51

Re: Kriminalita ve městě.

Naštěstí nepatřím k soudruhům....:)),ale je to tak nebo není.Sem se nějak rozohnila....ale štve mě tu mnoho věcí.A hlavně to,že lidi hodně kritizujou a málo pro ledacos udělaji.Anebo taky nic a budou povídat o tom,že ti co něco dělaki,to dělaji špatně. Škoda mluvit a škoda nervů smile)Zdar Českobroďáci!

52

Re: Kriminalita ve městě.

Tak za prvé nikoho jsem NEKRITIZOVAL a za druhé se vůbec nic nezmění v otázce trestné činnosti a víte to moc dobře. Zátah na prodejce a zřejmě i výrobce drog a šup policajti v tom jsou taky a asi nemalou měrou. Já sá mám malé děti a věřte že mi to neni lhostejné co se okolo  děje s čím se budou potkávat a do jakého prostředí rostou.

53

Re: Kriminalita ve městě.

Nebral bych to jako agitaci. Město opravdu potřebuje větší iniciativu lidí. Minimum, co každý může udělat, je nepřecházet a netolerovat vandalismus, nepořádek a další nepravosti. Jestli si netroufáte zakročit sami, zavolejte na městskou policii či přímo mně. A Českobroďák je určitě vítanou iniciativou, která mimo výše zmíněných aktivit pomáhá v Českém Brodě rozjet i projekt Community Policing. Bezpečnost totiž není jen starostí policie a nejlepších výsledků se dosahuje, když se efektivně spojí složky policie s veřejnou správou a občanskou společností.
Více informací: http://www.policie.cz/clanek/co-je-to-c … icing.aspx

Re: Kriminalita ve městě.

Jakub Nekolný napsal:

Nebral bych to jako agitaci. Město opravdu potřebuje větší iniciativu lidí. Minimum, co každý může udělat, je nepřecházet a netolerovat vandalismus, nepořádek a další nepravosti. Jestli si netroufáte zakročit sami, zavolejte na městskou policii či přímo mně. A Českobroďák je určitě vítanou iniciativou, která mimo výše zmíněných aktivit pomáhá v Českém Brodě rozjet i projekt Community Policing. Bezpečnost totiž není jen starostí policie a nejlepších výsledků se dosahuje, když se efektivně spojí složky policie s veřejnou správou a občanskou společností.
Více informací: http://www.policie.cz/clanek/co-je-to-c … icing.aspx

Rozhodně se připojuji k iniciativě Českobroďáku, který chce s touto situací něco dělat. S tím souvisí i nesmírný vandalismus ve městě, apod. Podívejte se na to, jak je ničen majetek nejen ve vlastnictví města, ale i soukromého charakteru. V parku se neustále vandaly likviduje osvětlení, aby tito lidé pod rouškou tmy mohli provádět zlodějiny, apod. A nejen tam. Jde především o všímavost občanů a okamžitá rekace na danou situaci.Rozkopávání košů, zapalování a převracení kontejnerů po nočních pitkách u Liďáku není vyjímkou. A určitě s tím musíme něco začít dělat. Děkuji všem, co jsou aktivní v jakékoli činnosti, která povede k nápravě.

55

Re: Kriminalita ve městě.

lauda napsal:

Tak za prvé nikoho jsem NEKRITIZOVAL a za druhé se vůbec nic nezmění v otázce trestné činnosti a víte to moc dobře. Zátah na prodejce a zřejmě i výrobce drog a šup policajti v tom jsou taky a asi nemalou měrou. Já sá mám malé děti a věřte že mi to neni lhostejné co se okolo  děje s čím se budou potkávat a do jakého prostředí rostou.

Nemyslela jsem přímo vás.Ale je tu plno jiných,kteří něco kritizují.To umí každý.Občas to bylo i ode mně.A byli v těch drogách jen policajti?I plno jiných v tom jede.Jenže mají jiné zaměstnání(pokud nějaké mají).A není na ně tolik vidět.A je to fenomén doby.Tohle,co se tedˇděje tu bylo už pradávno.Jen na to není tan správný bič.Nejsou pravomoce a správné zákony.Přišlo to velkou měrou z daleko vyspělejších států.Tohle vše se "vycinkalo klíčema před dvaadvaceti lety na Václaváku". A samotné město,jako Brod asi v zákonech těžko udělá pořádek.Takže aby mohla alespoň policie rychleji a operativněji zasahovat,je třeba jim uvolnit ruce.Ani to tu nevyřešíme.Ale některým problémům jde trošku i předcházet.To by se řešit už možná dalo.A mohli by se řešit třeba i maličkosti.Třeba odpadky po městě.Např.... .Aby lidi víc třídili(viz sídliště).Výchova-nevýchova dětí.Třeba škola(jak si mnozí myslí)to za rodiče neudělá.Jsou komunity,které nezměníme,ale ty nechme zákonu a víc si proboha všímejte lidičky svého okolí.Připomíná mi to vše autonehodu:Nabourá auto.Seběhnou se lidi,všichni křičí,aby se pomohlo raněným,ale zároveň nědo vykřikne:"nechoďte tam ono to bouchne" a raněný přitom moc prosí o pomoc.Co se jim asi v hlavě honí?S naším městem je to podobné.A ne jen s naším.

56

Re: Kriminalita ve městě.

to Kvitko:
Hezky napsané. Sice nejsem nikde organizovaná, ale snažím se pro své okolí a město udělat co se dá. Ale na druhou stranu chci vědět, že se město postará i o mě a mé okolí a ne, že "rozfofrují" naše peníze.

57

Re: Kriminalita ve městě.

Já taky nejsem nikde organizovaná.Pokud chcete ,aby to tak bylo,řekněte to.Když to řekne každý na správném místě ve správnou dobu a správným lidem.................A podotýkám,že nejsem ani členem zastuputelstva,ani jinde na úřadě.Ale tady se psalo trošku o něčem jiném.Co by lidi chtěli,aby se ve městě řešilo.Proč lidi neřeknou svému zastupitelstvu,co je tíží,a co by chtěli,aby se změnilo.Většinou se to propírá zde na fóru.Tím nemyslím třeba zrovna vás.Naučila sem se jednat přímo.A zas tak těžké to není.Jen to nesmí člověk v sobě dusit.Občas stačí udělat i pořádný "vichr".Netvrdím,že na úřadě nejsou nešvary,jsou.A pokud by chtělo město,aby lidi pro něj něco udělali,měli by být naši představení trochu vstřícnější a udělat něco pro nás.To je též pravda.Něco za něco.Takže nějaký vstřícný krok by to určitě chtělo.Ale to tu asi taky nevyřešíme.Takové věci můžem třeba pronášet na veřejných zasedáních.Tam přece občan může taky pronést svůj názor na věc.A neskrytě.

58

Re: Kriminalita ve městě.

Kvítko to dobře napsalo - to je ten problém. Anonymně napíše kdo chce co chce. Napíše to i ten kdo anonymně přihlášen není. Ale přijít s tím veřejně a říct to nahlas dotyčnému přímo - to umí málokdo.

A kde není žalobce, není ani soudce - pak se nedivme že se to nebo tamto neřeší, když s tím oficiálně nikdo nepřišel. A takových diskuzí je, kde se toho napovídá...

59

Re: Kriminalita ve městě.

Takže až bude veřejné zasedání zastupitelstva,přijďte a vyjádřete se k problémům,které se tam budou řešit.Od toho je VEŘEJNÉ.

60

Re: Kriminalita ve městě.

kvítko napsal:

Takže až bude veřejné zasedání zastupitelstva,přijďte a vyjádřete se k problémům,které se tam budou řešit.Od toho je VEŘEJNÉ.

Obávám se, že se můžeme na zasedání vyjadřovat jak chceme – a nejen jako jednotlivci, ale třeba i skupiny či zájmové organizace (pokud v ní ovšem nejsou někteří zastupitelé) – ale když se těch 21 zastupitelů na to neohlíží a mají možnost si to stejně udělat po svém tak jsme tam kde jsme byli sad

(ověřeno - herny v blízkosti základních škol - výsledek se pokuste najít na těchto stránkách)

Dokud město nezavede prvky přímé demokracie – tzn. že BUDE muset brát ohled na názory občanů či spolků a hlavně VŠE zveřejňovat před schválením a po schválení, tak si můžeme na zasedáních vykládat a stěžovat jak chceme, ale stejně to nebude nic platné..

(ověřeno - tento model funguje již nějakých těch pár let (už od války - té druhé světové) právě přímo v Norsku a všichni tam jezdíme získat nějaké ty zkušenosti. smile

Domnívám se, že mlčící většina si je tohoto stavu částečně vědoma, proto nepovažuje za nutné se k něčemu vyjadřovat, protože je jasné že dokud se nezmění pravidla tak to prostě k ničemu nepovede.

Je to tak "revoluční" chtít v dnešní době něco takového jako otevřenou kontrolu na správou?

P.S. - osobně za prvek otevřené správy nepovažuji ankety "kterou část potoka vyčistíme na brigádě" - samozřejmě je to velmi přínosné a jen houšť, ale uvítal bych daleko více kupříkladu anketu "peníze na studium ekoškolství nebo na více míst ve školkách?" jenže na to se bohužel nikdo neptá....