31

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Dobrý den, ještě se vracím k svozům směsného odpadu - má snad někdo nějakou výjimku, že mu vyváží dnes směsný odpad? Takhle se moc neušetří ...

Re: popelnice 1x za 2týdny??

L.Brod napsal:

Dobrý den, ještě se vracím k svozům směsného odpadu - má snad někdo nějakou výjimku, že mu vyváží dnes směsný odpad? Takhle se moc neušetří ...

Vyjímku ve městě mají podnikatelé a firmy, kteří mají zaplaceno 52 svozů za rok(každý týden svoz). Firmy a podnikatelé mají smlouvu s TS na svoz směsného odpadu a tříděného odpadu. Dnes probíhal svoz bioodpadu (sudý týden) a svoz směsného odpadu podnikatelských subjektů (každé pondělí). To se týká TS. Ještě tu jezdí firma ASA a Pedersen.

33

Re: popelnice 1x za 2týdny??

zdravím, co je potřeba k získání velké 240l popelnice a hnědé BIO??? Resp. o BIO tady výš již píšete, velká 240l je taky zdarma oproti podpisu? či na prodej? zkoušel jsem hledat na stránkách TS, nejspíš to tam někde je.....díky.T.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

tozatom napsal:

zdravím, co je potřeba k získání velké 240l popelnice a hnědé BIO??? Resp. o BIO tady výš již píšete, velká 240l je taky zdarma oproti podpisu? či na prodej? zkoušel jsem hledat na stránkách TS, nejspíš to tam někde je.....díky.T.

Dobrý den, hnědou nádobu na BIO ve velikostech 120, 140 a 240l můžete získat v TS na základě smlouvy o pronájmu dle dotačního cyklu. Máte ji bez jakýhokoli poplatku. Tyto popelnice se získaly z dotací. Pokud potřebujete černou popelnici na směsný odpad, musíte si ji zakoupit v TS nebo kdekoli v prodejně.

35

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Vážený pane Kruliš, přiznávám se, že nejsem zrovna "studentem" městských vyhlášek a proto jsem dost nemile překvapen rozhodnutím o změně intervalů odvozu komunálního odpadu. Odpad třídíme, ale stejně jste mne úspěšně dostali do problémů. Chápu, že nechcete zdražovat, ale raději bych si připlatil. Poněkud se mne dotýká, když mi někdo něco nařídí a nenabídne náhradní variantu. Proto se ptám: Je možné si zaplatit svoz dvou popelnic, abych nemusel kupovat nějaké schválené pytle na TS? Zmínku o pytlích jsem četl někde v této diskuzi. Děkuji za odpověď. S pozdravem ing. Jan Ullrich

36

Re: popelnice 1x za 2týdny??

... pytle jsme na TS zakoupili. Už teď při pohledu na dno popelnice je mi jasné, že aspoň na jeden plný pytel to bude. Jsem zvědavý, jak bude svoz popelnic s přiloženými pytli probíhat.

37

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Jan Ullrich napsal:

Vážený pane Kruliš, přiznávám se, že nejsem zrovna "studentem" městských vyhlášek a proto jsem dost nemile překvapen rozhodnutím o změně intervalů odvozu komunálního odpadu. Odpad třídíme, ale stejně jste mne úspěšně dostali do problémů. Chápu, že nechcete zdražovat, ale raději bych si připlatil. Poněkud se mne dotýká, když mi někdo něco nařídí a nenabídne náhradní variantu. Proto se ptám: Je možné si zaplatit svoz dvou popelnic, abych nemusel kupovat nějaké schválené pytle na TS? Zmínku o pytlích jsem četl někde v této diskuzi. Děkuji za odpověď. S pozdravem ing. Jan Ullrich

Dobrý večer,
od ledna 2012 v rámci úspor, snižování nákladů provádějí TS svoz směsného odpadu v intervalu každý lichý týden a svoz bioodpadu každý sudý týden vždy 1x za 14 dnů. Občan, který třídí svůj odpad v souladu s vyhláškou má k dispozici zdarma nádobu až 240l na bioodpad a dlouhodobě nádobu na směsný odpad.Pokud třídíte, rozhodně se nemůžete dostat při této činnosti do problémů. Pokud přesto někomu nestačí nádoba o obsahu 240l je právě jedna z možností nákupu originál pytlů z TS (viz vyhláška města), např, u rodin s dětmi používající dětské pleny.Toto je jedna z variant, druhá může být ještě jedna nádoba, ale nevím, co do ní budete při třídění odpadu vkládat. Rozhodně, ale nejde navyšovat počet svozů dalším vozidlem. Připlatit si jako občan tyto služby nemůžete, jelikož dle zákona můžete platit dle schválené vyhlášky maximální výši 500 Kč na osobu.
Ing. Miroslav Kruliš

38

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Frankovka napsal:

... pytle jsme na TS zakoupili. Už teď při pohledu na dno popelnice je mi jasné, že aspoň na jeden plný pytel to bude. Jsem zvědavý, jak bude svoz popelnic s přiloženými pytli probíhat.

Dobrý večer, svoz směsného odpadu probíhá vždy v lichém týdnu s rozdělením ulic tak, jako doposud.V tom žádná změna. Pouze u podnikatelů a firem probíhá svoz každé pondělí. Pracovní doba TS je v zimním období od 07.00 hodin a v letním období od 06.00 hodin, pokud v daný den vyndáte nádobu na směsný odpad a pokud Vám přesto nebude stačit místo v nádobě, tak k popelnici přiložíte Vámi zakoupený pytel jako variantu. Příslušníci osádek vědí, jak pytel vypadá a naloží jej. /přesně, jak říká vyhláška o odpadech./ Ze zkušeností některých občanů Č. Brodu a dalších obcí je zřejmé, že nádoba na směsný odpad pro 4 členou rodinu pohodlně postačí pro uložení odpadu.  Proto záloha náhradní pytel.

39 Naposledy upravil: Michal Fokt (14.01.2012 13:58:14)

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Dobrý den, nic proti popelnicím na bio odpad, avšak mám dojem, že pokud změnu svozu zdůvodňujete právě tím, že se bude střídat směsný odpad a bio odpad, tak na tom budou tratit občané, kteří si od města vzali kompostéry a tím pádem si popelnice na bio odpad nepořídili. To je třeba případ mé rodiny - kompostér máme již několik let a změnu vnímáme tak, že vlastně za stejné peníze (500 kč na osobu) budeme nyní dostávat poloviční službu. Chápu že se tak snažíte lidi donutit, aby třídili, ovšem pak bych tedy uvítal, kdyby tedy byly na druhou stranu škvárovenského parku umístěny příslušné kontejnery, jak se o tom mluvilo již na jednáních o budoucnosti parku, vedených v roce 2010. Nevím jak se to s hustotou kontejnerů má v jiných částech města, ale zde okolo Jugoslávské ulice jak na potvoru není žádný. Zároveň bych se chtěl zeptat, co vše se počítá do bio odpadu, protože například obsah kočičího záchodu do kompostéru dáme těžko. A co třeba hlavně nyní v době nemocí hodně frekventované posmrkané papírové kapesníky? Budeme je (s nadsázkou) třídit na papír (kapesníky) a na bilogický odpad v nich obsažený? smile

40

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Michal Fokt napsal:

Dobrý den, nic proti popelnicím na bio odpad, avšak mám dojem, že pokud změnu svozu zdůvodňujete právě tím, že se bude střídat směsný odpad a bio odpad, tak na tom budou tratit občané, kteří si od města vzali kompostéry a tím pádem si popelnice na bio odpad nepořídili. To je třeba případ mé rodiny - kompostér máme již několik let a změnu vnímáme tak, že vlastně za stejné peníze (500 kč na osobu) budeme nyní dostávat poloviční službu. Chápu že se tak snažíte lidi donutit, aby třídili, ovšem pak bych tedy uvítal, kdyby tedy byly na druhou stranu škvárovenského parku umístěny příslušné kontejnery, jak se o tom mluvilo již na jednáních o budoucnosti parku, vedených v roce 2010. Nevím jak se to s hustotou kontejnerů má v jiných částech města, ale zde okolo Jugoslávské ulice jak na potvoru není žádný. Zároveň bych se chtěl zeptat, co vše se počítá do bio odpadu, protože například obsah kočičího záchodu do kompostéru dáme těžko. A co třeba hlavně nyní v době nemocí hodně frekventované posmrkané papírové kapesníky? Budeme je (s nadsázkou) třídit na papír (kapesníky) a na bilogický odpad v nich obsažený? smile

V Ruské ulici jsou kontejnery na tříděný odpad umístěny. Není to přímo na rohu s Jegoslávskou, ale jsou běžně dostupné.

Born stupid? Try again!