1

Téma: Kolotoče v centru města?

Dobrý den,
vznáším dotaz, proč musí být kolotoče v centru města?  Proč se nedá dostat normálně autem ke škole? Doprava po změně značení je už i tak dost chaotická a teď ještě zákazy kvůli kolotočům? V ranním presu, je to fakt lahůdka. Proč nejsou kolotoče umístěny do prostor za Lidl, tak jak tomu bylo na začátku září? Nikoho tam nerušil hluk, nebyla omezena doprava. Myslím, že tam to bylo výborně vymyšlené a zorganizované. V centru města je to fakt průšvih!!!!
díky za info beber

2

Re: Kolotoče v centru města?

Já se nad tím taky podivila.Na začátku září byli odšoupnutí pěkně k Lídlu a byl klid.A myslela jsem,že posvícenské atrakce tam budou taktéž.To nám to tu zas bude řvát do oken.A doprava bude pěkně váznout.Už takhle je tam ve městě zmatek.

3

Re: Kolotoče v centru města?

Ano, již jednáme s vlastníkem cukrovaru, aby příští houpačky i na posvícení byly přesunuty tam. Pro letošní rok již bylo náměstí zamluveno dříve.

4

Re: Kolotoče v centru města?

Dobrý den, tak děkuji za informaci. Pokud se houpačky pro příště podaří přesunout, bude to určitě přínosem.

5 Naposledy upravil: ceskobroskyobcan (17.09.2013 08:35:21)

Re: Kolotoče v centru města?

Bude to leda na nic..opravdu hloupé řešení:) opět rušit tradici....:)

6

Re: Kolotoče v centru města?

ceskobroskyobcan napsal:

Bude to leda na nic..opravdu hloupé řešení:) opět rušit tradici....:)

Založte si tradici u vás pod okny. Celý týden poslouchat řev a kravál až do noci je přece pěkná tradice smile

Myslím že za lídlem je ideální místo pro takové masové akce.
Je tam velké parkoviště, nikoho to neruší a domácí nikdo neomezuje... Navíc můžou vesele točit kolotoče i po desáté...

No neberte to!

7

Re: Kolotoče v centru města?

Bože můj. Jako každý rok, tak i letos dorazila na pár dní pouť a on je to pro někoho problém?! V nedávné, cenzurované diskuzi jsem uvedl přání, aby náměstí sloužilo jen svému účelu. Oslava posvícení, stánky a atrakce jsou jedním z nich. Centra nejsou parkoviště ani dálnice a mají úplně jiný význam, než někomu usnadnit průjezd. Kdyby jste neviděli pouť před několika týdny za supermarkety, tak by Vás přesun této tradice jistě nenapadl! Oblast u supermarketů je ta nejrušnější a až tam Vaše děti příští rok ihned po skončení vyučování poběží, tak je něco přejede. Takže pouť do budoucna nikam nestěhujte a raději se zamyslete nad tím, jestli nezrušit ohňostroj! Tato povrchní zábava má na svědomí neskutečné číslo uhynulých, drobných zvířat, které pojdou na stres, zatímco lidé v tu samou chvíli na náměstí tleskají.. V neposlední řadě to město také něco stojí a kdyby se za tyto peníze podpořilo vstupné na posvícenskou zábavu, mohlo být za symbolických 30kč. Každý rok tu máme povedené posvícení a to i díky příjemnému prostředí našeho náměstí.

Jinak doprava ve městě je zmatečná, protože jsou lidé jelita a také proto, že náměstí není označeno jako "oblast s předností z prava!" Instalované cedule "změna přednosti" jen všechny vyděsí.

8 Naposledy upravil: h.dub (17.09.2013 15:13:33)

Re: Kolotoče v centru města?

qwer napsal:

Bože můj. Jako každý rok, tak i letos dorazila na pár dní pouť a on je to pro někoho problém?! V nedávné, cenzurované diskuzi jsem uvedl přání, aby náměstí sloužilo jen svému účelu. Oslava posvícení, stánky a atrakce jsou jedním z nich. Centra nejsou parkoviště ani dálnice a mají úplně jiný význam, než někomu usnadnit průjezd. Kdyby jste neviděli pouť před několika týdny za supermarkety, tak by Vás přesun této tradice jistě nenapadl! Oblast u supermarketů je ta nejrušnější a až tam Vaše děti příští rok ihned po skončení vyučování poběží, tak je něco přejede. Takže pouť do budoucna nikam nestěhujte a raději se zamyslete nad tím, jestli nezrušit ohňostroj! Tato povrchní zábava má na svědomí neskutečné číslo uhynulých, drobných zvířat, které pojdou na stres, zatímco lidé v tu samou chvíli na náměstí tleskají.. V neposlední řadě to město také něco stojí a kdyby se za tyto peníze podpořilo vstupné na posvícenskou zábavu, mohlo být za symbolických 30kč. Každý rok tu máme povedené posvícení a to i díky příjemnému prostředí našeho náměstí.

Jinak doprava ve městě je zmatečná, protože jsou lidé jelita a také proto, že náměstí není označeno jako "oblast s předností z prava!" Instalované cedule "změna přednosti" jen všechny vyděsí.

Já jsem to přemístění navrhoval už minule. Vaše reakce je trochu sobecká. Nechci mluvit za jiné, ale pro mě osobně to problém je. Hluk je opravdu obtěžující. Proč je to tak nepochopitelné? Zvláště, když existuje jiný a dle mého názoru vhodnější prostor.

Kupříkladu akce typu Brodění či veteráni jsou podle mne daleko zajímavější, příjemnější a vhodnější, než předražený lunapark s unuděnými kolotočáři a přebuzenými disco hity...  smile

Mě vadí pouť, vám ohňostroj. Nechápu v čem je rozdíl? smile

Re: Kolotoče v centru města?

Tak se odstěhujte na vesnici kde budete mít klid. Musím souhlasit s uživatelem qwer. Já vnímám posvícení jako svátek pro město Český Brod. Vadí Vám kolotoče a hluk?. A co třeba když se tu konal festival Rock For People. To Vám nevadilo?

10

Re: Kolotoče v centru města?

ceskobroskyobcan napsal:

Tak se odstěhujte na vesnici kde budete mít klid. Musím souhlasit s uživatelem qwer. Já vnímám posvícení jako svátek pro město Český Brod. Vadí Vám kolotoče a hluk?. A co třeba když se tu konal festival Rock For People. To Vám nevadilo?

Já se nechci nikam stěhovat, ale vadí mi kravál kolotočů a jako svátek to nevnímám už vůbec. A evidentně jsme min. dva - spolu se zakladatelem tohoto vlákna. smile Vadí vám že nám to vadí? Tak to je mi líto, ale s tím se musíte vypořádat sám. smile

Festival jsem nezažil tak těžko soudit.