1

Téma: doprava v Českém Brodě

Dobrý den, zajímalo by mě, kdo vymýšlel dopravní situaci ve městě. Ve výjezdu z parkoviště (u lékárny U věže) je přednost  zprava, nikde jsem se nesetkala, že by vyjíždějící z parkoviště měl přednost před průběžnou silnicí a to samé u pošty. Tam se ani nejedná o plnohodnotnou silnici to samé řešení by se mohlo praktikovat u každého výjezdu z pole nebo lesa. U Asonu by se měla osadit dopravní značka Dej přednost v jízdě, protože i tam je situace nepřehledná. Stále se jedná o průjezdnou silnici.
Děkuji za odpoveď Nadja Bernášková

2

Re: doprava v Českém Brodě

Denodenně procházím městem a vždy se setkávám se stejnou situací - na výše uvedených místech stojí auta a jejich řidiči váhají. Při rozhodování o řešení dopravní situace by snad bylo rozumné použít zdravý rozum a průběžnou ulici přes náměstí ponechat označenou jako hlavní tím spíše, že ulice přicházející zprava jsou skutečně jen výjezdy z parkoviště. Navíc: pokud zastaví řidič jedoucí z Krále Jiřího a dává přednost autu z Husova náměstí, stojí na přechodu pro chodce a pro vozidlo zprava vznikne malý prostor pro odbočení doleva.
Značka přednosti zprava u pošty označuje výjezd naprosto nelogicky - jde o výjezd z parkoviště a v žádném případě se nejedná o plnohodnotnou ulici.
Je vidět, že můj názor není vůbec ojedinělý a domnívám se, že by bylo vhodné současný stav znovu uvážit.

3

Re: doprava v Českém Brodě

Ano, plně s oběma názory souhlasím. Ještě bych přidala názor na cyklostezku v ulici Kollárova. Stezka vede uprostřed silnice před zapakovanými vozidly, kde při výjezdu je nebezpečí přehlídnutí cyklisty. Stalo se mi při vyjíždění z tzv. plechárny, že po stezce jelo malé dítě od hotelu  a za vozy nebylo absolutně vidět až když se dostalo na úroveň výjezdu. Cyklostezka by měla být u chodníku a teprve potom by měla stát zaparkovaná auta.

4

Re: doprava v Českém Brodě

Téma, ohledně režimu na náměstí, je na stránkách města dávno prodiskutováno a i když tu všichni víme a vidíme, jak to v centru vypadá, tak se chystá další krok k totálnímu chaosu, a to už půjde opravdu o zdraví. Radní si totiž myslí, že v zóně s maximální povolenou rychlostí 30, je možné odstranit přechody a brát ji, jako pěší. To je ovšem omyl. V tomto městě, se neustále někdo snaží integrovat vše dohromady a bourat pomyslné bariéry, které oddělují a chrání chodce, cyklisty a řidiče před tím, aby si překáželi! Dodnes nejsou vjezdy na náměstí opatřeny homologovanou značkou - "oblast s předností zprava". Zákon to přitom jasně nařizuje! Rovněž mě zaráží skutečnost, že město, které svedlo dopravu úmyslně do centra a udělalo jej průjezdným, se nezabývalo otázkou zvýšení bezpečnosti a to především, pro ty nejmenší. Na mnoha místech hrozí vyběhnutí dětí z póza rohu, nemluvě o odstraněném zábradlí u masných krámů, které tam bylo právě z důvodu „tunelového vidění“ dětí. Zábradlí je pryč a přechod přímo proti uličce. Za sebe mohu říci, že mám vždy skvělý pocit, když tyto funkční a důležité detaily někde spatřím. Každý si všimne, každého potěší a měla by to být samozřejmost! Zkrátka, jak tu neustále opakuji – v Brodě se nic nedělá pořádně, jen kompromisy a hlouposti, které nemohou nikdy fungovat a mnohdy se i prodraží.

Re: doprava v Českém Brodě

qwer napsal:

Radní si totiž myslí, že v zóně s maximální povolenou rychlostí 30, je možné odstranit přechody a brát ji, jako pěší.

To snad ne, to musí být fáma, ne? V obytné/pěší zóně pravda smí chodci užívat silnici v celé její šířce, ale v obytné či pěší zóně se smí jezdit jen dvacítkou, navíc musí být označena příslušnou značkou, tak 30 na to nemá vliv... neberte to špatně, ale pokud ne všichni radní, tak většina z nich má řidičák a pravidla snad znají, tak by nepřisli s takovou pitomostí. Slyším to poprvé a doprava není můj obor, tak se divím...

6

Re: doprava v Českém Brodě

Vojtěch Pavel Traurig napsal:
qwer napsal:

Radní si totiž myslí, že v zóně s maximální povolenou rychlostí 30, je možné odstranit přechody a brát ji, jako pěší.

To snad ne, to musí být fáma, ne? V obytné/pěší zóně pravda smí chodci užívat silnici v celé její šířce, ale v obytné či pěší zóně se smí jezdit jen dvacítkou, navíc musí být označena příslušnou značkou, tak 30 na to nemá vliv... neberte to špatně, ale pokud ne všichni radní, tak většina z nich má řidičák a pravidla snad znají, tak by nepřisli s takovou pitomostí. Slyším to poprvé a doprava není můj obor, tak se divím...

Poprvé mne překvapujete neočekávanou naivitou. Vlastnictví řidičského oprávnění není podstatným dokladem k potlačení pitomosti. Navíc pitomostí již bylo v ČB realizováno dost. Ale je to zajímavá příležitost k zadání zakázky stavebně dopravního charakteru.... Viz jiné vlákno o nové velmi potřebné levné cestě do Štolmíře.

Born stupid? Try again!

Re: doprava v Českém Brodě

Bylo by to sice krásné, kdyby řidičák bráníl jeho držiteli v pitomosti, ale tak jsem to vskutku nemyslel smile Jen jsem si říkal, že když se v obytné zóně smí jezdit jen dvacítkou, tak si snad žádný řidič nemůže myslet, že obytná zóna vznikne i v zóně 30. Ale máte pravdu, raději je lepší být pesimistou a pitomost předpokládat. Konečně zklamání pesimistů bývají příjemná.

Mimochodem, díval jsem se do onoho slavného transparentního rozklikávacího rozpočtu na náklady za polní cestu a nenašel jsem tam nic. Tak jsem se chtěl alespoň podívat na to, kolik stál ten rozpočet a ani to jsem tam nemohl dohledat. Není zde někdo, kdo se v tom vyzná? Když už jsme si to koupili?

8

Re: doprava v Českém Brodě

Vojtěch Pavel Traurig napsal:

Bylo by to sice krásné, kdyby řidičák bráníl jeho držiteli v pitomosti, ale tak jsem to vskutku nemyslel smile Jen jsem si říkal, že když se v obytné zóně smí jezdit jen dvacítkou, tak si snad žádný řidič nemůže myslet, že obytná zóna vznikne i v zóně 30. Ale máte pravdu, raději je lepší být pesimistou a pitomost předpokládat. Konečně zklamání pesimistů bývají příjemná.

Mimochodem, díval jsem se do onoho slavného transparentního rozklikávacího rozpočtu na náklady za polní cestu a nenašel jsem tam nic. Tak jsem se chtěl alespoň podívat na to, kolik stál ten rozpočet a ani to jsem tam nemohl dohledat. Není zde někdo, kdo se v tom vyzná? Když už jsme si to koupili?

A hledáte to dle POL, ODPA, ODD a POL, ODPA a POL, ODPA a POL po třídách POL, podle UZ, podle UZ po třídách POL, podle ORJ, ODPA, POL a UZ, podle ORJ s rozpadem? V Rozboru nic nehledejte, tam ani smrt nebere.... smile