41

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Pane Kokeši, s vámi nelze než souhlasit.Sice pány podnikatele neznám,restauranty nenavštěvuji, ale ráda bych věřila, že by jiné tváře na radnici i něco jiného předvedly, než ty , co tam sedí už léta.Třeba také i  proto, že si pamatuji z minulých časů vás.Ještě nedávno jsem považovala za bojovníka vašich kvalit pana Trauriga, než jsem byla ze své důvěřivosti pár dnů před volbami vyléčena.

42

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Fiara napsal:

Pouze jsem na tu reportážičku upozornila a napsala, co mě při ní napadlo.Ale chápu, že každý, kdo se nezařadí, je označen za konspirátora, je to docela pohodlný argument.

Teď asi nechápu, jak to myslíte s tím „nezařadí“ smile Já se nikam neřadím big_smile Jen si nemyslím, že by Martina někdo do Brodu účelně zval, ostatně ani v té reportáži nic moc neříkal. Prostě jen zařadil Brod k dalším městům, kde hrozí situace, jaká na celostátní úrovni nastala po volbách v roce 2010. Tehdy také vítězná strana vládu nesestavila.

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Jarda Kokeš napsal:

Hlavně jste měli voličům říci před volbami, že triumvirát starosta, místostarosta a tajemník se dohodli již předem před volbami o soudržnosti a věrnosti

Tedy, pokud se nemýlím, tak koalice ODS, Zájmy Českého Brodu trvá již 8 let, to snad mohlo dojít každému, že tyto strany budou chtít spoilupracovat i další volební období. A člověk ani nemusí být moc Einstein aby si spočítal, že pokud stávající koalice dá většinu, bude spíš chtít pokračovat v díle... ať již na to dílo máme různé názory.

A propos pane Kokeši, pokud jsem slyšel dobře, Českobroďák dostal nabídku koaliční spolupráce, ale odmítl ji.... nebo to bylo jinak?

44

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Stále tu nikdo nevysvětlil smysl voleb.Předpokládala bych, že ten, koho si přeje na radnici nejvíc občanů, bude mít jednoznačně přednost před těmi, kteří dostali hlasů podstatně méně.Takhle to vypadá, že strany na voliče kašlou a jen se handrkují o koryta.Chovají se, jako by město patřilo pár vyvoleným nevoleným, a ignorují hlavní důvod, proč na té radnici jsou.Zastupitelé mají občany zastupovat....nebo se pletu?Každopádně odsouvání vítězů voleb do opozice je velmi podivné a nic moc demokratického v tom nevidím.

45

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Dobrý večer, stejně jako pan Traurig si myslím, že o tom jak bude vypadat zastoupení na radnici rozhodli voliči ve volbách. Je na jednotlivých zastupitelích jak si s nastalou situací poradí. Můžou jednat o koalici (pokud budou mít s kým), můžou plnit roli opozice a stejně tak můžou rezignovat. Pravda je, že pokud někdo dá dohromady na radnici, která má 21 "židlí" 11 hlasů je vítěz, což se mi líbit nemusí, ale měl bych to akceptovat - tuším, že se tomu říká demokracie.

Chce-li Českobroďák vládnout sám, měl by získat 11 zastupitelů a pak to má v kapse. Znamená to pro Vás pane Kokeši a celý Českobroďák, celé následující 4 roky i nadále pracovat pro město a možná i více (pozitivně) komunikovat s voliči. Například se mi velmi líbí Vaše snaha zajistit větší bezpečnost dětí na přechodech u škol. Celý ten týden před volbami jste měli opravdu masivní nasazení, tento týden to pravda opadlo (čtvrtek a pátek tam už nebyl nikdo, teda mimo té paní co tam stojí každý den už několik let). Takže jen tak dál :-).

Ještě k panu Havlíčkovi, byl jsem to já kdo se zeptal pana Havlíčka na jeho postoj k provozování ubytoven ve městě. A věřím, že mi odpoví, stejně jako pan Nekolný, jen co skončí povolební mumraj. Na propojení pana Havlíčka a pana Jordáka jsem upozornil, jelikož toto jméno mám spojeno s výstavbou další ubytovny, což nepovažuji za nejlepší nápad (čím méně bude ubytoven tím lépe, alespoň podle mne). Pan Kokeš psal, že ze Sportky oba pánové nanejvýš udělají kvalitní podnik. Toto je fajn, nicméně já tam nejspíš nezajdu, měl bych totiž pocit, že každou utracenou korunou přispívám na další ubytovnu a to se mi opravdu nechce.

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Fiara napsal:

Předpokládala bych, že ten, koho si přeje na radnici nejvíc občanů, bude mít jednoznačně přednost před těmi, kteří dostali hlasů podstatně méně.

Svatá pravda, Fiaro. A ačkoliv se mi to moc nelíbí, tak voliči dali nejvíc hlasů stávající koalici. Nicméně, pokud mám správné informace, Českobroďák dostal nabídku se na koalici podílet, ale tuto nabídku oslyšel. Proto skončil v opozici. Proto by mne hodně zajímalo stanoviska pana Kokeše (nebo lépe volebního lídra p. Havlíčka).

47

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Mně by osobně zajímalo, zda lidé, kteří volili strany někdejší koalice, tím hlasovali i pro její pokračování, nebo jen těchto důsledků nedomysleli. Protože jinak nechápu ten výsledek, když na vedoucí stranu té koalice nadává tolik lidí zde i mimo internet... Každopádně, pokud by pokračovala minulá koalice, přijde možná příště k volbám lidí ještě méně, protože budou mít oprávněně dojem, že je zbytečné chodit, když se "ti nahoře" stejně zase dohodnou...Otázka je, zda to zúčastněným stranám a sdružením bude vadit. Leda by se mezitím uzákonilo, podobně jako u dnešních referend, že volby budou platné až od určitého procenta účasti big_smile

48

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Pane Traurigu, takovou odpověď jsem čekala, všechno se dá vykládat několika způsoby:-).Jen mi přijde vytváření koalic poněkud nesmyslné, když se dávají dohromady strany, které spolu ještě před týdnem bojovaly, a mají odlišné názory a plány.Co ty strany tak najednou sdružuje?A také si prostě myslím, že vítěz má být respektován.To je stejné, jako by při závodu v běhu místo prvního doběhnuvšího, bylo ověšeno medailí několik běžců ze středu a konce jen proto, že také doběhli.Inu, smiřme se s tím, že vše zas poběží ve starých kolejích.  Sakra, proč tedy byly ty volby?

49

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

Pro mě je nejvíce zajímavé, že lidé, kteří vedou město, to je rada, udělají takovou banální chybu, že neřeší nájemné s pronajímatelem nemocnice každoročně, ale až za 8 let. To jsou rozhodující ukazatele neschopnosti rady. To by mělo každého z nás nejvíce zajímat zejména když město je zadlužené 53 miliony. 13 milionů, které pan Vojtíšek dluží, je zásluhou vedení města, protože mu to umožnili. Má to zřejmě své důvody o kterých se nechce mluvit. Jinak pane Traurigu jako vítězové voleb jsme nabídku na vstup do koalice dostali od pana starosty,  ale ta nešla akceptovat. Jít do koalice s největším počtem mandátů pouze za dvě místa v radě je pro nás výsměchem. Chtěli jsme místo starosty jakožto vítězové, ale to se pan starosta zvedl a z jednání odešel. Oni mají jedenáct a nikdo jim nebude klást podmínky. Když vyhrávala ODS tak starosta pan Fišer v roce 2002 si svolal potencionální koalici a diktoval, neboli chcete, oznamoval přítomným jak budou křesla rozdělená. Starosta a místostarosta ODS, k tomu ještě další místo v radě, SNK 2 místa. perspektiva  2 místa. Dnes nevyhráli a opět diktují vítězi voleb. Tak špatně na tom nejsme abychom za každou cenu museli být v koalici. To je arogance moci, kterou nám staronová koalice předvádí. Občané takto rozdaly hlasy a my to respektujeme.               
                                                     Kokeš

Re: Spočítali jsme jim to ve volbách

No vidíte, pane Kokeši. Českobroďák získal nejvíc mandátů, mohl zkusit prosadit svůj program a nakonec to skončilo na tom, že jste chtěli víc křesel v radě. Kolik měla křesel ODS v současné radě? 2. A kolik měla mandátů? 5 jako Českobroďák. A tohle nazýváte výsměchem a spiknutím proti vítězi?
Aby mne někdo zase nepodezříval z obhajoby ODS - mě je celkem jedno, jestli v koalici budete nebo ne, jen jsem si myslel, že to odmítnete z programových důvodů a ne kvůli tomu, že chcete křesílko.