11

Re: Rada města

Jakub Nekolný napsal:

Hlavním důvodem proti zveřejňování zápisů z rady byly obavy, aby zde anonymní pisatelé nevytrhávali z kontextu vyjádření radních k probírané problematice a tím nešířili spekulace na daná témata. V zápise již nyní dochází k určitému zkreslení, neboť se nepořizuje tzv. opis, tedy to co řečník skutečně říká, ale pouze zkrácená verze, která má zachytit smysl vyjádření řečníka. Neveřejná jednání rady umožňují zúčastněným vyjadřovat se velmi svobodně a radní toho také často využívají.

Koukal jsem na zveřejňované zápisy rad na stránkách okolních měst a tam se diskuze k jednotlivým bodům prakticky neobjevuje. Jelikož nepředpokládám, že by tam žádná neprobíhala, tak navrhuji, aby byly taktéž zápisy z jednání rad zveřejňovány bez diskuze, ale včetně odůvodnění předkládaného materiálu a výsledku hlasování. V případě, že by si někdo přál svůj komentář zveřejnit, tak by se samozřejmě do takového zápisu dostal.

Protože nemám zájem o to, aby zájemci o zápisy z jednání rady byli o tyto ošizeni, nechci se příliš rozepisovat. Jenom jediná připomínka. Rétorika pana Nekolného a jeho chápání kritiky je dosti smutná. S jasnou a transparentní informací lze jen těžko spekulovat. S tou se dá třeba polemizovat, nebo nesouhlasit. A toho snad není třeba se bát. Ani u "anonymních smile pisatelů". Za anonyma Pivase mohu přislíbit, že nic nevytrhne, ale případné kritice se možná neubrání.

Born stupid? Try again!

12

Re: Rada města

Již dříve jsem napsal, že by mi zveřejňování kompletních zápisů nevadilo. Opravdu se za své názory nestydím a nebojím se je podepisovat. Jen jsem napsal důvody, které radní vedly k takovému rozhodnutí.

Ne vždy se lidé vyjadřují tak, aby bylo jednoduché z jejich vyjádření stylizovat jasnou informaci. Kdo kdy psal nějaký zápis, jistě s tím má své zkušenosti.

Kdybych nechápal kritiku, tak si tu s vámi nedopisuji a ani bych na fórum jako někteří kolegové vůbec nechodil. Mají ho totiž za drbnu, v které však já občas vidím zajímavý podnět smile.

Hezký večer

13

Re: Rada města

Jakub Nekolný napsal:

Již dříve jsem napsal, že by mi zveřejňování kompletních zápisů nevadilo. Opravdu se za své názory nestydím a nebojím se je podepisovat. Jen jsem napsal důvody, které radní vedly k takovému rozhodnutí.

Ne vždy se lidé vyjadřují tak, aby bylo jednoduché z jejich vyjádření stylizovat jasnou informaci. Kdo kdy psal nějaký zápis, jistě s tím má své zkušenosti.

Kdybych nechápal kritiku, tak si tu s vámi nedopisuji a ani bych na fórum jako někteří kolegové vůbec nechodil. Mají ho totiž za drbnu, v které však já občas vidím zajímavý podnět smile.

Hezký večer

Dobrá, celkem kvituji,že jste se navrátil do fóra, ve kterém jste se na čas odmlčel. Za svou osobu budu doufat, že tento návrat přinese i jasnější a průhlednější informace a přístup k diskutovaným a řešeným problémům. Kolegům předejte můj letitý poznatek: "Je mnohdy důležité vyslechnout a přesvědčit drbnu, než se jí vyhýbat. Například pro to, že drbna může podstatně víc uškodit a ublížit, než by "věcní a seriozní" pánové a dámy mohli čekat." Navíc, i drbna je součástí veřejného života. A zde, v tomto fóru, přispívají i velice solidní, inteligentní a znalí spoluobčané, kteří si nezaslouží přehlížení.
I Vám přeji hezký večer.

Born stupid? Try again!

14

Re: Rada města

Petr75 napsal:

http://www.cesbrod.cz/forum/viewtopic.php?id=786

Jakub Nekolný napsal:

Pevně věřím, že to potřeba nebude a rada se rozhodne své zápisy zveřejňovat. Když tomu tak nebude, pak osobní hlasování zveřejnit mohu jen s případnou rozpravou, aby zazněly i argumenty, proč se dotyční rozhodli hlasovat, tak jak hlasovali.

Dobrý den, pane starosto, můžete prosím zveřejnit hlasování i s rozpravou?

Dobrý den pane starosto, přidávám se k žádosti o zveřejnění hlasování i s rozpravou. ...nebo je snad nutno toto taktéž utajit?

Jakub Nekolný napsal:

Když tomu tak nebude, pak osobní hlasování zveřejnit mohu jen s případnou rozpravou, aby zazněly i argumenty, proč se dotyční rozhodli hlasovat, tak jak hlasovali.

Dobrý den pane starosto, přidávám se k žádosti o zveřejnění hlasování i s rozpravou. ...nebo je snad nutno toto taktéž utajit?

S pozdravem Claudyus

15

Re: Rada města

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Dobrý den všem,
dnes jsem v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím podal žádost o poskytnutí zápisů z jednání rady za rok 2012; v souladu s tímto zákonem je pak město povinno tyto informace zveřejnit způsobem umožňujícím dálkový přístup (tedy na internetu). Není-li tedy rada ochotna zveřejňovat zápisy sama, je toho možno dosáhnout touto cestou. Trochu krkolomné, ale jde to.Hezký den.Traurig

Děkuji zastupiteli p.Traurigovi za řešení. Nebylo by ale možné, že by jste jako zastupitel, navrhl na příštím jednání ZM bod: Zveřejňování zápisů z RM na webových stránkách města? Hlasování ZM se zveřejňuje a pokud by bylo hlasování kladné, musela by přeci RM akceptovat rozhodnutí zastupitelů (jakožto nadřízeného orgánu) a zápisy zveřejňovat. Nebo se mýlím?
Předem děkuji za odpověď.

Re: Rada města

Česulda napsal:

Děkuji zastupiteli p.Traurigovi za řešení. Nebylo by ale možné, že by jste jako zastupitel, navrhl na příštím jednání ZM bod: Zveřejňování zápisů z RM na webových stránkách města? Hlasování ZM se zveřejňuje a pokud by bylo hlasování kladné, musela by přeci RM akceptovat rozhodnutí zastupitelů (jakožto nadřízeného orgánu) a zápisy zveřejňovat. Nebo se mýlím?
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

omlouvám se za prodlevu s reakcí. Obávám se, že takovou pravomoc zastupitelstvo nemá, zde neplatí klasický vztah nadřízenosti a podřízenosti; rozhodnutí, zda rada bude zápisy zveřejňovat přísluší opravdu výlučně radě samotné, zastupitelé mají jen právo do zápisů nahlížet.

Nicméně i kdyby takovouto pravomoc zastupitelstvo mělo, koalice si bezpečně pohlídá, aby podobné usnesení neprošlo.

Traurig

17

Re: Rada města

Vojtěch Pavel Traurig napsal:
Česulda napsal:

Děkuji zastupiteli p.Traurigovi za řešení. Nebylo by ale možné, že by jste jako zastupitel, navrhl na příštím jednání ZM bod: Zveřejňování zápisů z RM na webových stránkách města? Hlasování ZM se zveřejňuje a pokud by bylo hlasování kladné, musela by přeci RM akceptovat rozhodnutí zastupitelů (jakožto nadřízeného orgánu) a zápisy zveřejňovat. Nebo se mýlím?
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

omlouvám se za prodlevu s reakcí. Obávám se, že takovou pravomoc zastupitelstvo nemá, zde neplatí klasický vztah nadřízenosti a podřízenosti; rozhodnutí, zda rada bude zápisy zveřejňovat přísluší opravdu výlučně radě samotné, zastupitelé mají jen právo do zápisů nahlížet.

Nicméně i kdyby takovouto pravomoc zastupitelstvo mělo, koalice si bezpečně pohlídá, aby podobné usnesení neprošlo.

Traurig

Která koalice? Pro Český Brod? big_smile

Born stupid? Try again!

18

Re: Rada města

Nezveřejňování téměř všeho ze strany Rady a Zastupitelstva nás dovádí do situací, kdy sice rada města zveřejní své usnesení, nicméně v samotném usnesení se několikráte odkazuje na přílohy, které obsahují v podstatě to nejdůležitější, ale ty již zveřejněny nejsou.

Takže sice víme, že dle zápisu rady z 29.3. lze kupříkladu pronajmout informační plochy, ale občané ani firmy, nemají možnost vůbec zjistit za kolik, protože ceny jsou součástí příloh, které rada nezveřejňuje, protože by třeba nějaký "nikým nevolený" drzý občan z nich mohl něco vytrhnout z kontextu.

smile

to už je do nebe volající

19

Re: Rada města

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Dobrý den všem,

dnes jsem v souladu se zákonem o svobodném přístupu k informacím podal žádost o poskytnutí zápisů z jednání rady za rok 2012; v souladu s tímto zákonem je pak město povinno tyto informace zveřejnit způsobem umožňujícím dálkový přístup (tedy na internetu). Není-li tedy rada ochotna zveřejňovat zápisy sama, je toho možno dosáhnout touto cestou. Trochu krkolomné, ale jde to.

Hezký den.

Traurig

Od podání žádosti pana Trauriga je to zítra měsíc + 1 den, takže se snad dočkáme více informací. Vzhledem k tomu, že je na zveřejnění nárok ze zákona, přijde mi záměrné nezveřejňování zápisů jako opruz ze strany Rady. Něco ve smyslu "ať si s tím ovčani dají trochu práci, když tak moc chtějí kontrolovat..." sad

Co se odkazů na přílohy týká, standardně bývají prolinkovány přímo z textu nebo přiloženy k dokumentu - to je můj tip zdarma pro autory zápisů a usnesení.

20

Re: Rada města

Nebojte, brzy se dočkáte a všechny materiály budou zveřejňovány. Vážně není co tajit.