21 Naposledy upravil: h.dub (12.04.2012 12:19:23)

Re: Rada města

Jakub Nekolný napsal:

Nebojte, brzy se dočkáte a všechny materiály budou zveřejňovány. Vážně není co tajit.

"Tak to zme klidní...."
Mě jste naposledy sliboval leden 2012 smile

22 Naposledy upravil: Petr75 (12.04.2012 12:32:36)

Re: Rada města

Nebojím, jen jsem z toho nezveřejňování občas trochu otrávený.

23

Re: Rada města

Zápisy z prvních šesti jednání rady města v letošním roce byly zveřejněny.

24

Re: Rada města

Jakub Nekolný napsal:

Zápisy z prvních šesti jednání rady města v letošním roce byly zveřejněny.

OK pro nás zapomětlivé uveďte "link"  .

25 Naposledy upravil: Petr75 (13.04.2012 19:31:03)

Re: Rada města

pro top 10: web města: Samospráva - Rada města - Usnesení Rady
http://www.cesbrod.cz/category/usneseni-rady

Končí to bohužel zápisem z 6.3. protože pan Traurig žádal 13.3. o zveřejnění, tudíž o pozdější bude třeba znovu žádat.
Budu-li mít cestu kolem podatelny, učiním tak, ovšem nepracuji v Brodě, tak to bude chvíli trvat.

Pane starosto, já se stále snažím věřit, že není co tajit, ale proč to prostě nezveřejníte rovnou? Vždyť takhle si jen nabíháte na další, podle Vás zbytečné, podezírání.
A co se vstřícnosti k voličům týká, viz můj komentář o pár bloků výše o zbytečném opruzu.

Přikládám ještě zajímavý blog o nutnosti kontroly. V současné době je i podle mě situace shora neopravitelná a jediná šance je přes zastupitele od úrovně obcí postupně celý systém zastupitelské demokracie kultivovat:
http://okamura.blog.idnes.cz/c/254231/J … racie.html

26 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (14.04.2012 08:10:38)

Re: Rada města

Jakub Nekolný napsal:

Zápisy z prvních šesti jednání rady města v letošním roce byly zveřejněny.

dobrý den pane starosto,

porovnal jsem zápisy z jednání rady, které jsem na základě zákona o svobodném přístupu k informacím získal a (Vámi?) zveřejněné zápisy a musím konstatovat závažný rozpor mezi těmito dokumenty. Zveřejněné "zápisy" jsou jen jakýmsi výtahem, neobsahují podrobnou diskusi.

Na těchto adresách jsou pak k nalezení skutečné zápisy z jednání rady města

1. jednání RM www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rm012012.pdf

2. jednání RM - řešení snížení nájmu nemocnici; v tomto případě je cenzurní zásah nejmarkantnější www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/mimorm12012.pdf

3. jednání RM www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rm32012.pdf

4. jednání RM www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rm42012.pdf

5. jednání RM www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rm52012.pdf

6. jednání RM www.cosedejevceskembrode.webzdarma.cz/cb/rm62012.pdf

Pro vyloučení jakýchkoliv pochyb zdůrazňuji, že se jedná o zápisy, které jsem obdržel od města na základě shora uvedeného zákona, jedná se tedy o zcela veřejnou informaci a v této podobě měly být městem zpřístupněny na jeho stránkách.

Tvrdíte-li tedy, že není co tajit a materiály budou zveřejňovány, proč si někdo dal tu práci a zveřejněné zápisy zcenzuroval? Na čí pokyn se tak stalo?

Děkuji za vysvětlení.

Traurig

27

Re: Rada města

Já jsem se snažil na konání koaličních představitelů města stále nahlížet objektivně (koneckonců jsem si je sám zvolil sad  ), ale moje otrávenost z nezveřejňování právě přerostla v nas.anost! Co si to dovolujete?!

Omlouvám se ostatním diskutujícím, kteří se dosud dokázali vyhnout silným výrazům, ale toto je vrchol! Kolik dalších verzí zápisů je k dispozici?!?!
Jak (a hlavně proč?) mám věřit čemukoli, co je teď zveřejněno pro nás, pouhé ovčany/voly(če)?

Ušetřete mě prosím komentářů, že jste mě chtěli ušetřit prokousávání se nezáživnou vatou A ZAČNĚTE LASKAVĚ JEDNÁNÍ NAHRÁVAT!

28

Re: Rada města

Dobrý den,
připojuji se k rozhořčení člena „Petr75“!

1) Způsob komunikace vedení města s občany tímto způsobem při vší úctě už bohužel nelze nazvat jinak než arogancí moci.

2) Bylo jasné, že pan Traurig zápisy z rady, které obdrží na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, zveřejní. Dne 13. 3. 2012 to zde sám napsal. Tudíž muselo být také jasné, že zveřejnění jakékoliv jiné verze zápisů vyvolá neshodu s následnými důsledky. Rozhodnutí zveřejnit jen „očištěné“ zápisy bylo proto velmi krátkozraké a s odpuštěním i hloupé.

3) Vytvořit zcela nové verze zápisů jistě muselo stát hodně pracovního času zaměstnance úřadu. Je snad toto jedním z výstupů projektu Efektivní úřad, kde město tak úžasně čerpá evropskou dotaci?

4) Opravdu se radní města za své názory tak stydí, že nechtějí zveřejnit své vstupy do diskuse k projednávaným bodům? Chápu, že jednání rady jsou neveřejná, aby nebyla ovlivněna případným tlakem fyzicky přítomných zájmových skupin, ale výstupy musí být veřejné! Tedy, pokud se chceme nazývat slušnou demokratickou společností...

Marek Binko

29

Re: Rada města

Marek Binko napsal:

Dobrý den,
připojuji se k rozhořčení člena „Petr75“!

1) Způsob komunikace vedení města s občany tímto způsobem při vší úctě už bohužel nelze nazvat jinak než arogancí moci.

2) Bylo jasné, že pan Traurig zápisy z rady, které obdrží na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, zveřejní. Dne 13. 3. 2012 to zde sám napsal. Tudíž muselo být také jasné, že zveřejnění jakékoliv jiné verze zápisů vyvolá neshodu s následnými důsledky. Rozhodnutí zveřejnit jen „očištěné“ zápisy bylo proto velmi krátkozraké a s odpuštěním i hloupé.

3) Vytvořit zcela nové verze zápisů jistě muselo stát hodně pracovního času zaměstnance úřadu. Je snad toto jedním z výstupů projektu Efektivní úřad, kde město tak úžasně čerpá evropskou dotaci?

4) Opravdu se radní města za své názory tak stydí, že nechtějí zveřejnit své vstupy do diskuse k projednávaným bodům? Chápu, že jednání rady jsou neveřejná, aby nebyla ovlivněna případným tlakem fyzicky přítomných zájmových skupin, ale výstupy musí být veřejné! Tedy, pokud se chceme nazývat slušnou demokratickou společností...

Marek Binko

P. Binko děkuji za shrnutí. Teď si rád si počkám na vyjádření p. Nekolného.

30 Naposledy upravil: Česulda (20.04.2012 07:25:32)

Re: Rada města

Připojuji se k diskutujícím Petr 75, Marek Binko, Frankovka a prosím p.Starostu o odpovědi na otázky p. Trauriga :

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Tvrdíte-li tedy, že není co tajit a materiály budou zveřejňovány, proč si někdo dal tu práci a zveřejněné zápisy zcenzuroval? Na čí pokyn se tak stalo?

Předem děkuji za odpověď.