11

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Pleny se zatím netřídí, ale je pro ně možné využít panem ředitelem nabízené pytle na odpad. Jak již tady bylo řečeno, jedná se o zkušební provoz, který bude vyhodnocen a případě podle potřeby upraven. Také je dobře, že se ke zkušebnímu provozu přistoupilo v zimním období.

Pan Bulíř má pravdu a na lednové zasedání zastupitelstva předložíme návrh na změnu vyhlášky.

Také přeji hezký den

Re: popelnice 1x za 2týdny??

bekovamar napsal:

Dobrý den, akorát jsem chtěla odeslat stejný dotaz jako pan Traurig. Opravdu poctivě třídíme, ale máme malé děti a za týden je použitých plen celkem dost. Chápu důvody, proč se to zkusit musí, jen se obávám, aby to neskončilo nakonec tak, že bude kolem silnic ještě více nepořádku a odhozených pytlů než teď....

Dobrý den, i toto se řešilo jako připomínka v rámci svozu, že dílčí problém můžou být dětské pleny u malých dětí nebo popel z kamen. Ve Velkem Oseku např. dětské pleny dávají do pytlů, pokud jim nevyzbyde místo v popelnici. Popelnice o objemu 240l je opravdu dost velká. Důležité je určitě najít nějaké řešení.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

No, mně jde i o ten zápach z tohoto druhu odpadu. A to nehovořím o variantě, že bych třeba ve svozovém týdnu odjel na dovolenou (či jen prostě zapomněl vyšoupnout popelnici - jsem také jenom člověk) a pak mi tam tahle nadílka zůstane prakticky měsíc...

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Vojtěch Pavel Traurig napsal:
Ing.Miroslav Kruliš napsal:

Každopádně z vlastní zkušenosti máme doma k dispozici popelnici o obsahu 120l a jsme dva v domácnosti. Veškerý odpad vytřídíme včetně bioodpadu, protože nám to obec umožní jako v Českém Brodě...Argumentace, že v letním období páchne je rozhodně lichá.

Dobrý den,

Vy asi nemáte malé děti, že? Čili použité dětské pleny jste asi do úvahy nevzal. Nebo - a to doufám že ne - se nějak zvlášť třídí?

Děkuji za objasnění.

Hezký den.

Traurig

Dobrý den pane doktore,
malé děti už nemám, ale i nad tímto problémem jsme se zamýšleli i v rámci zkušeností s dalšími městy a obcemi. Problém může být dětská plena nebo popel z kamen. Problém se dá řešit větší popelnicí nebo v případě většího množství pytlemi, které jsou a nadále budou k dispozici. I do budoucna bude plena končit v energetických využitelných zdrojích.

Re: popelnice 1x za 2týdny??

K tomu viz výše. Ale asi to nemá cenu řešit teď, předpokládám, že pozitivní i negativní zkušenosti vyodnotíte právě po tom zkušebním provozu. Já si kdyžtak na čtvrt roku holt víc zacpu nos :-) Mimochodem, my máme popelnici 240... ona je i větší?

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

No, mně jde i o ten zápach z tohoto druhu odpadu. A to nehovořím o variantě, že bych třeba ve svozovém týdnu odjel na dovolenou (či jen prostě zapomněl vyšoupnout popelnici - jsem také jenom člověk) a pak mi tam tahle nadílka zůstane prakticky měsíc...

Při zavádění něčeho nového musí rozhodně nastat diskuse a najít nejvhodnější řešení.Takzvaně vychytat chyby. I v jiných obcích nám nejbližšší jsou Kšely, Přistoupim, Břežany a které svážíme, si objednávají službu svozu 1x za 14 dnů. Taky mají malé děti, větší problém je popel z kamen a nastavili optimální řešení.
Tak jako u nás se to snažíme udělat u bioodpadu. I v prosinci a příští týden je zájem o svoz bioodpadu. Každopádně ho budeme také po zkušenostech upravovat a to v červnu, červenci a srpnu a výhledově říjen a listopad svoz každý týden. Prostě najít optimální řešení. Nedá se však udělat svoz všeho každý týden. A co se týká o vyšoupnutí popelnice-zapomenutí. I to se v Brodě stává. Pokud se to např. stane v naší obci (sváží Marius Pedersen-firma) máte prostě smůlu:(

17

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Kombinace sklerózy a kálejícího dítěte je skutečně vražedná. Ještěže mám pouze sklerózu. Ale opomenutí vyvalit popelnici člověkem, který neopomine okomentovat kde jakou diskusi, mi připadá téměř jako sci - fi. Takže nezbývá, než pozorně plánovat dovolené. A prdět do igeliťáku.

Born stupid? Try again!

18

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Mne docela zarazilo, že svoz bioodpadu bude navýšen každý týden pouze v měsících červen, červenec, srpen. Zahrádkářská sezóna nekončí v srpnu, tráva si vesele roste klidně do října, o listí ze stromů nemluvě. Kompostér zdaleka nestačí, bio se bude vyvážet jednou za čtrnáct dní, takže ať přemýšlím, jak přemýšlím, docházím k výsledku, že nejlepší tráva je beton. Rovněž množství stromů a okrasných keřů bude třeba co do počtu i velikosti zredukovat, jelikož produkují odpad, který nebudu mít kam dávat. Každý si budeme muset poradit, nejspíš začnu místo jabloní pěstovat bonsaje a nebo si na zahradě uděláme tenisový kurt :-). Jen si říkám kolik lidí vyřeší svůj problém s odpadem  jednoduše tím, že bude odpadky pálit v kamnech :-(. Jsem opravdu zvědavá, jak se nový systém osvědčí.

19

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Já bych se jen ráda zeptala, jak bylo uvažováno o tom, jaký dopad to bude mít na sídliště? Navýší se tam alespoň počet popelnic?

Re: popelnice 1x za 2týdny??

Draka napsal:

Mne docela zarazilo, že svoz bioodpadu bude navýšen každý týden pouze v měsících červen, červenec, srpen. Zahrádkářská sezóna nekončí v srpnu, tráva si vesele roste klidně do října, o listí ze stromů nemluvě. Kompostér zdaleka nestačí, bio se bude vyvážet jednou za čtrnáct dní, takže ať přemýšlím, jak přemýšlím, docházím k výsledku, že nejlepší tráva je beton. Rovněž množství stromů a okrasných keřů bude třeba co do počtu i velikosti zredukovat, jelikož produkují odpad, který nebudu mít kam dávat. Každý si budeme muset poradit, nejspíš začnu místo jabloní pěstovat bonsaje a nebo si na zahradě uděláme tenisový kurt :-). Jen si říkám kolik lidí vyřeší svůj problém s odpadem  jednoduše tím, že bude odpadky pálit v kamnech :-(. Jsem opravdu zvědavá, jak se nový systém osvědčí.

Dobrý den,
na začátek Vám musím říci, že se musí najít optimální systém svozu z hlediska spokojenosti, ale také financí. Co se týká svozu odpadu bude vyhláška a přílohy v nejbližších dnech upravena. Systém svozu se dle potřeby musí neustále vyvíjet, optimalizovat, ale nejde to na úkor financí a možností města a TS.Každopádně jsme ještě na tento rok upravili svoz odpadu každý týden v měsících červen, červenec, srpen a další měsíce říjen a listopad. Navíc zůstává možnost ukládat bioodpad i ve sběrném  místě odpadu v Palackého ulici po celý rok 4x do týdne nebo si objednat u TS nebo jinou dopravou odvoz na SMO nebo přímo do Hořátve. Optimalizovat se bude i výhodnost cen kompostárny, nová se bude tento měsíc otevírat v Radimi, ve stejné vzdálenosti je kompostárna Hořátev. Otázka konkurence. Nechápu Váš názor pálení odpadků v kamnech. Je ve městě dostatek kontejnerových míst na tříděný odpad, máte nádobu na bioodpad a na směsný odpad.
Přeji hezký den