1

Téma: sociální byty

Tak mne napadá jedna otázka.Nepočítá Brod tak s tím,že by mohl vlastnit(jako město)několik sociálních bytů?Pokud by je vlastnolo město,nájemné by šlo opět městu.To je jen můj názor.Myslím,že by to třeba bylo výhodnější (a pro lidi důstojnější)než hnusné ubytovny.Jejichž majitelé se tváří jako dobrotivci a přitom jsou to jen vydřiduši a zlatokopové.

Re: sociální byty

Město se dlouhodobě naopak zbavuje bytového fondu. Otázka sociálních bytů byla, pokud se nepletu, naposled řešena na zastupitelstvu v březnu loňského roku. Tehdy starosta prohlásil, že sociální bydlení nijak řešeno není a že snad by mohly sociální byty vzniknout v nemocnici.

3

Re: sociální byty

No jo,ale to je píseň budoucnosti.Proč se město zbavuje bytového fondu?Určitě bude odpověď,že kvůli financím.Ale proč si nějaké obecní byty neponechá?Vždyť by se mu peníze vracely ve formě nájmů.Takhle vydělávají právě ti zlatokopové.
Také jsem před časem zaslechla,že by měly být někde v "bývalé"nemocnici.Nebo co byla poliklinika.

4 Naposledy upravil: Vojtěch Pavel Traurig (28.07.2014 08:14:03)

Re: sociální byty

Tak důvody jsou dva. Předně jde o to, že se město neumí o byty starat, což starosta opakovaně prohlašuje. Za všechno zde

Jakub Nekolný napsal:

Vojtěchu, město správu bytového fondu dělat nemá, protože ji dělá nepružně a dráž. Nechme to na soukromnících a družstvech.

Druhým důvodem je pochopitelně lepení děravého rozpočtu. Bohužel, výtěžek z prodeje nemovitostí (včetně bytů) se nepoužívá na umořování dluhu města (více než 50.000.000,- Kč) ale postupně se spotřebovává...

5

Re: sociální byty

A vy by jste byl pro co?Aby město byty mělo nebo nemělo.

Re: sociální byty

Obecně jsem pro to, aby město budovy přinášející nájemné neprodávalo. Pokud však byly byty nabídnuty k prodeji a našel se zájemce, zvedl jsem ruku pro prodej. Pokud není radnice schopna se o byty efektivně starat, tak pak je skutečně lepší, aby takový byt prodala. Škoda jen, že se zisk nepoužije na umoření dluhu.

7

Re: sociální byty

Já právě myslela,že utržené peníze z prodeje bytů se na toto použijí.Že právě proto se ty byty prodávají.Kam tedy jdou? Na téměř zbytečné  a předražené projekty?Na hospodaření města mám utvořen svůj názor.A občas by se mělo přihlédnout k tomu,po čem tu obyvatelé volají.Co je skutečně potřebné.Některé věci,které tu vznikly,zas až tak k životu nutné nejsou.