1 Naposledy upravil: cyberb0b (16.01.2013 12:34:16)

Téma: Chodníky škvárovna

Dobrý den, chci se zeptat zdali se v dohledné době budou dělat nové chodníky na škvárovně. Protože firma která dělala novou instalaci elektrickécho vedení, nedala do původního stavu chodníky. Místama je dlažba vymletá od vody a dlažba je nestabilní(žena si málem zlomila nohu). A odtokový žlab co byl u baráku nebyl dán zpět a místo něho se tam udělala betonová strouha(v te době mrzlo) .  A jak je známo betonovat by se za mrazu nemělo. Takže strouha je vymleta a vesele nám voda teče do základů.

2

Re: Chodníky škvárovna

Dobrý den,

  pokud si dobře pamatuji, kontrolu špatně odvedené práce firmy provádějící elektr.rozvody minulý rok měl na starosti ředitel TS a hlásal, že dokud se jeho seznam nedodělků neopraví, nebude daná práce převzatá.
  Od té doby se nic nestalo a určitě je vše převzaté a v pořádku. A za nějakou dobu se zaplatí jiná firma, která to po nich nějak opraví.

  Bohužel takto to funguje v celém státě přes půl století a vedoucím pracovníkům je to jedno. Zodpovědnost je jen slovo.

  Poukazoval jsem na to již loni. Ale asi jediná možnost je opravit si to sám, jako nás to již několik udělalo.

3

Re: Chodníky škvárovna

nejde o to že si to opravím sám (problém s tím nemám) ale že se staří občané bojí vyjít, a nemusí byt ani staří jako třeba má žena která si tam málem zlomila nohu... podotýkám že byla v 8 měsíci těhotenství... To se tu opravdu čeká na to až se něco stane??Nehledě na to že okolo domů je to vymleté a voda teče do základů. a jelikož jsem viděl jak se dělali práce od začátku do konce, dokonce jsem mluvil s pracovníky co dávali nazpět dlažbu a tzv. betonovali .Když jsem se divil že se dlažba pokládá do písku a ne štěrku a že se to před tím neuhutnilo bylo mi odpovězeno že je to takto zcela běžný postup,pak jsem se ptal na betonování zdali tam dávají přísadu proti mrazu bylo mi odpovězeno že ještě nemrzne(a to bylo -4°C) tak jsem nad tím mávnul rukou....

4

Re: Chodníky škvárovna

Není to sice o chodnících, ale je to o Škvárovně. Nechci zakládat nové téma. Dnes někdo odborně vyplenil část porostu v parku na soutoku Klučovská a Ruské. Vůbec nechápu, komu vadil keř a koho ohrožoval, že musel padnout. Zatím zde zeleň mizí. Pevně věřím, že se zde nechystá žádný pseudopodnikatelský záměr. Proto mne napadá otázka. Když odstraňujeme, kdy budeme zvelebovat? Zeleň mizí, ale nepřibývá. Kdysi asfaltový chodník (sláva, patří to sem) podle zdi, který byl  devastován při pokládce elektřiny pod zem, je nadále bahenním postrachem obuvi procházejících. Uznávám, že zde nebydlí nikdo obecně významný (pod pojmem obecně je míněno "pro obec Český Brod"), přesto by si i spodina ze Škvárovny zasloužila více zájmu.

Born stupid? Try again!

5

Re: Chodníky škvárovna

Taky Škvárovna

Připojím se s dotazem, zda se v budoucnu bude zpevňovat povrch „Prachovky“ čili ulice, která vede od bytovek na konci ulice Pod Velkým vrchem k onomu výše zmíněnému devastovanému parku. Dokud sloužila hrstce automobilistů bydlících v okolí a vlastnících tu garáže, tak se krátery opakovaně zde objevující zasypávaly průběžně tím, co komu odpadlo od stavby. Díky tomu se cesta udržovala průjezdná bez potřeby vyměnit běžný osobák za esúvéčko. Bohužel situace je den ode dne katastrofálnější. Teď tudy jezdí i nákladní vozy ze stavby v Bulharské, takže na zasypání děr bude vbrzku potřeba nějaká větší demolice. Ještě štěstí, že se tu instalovalo veřejné osvětlení, nebude tak těžké najít ulovené nešťastníky či ulomené kolo. Než se dodělá Bulharská, budeme tu mít vcelku slušný tankodrom. Je v plánu města zpevnit povrch v této zatím bezejmenné, dnes již poměrně často používané ulici?

6

Re: Chodníky škvárovna

Na Škvárovně zeleň také přibývá, konkrétně v rekonstruovaném parku nebo podél silnice na Klučov. 

Dle vyjádření ředitele technických služeb byly ve zmiňovaném trojúhelníkovém parčíku mezi Ruskou a Klučovskou ulicí vyřezány dvě staré thuje, které sloužily pouze jako záchod (nejen pro malou potřebu) návštěvníkům hospody a také jako smetiště odpadků. Dokonce tam místní naváželi bioodpad a stavební odpad.

Dle zápisů uložených v TS byly po pokládce elektrických kabelů na konci roku 2011 reklamovány a firmou Fabricom odstraněny závady v průběhu 14 dnů po ukončení prací. Akce je ještě v záruce a na jaře technické služby opět projdou jednotlivé chodníky a budou chtít po Fabricomu, aby případné závady odstranil. Pokud má někdo konkrétní závadu týkající se prací na uložení kabelů, prosím o kontaktování ředitele TS a nahlášení konkrétního místa.

Chodník podél zdi a povrch silnice kolem garáží se pokusíme zpevnit nějakým stabilnějším materiálem.

7

Re: Chodníky škvárovna

Za odpověď děkuji, s panem ředitelem rozhodně nechci polemizovat. Asi je v parku častěji než místní obyvatelé, a tímto má i lepší informace. Věřím, že se o park a jeho úroveň bude starat se stejným úsilím.
O rekonstruovaném parku, tímto radniční chloubě, i investicích se již hovořilo. Škoda, že nezbylo peněz i na pár odpadkových a exkrementálních košů pro zanedbaný park na konci Škvárovny.
Ce se týče lehce nadneseného označení thují za záchod, to je částečně výsledek lidské bezohlednosti, ale také výsledek čehosi chybějícímu v královském městě (hospoda určitě vlastní toalety má, jinak by byla na zavření).

Doporučuji uspořádat eko-hajzl zájezd do Norska. Tam jsou záchody na každém parkovišti, dokonce i v náhorních pustinách státních parků. Čisté, opečované, bez hajzlbáby a bezplatné.

Born stupid? Try again!

8

Re: Chodníky škvárovna

Ano, máte pravdu, bohužel k tomu, aby to u nás vypadalo jako v Norsku nám něco chybí ... a to Norové.

9 Naposledy upravil: Pivas (16.03.2013 15:57:34)

Re: Chodníky škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Ano, máte pravdu, bohužel k tomu, aby to u nás vypadalo jako v Norsku nám něco chybí ... a to Norové.

Premiéra: Poprvé bezvýhradně souhlasím s panem Nekolným, Čechem.

Born stupid? Try again!

10

Re: Chodníky škvárovna

Jakub Nekolný napsal:

Chodník podél zdi a povrch silnice kolem garáží se pokusíme zpevnit nějakým stabilnějším materiálem.

Děkuji Vám za odpověď. Doufám, že ten pokus proběhne co nejdříve, jinak bude pro auta bezpečnější jezdit rovnou přes pole sad