1

Téma: skládka ve Štolmíři

Chtěla bych se zeptat,co se bude dít se skládkou(zřejmě černou)u bývalého kravína ve Štolmíři.Je toho tam čím dál víc.A je to hnus.A ne jen tam.Ale i okolo polní cesty při trati.

2

Re: skládka ve Štolmíři

K lokalitě areál „bývalého zemědělského objektu ve Štolmíři“:
Jedná se mnoho pozemků, které jsou ve vlastnictví fyzických osob, vlastníci byli, již několikrát upozorněni na vzniklý stav.
Řádná péče, zabezpečení pozemku, úhrada odklizení odpadů a doložení dokladů o předání odpadu oprávněné osobě jde na jejich vrub.
Ve městě není vyhláška o veřejném pořádku a tudíž nemohou být majitelé „dotlačeni“ k tomu, že jejich pozemky hyzdí vzhled obce.
Bohužel, se v této lokalitě nedaří zajistit důkazní materiál, aby mohl být pachatel, který zde odpad odložil, projednán přestupkovou komisí za porušení OZV o odpadech.
Náhodně jsou v této lokalitě prováděny kontroly OŽPZ, městskou policií, bohužel bezvýsledně.
Dovoluji si tedy požádat všechny, kterým není stav v tomto areálu, ale i v jiných částech města lhostejný, aby v případě, že uvidí osoby, které zde odpad odkládají, zavolali městskou policii 321 612 156 nebo pořídili fotografii, zapsali si RZ vozidla, datum a čas a tyto důkazy postoupili třeba anonymně na adresu MěÚ, podatelnu nebo emailem.
V případě, že dojde k zajištění důkazních materiálů (např. obálky s adresou, složenky, apod.), zapsání RZ vozidla nebo k zadržení „pachatele“, bude celá věc projednána přestupkovou komisí a uložena sankce.

Popíšete-li "místo u trati" nebo zakreslíte v mapě, usnadníte tím lokalizaci. Pozemky ve vlastnictví města jsou odklízeny TS. Pokud jde pozemky ve vlastnictví FO, je postup viz výše.

Ilona Tučímová, OŽPZ

3

Re: skládka ve Štolmíři

Opravdu neexistuje nějaká "páka" na majitele pozemku?Protože mne přijde,že to tam přibývá ze dne na den.Když jsem tam tudy šla minulý týden,byly tam nové a nové pytle s odpadky.Já bych majitelům těhto pozemků ty pozemky zabrala,když se o ně nestaraji.A proč nemá město takovou vyhlášku,jak jste popisovala?
Na pozemku bývalého kravína je toto už problémem hoooodně dlouho.A zdá se,že majitel jakoby o ten pozemek nestál.Když svolí k tomu bordelu.A je mu "šumák"co se tam odhazuje a skladuje.Kdyby to bylo nějak uzavřené a byl by bordel za plotem bylo by mi to jedno.Ale to zasahuje už i do cesty.Je tam sklo atd...Zachvíli ty ruiny nebudou za tím kopcem odpadků vidět.
Ta cesta kolem patří komu?Dala bych tam závoru.A hotovo.Sice by to nijak moc nevyřešila,ale alespoň něco by tam bylo.

4

Re: skládka ve Štolmíři

lysolka napsal:

Opravdu neexistuje nějaká "páka" na majitele pozemku?Protože mne přijde,že to tam přibývá ze dne na den.Když jsem tam tudy šla minulý týden,byly tam nové a nové pytle s odpadky.Já bych majitelům těhto pozemků ty pozemky zabrala,když se o ně nestaraji.A proč nemá město takovou vyhlášku,jak jste popisovala?
Na pozemku bývalého kravína je toto už problémem hoooodně dlouho.A zdá se,že majitel jakoby o ten pozemek nestál.Když svolí k tomu bordelu.A je mu "šumák"co se tam odhazuje a skladuje.Kdyby to bylo nějak uzavřené a byl by bordel za plotem bylo by mi to jedno.Ale to zasahuje už i do cesty.Je tam sklo atd...Zachvíli ty ruiny nebudou za tím kopcem odpadků vidět.
Ta cesta kolem patří komu?Dala bych tam závoru.A hotovo.Sice by to nijak moc nevyřešila,ale alespoň něco by tam bylo.

Správně lysolka, vím o stromu na závoru a půjčím Vám sekeru.

Born stupid? Try again!