj silný mandát může přinést. Nemohli bychom se nějak sejít? Vaše návrhy jsou inspirativní, jste velmi moudrý člověk a jistě mi rozšíříte obzory.

22 Naposledy upravil: Michal Fokt (12.10.2014 21:08:58)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Tak vítězem myslím samozřejmě toho číselně-křeselného, tedy Českobroďáka smile Jinak máte ale pravdu, je to více než zamotané. Přesto by mi přišlo nefér oslyšet tu nemalou část občanů, která by chtěla změnu. Ono možná ani u stran dřívější koalice nešly všechny hlasy pro její pokračování, zvláště pokud v čele kandidátek byly nové tváře, nezatížené svazky z minulosti. Nepřipadá mi příliš zdravé, aby jedna strana byla u moci 20 let - to se stává leda v malých vesnicích, kde se všichni navzájem znají a kde nejsou zpravidla ani žádné strany. Ve větším měřítku to naposledy zkoušela strana, co se celostátně držela u moci dvakrát tak dlouho. Jak to dopadlo, víme všichni smile

23 Naposledy upravil: vilma (12.10.2014 21:15:29)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

lepšíbrod napsal:

Milá smutná Vilmo,čtěte! Zjistíte,že jsem svůj názor napsal na tyto stránky včera večer a to už bylo několik hodin po volbách... Takže když v souvislosti s mým příspěvkem píšete o závistivé předvolební kampani,mohla by jste být považována za hloupu i když máte jistě velký byt bez hypotéky. Většina lidí hypotéku má a já stejně jako spousta dalších lidí žiji dokonce jen v podnájmu a když se někdo z nás jak píšete malých človíčků ozve,měl by hned ztichnout a soustředit se na svou hypotéku?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nejsem smutná jsem jen otrávená z toho - jak se k sobě chováme-špiníme-hlavně jste mne neodpověděl na otázku proč v případě pochybností jste se neptal(i) dříve.asi nemáte dost kuráže,když se sám nazvete malým človíčkem. .............

24

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Vilmo, myslíte, že má smysl se ptát?Pan Traurig to například zkoušel mnohokrát, ale dočkal se jen mlžení a okecávání(a to má k radnici blíž, než ostatní občané).Ale zkuste si zadat do vyhledávání "Talega", a vyjede vám pár článků z roku 2005-6, kdy byla tato společnost instalována do nemocnice.Naštěstí stihla za půl roku jen málo vybrakovat z městských peněz.Druhá vybraná společnost PP Hospital(která úspěšně téměř zničila nemocnici v Dačicích)a  jistým způsobem působí v nemocnici dosud a víme dobře jak.Že se mění jména kámošů na ředitelské židli  je vcelku jedno, čím větší zmatek, tím lépe. No a napotřetí byla opět vybrána společnost, spojená s Talegou.Divím se, ženěkdo bere jejich sliby vážně.I Vojtíšek sliboval...

25 Naposledy upravil: rivierakid (12.10.2014 22:22:33)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

vilma: Na zakomplexovane jedince je zde asi opravdu zbytecne reagovat. Nekteri (ajecelkemjednojakynickmaji) proste prijedou na nadrazi, vlezou do podchodu a vylezou u Nekolnych na zahrade wink A takhle to mate 5x v tydnu smile Z nemocnice se pry lze zase jednoduse dostat k Traurigum do sklepa smile

traurig: Tak varianta s tesnou vetsinou mi taky prijde dost nestabilni. Proto by se zvoleni zastupitele meli rozumne dohodnout. Ja tu nasi radnici nevidim tak cernobile - jako vetsina zde diskutujicich...

26

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Když jsem četl některé příspěvky v předvolebním nemocničním a v tomhle povolebním vlákně, napadlo mě, proč s tolika k odborníky na téma nemocnice a se znalci pozadí místního tunelu už dávno tuneláři nelepí pytlíky?
A proč tu dávno díky těmto expertům nemáme fungující a prosperující zařízení se všemi možnými odděleními?
A proč jen se ti experti objeví toliko těsně před volbami a jen na fóru a jen anonymně?
A proč mi jejich ex-post aktivita či spíš aktivismus ze všeho nejvíc připomíná "odbojáře" z Revolučních gard?

Teď mi naštěstí trochu pomohl s pochopením rivierakid a zůstává jen pachuť z naházené špíny místo návrhů řešení, jak psala vilma.

Můj návrh (nejen) pro tohle volební období: Milí experti, nenechávejte si své nápady pro sebe, bavte se svými zastupiteli, a pokud máte informace o trestném činu, nehažte odpovědnost za jeho nahlášení na své zastupitele a sami podejte oznámení na Policii ČR. A nenechte se odradit, návod máte zde: http://www.ceskobrodak.cz/community-pol … stem-brana

27

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Petře - tleskám - stejný názor. Myslím,že minulé vedení radnice také udělalo hodně práce.Kdo to chce vidět - vidí,kdo chce špinit - špiní.
čistota města je hlavně v nás občanech - prodej drog etniky - celostátní problém- špatná legislativa - když šlápněte opálenému občanovi na nohu - je to útok s rasovým podtextem - :-))
a no nebudu reagovat na anonymní útoky ohledně firem jejich zástupci bydlí u nás v Č.B.-výhoda je když se dílo nepodaří - můžete jít o ulicí dál a vyříkat si to s tím kdo firmu vede - a co se týká cen - tak zase mám možnost si to zjistit - když chci!!!!!

28

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Vážený pane Šoupale proč asi všecny ty JUDry,MUDRry,inženýry,bakaláře,magistry a učitele volíme??? A proč nám oni nabízejí,jak pro nás chtějí pracovat a řešit naše problémy??? Deklarují,že budou pracovat s chutí,rádi,někteří dokonce prosí aby jsme jim dali šanci dělat vše pro naše blaho! A když tak nečiní tak máme být zticha,řešit jejich problémy a napravovat jejich chyby? Že Vy jste taky politik?

29 Naposledy upravil: Petr Šoupal (14.10.2014 06:59:42)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

lepšíbrod napsal:

Vážený pane Šoupale proč asi všecny ty JUDry,MUDRry,inženýry,bakaláře,magistry a učitele volíme??? A proč nám oni nabízejí,jak pro nás chtějí pracovat a řešit naše problémy??? Deklarují,že budou pracovat s chutí,rádi,někteří dokonce prosí aby jsme jim dali šanci dělat vše pro naše blaho! A když tak nečiní tak máme být zticha,řešit jejich problémy a napravovat jejich chyby? Že Vy jste taky politik?

Dobrý večer, lepšíbrode,
na Vaše otázky, ač položené v množném čísle, mohu odpovědět pouze za sebe takto:
1.    Máme zde zastupitelskou demokracii, která na lokální úrovni mj. spočívá v tom, že místo mě jiní lidé (zastupitelé) rozhodují a starají se o to, aby město fungovalo, aby byl zajištěn např. odvoz odpadu, rozvod vody, řeší dopravu a tak podobně. Jsou to kolikrát věci, kde se nikdy nezavděčíte všem a osobně jsem rád, že existují lidé, kteří se starat chtějí. Zřízení v naší zemi mi umožňuje ovlivnit, kteří to budou - a to je důvod, proč chodím volit já.

Neřídím se tím, zda má někdo titul MUDr. nebo pudr, či jaké povolání vykonává. Domnívám se, že mezi doktory (ať už medicíny, práva, přírodních či společenských věd) najdete podobný poměr slušných lidí, alkoholiků, násilníků, hulvátů, pirátů silnic a sportovců jako v jiné sociální skupině. Rozdíl může být v tom, že u otitulovaných bych předpokládal vyšší IQ. (Nejsem sociolog, tuto mou tezi berte s rezervou.)
Stručně řečeno, volit podle titulu je podle mě blbost.

2.    Proč nabízejí řešení problémů- přece aby se na tu radnici dostali, ne? Na skutečné důvody se musíte opět zeptat přímo kandidátů. Podle mě jsou důvodů kvanta, od  chutě k zvelebování města a pomoci potřebným, přes touhu něco řídit, zájem trochu si bokem polepšit, až po snahu zanechat po sobě něco budoucím generacím. Do hlavy jim ale nevidím. (Viz též předchozí odstavec)

3.    Teď se místo odpovědi zeptám já: Kde jste dospěl/a k názoru, že byste měl/a být zticha? To je v naprostém rozporu s tím, co jsem psal ve svých dvou příspěvcích!
Přece když už jsem si zvolil zástupce, je mou povinností kontrolovat, zda koná, jak bych si představoval, případně jej tlačit k nápravě. Ale kontrolu je třeba dělat průběžně a ne jednou za čtyři roky.

Pokud jste dočetl/a až sem, oceňuji Vaši vytrvalost;-)

S pozdravem,

Petr Šoupal
PS: Odpověď na poslední otázku je NE.

30 Naposledy upravil: Pivas (14.10.2014 19:04:58)

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Pane Šoupale, nemáme asi zcela totožné názory na řadu problémů, ale vážím si řady Vašich názorů a postojů. Přesto si dovolím několik malých připomínek.

Ptáte se proč už tuneláři nelepí pytlíky. A kdo a kde v tomto státě je lepí?

Zastupitelská demokracie je v českém podání velice úsměvný pojem. Většina demokratických zastupitelů zastupuje především zájmy svých stran bez ohledu na to, zda je to pro voliče, nebo ne. A jako úlitbu pak mají možnost plnit zájmy své, samozřejmě bez podstatného postihu. Periodicky se proto objevují různé tváře politiků bez ohledu na jejich kvality a prospěšnost pro voliče. Proto ubývají voliči.

Má vize pro ČB je jednoduchá - dosti výrazně sice zvítězilo hnutí Českobroďák, ale jeho šance jsou prakticky nulové. Zájem o změnu v Českém Brodě, kterou touto volbou projevili voliči, rychle pochopí staré dobré obličeje, které známe z minulosti. Nebude proto problém spojit síly a pokračovat v prospěšné práci pro...!

A ta pachuť z neřešeného u mne zůstává.

Přeji hezký večer.

P.S. A právě těsně před volbami se objevili ti, kteří Vám pomáhají s pochopením. Poměrně radniční rétorikou. Jediné, co nemohu posoudit jsou odbojáři Rudých gard. Jsem příliš mlád na to, abych si je pamatoval.

Born stupid? Try again!