1 Naposledy upravil: Free (29.08.2012 12:10:40)

Téma: Přednádraží - průběh

Mám zatím jen nesmělý dotaz. Pokácení skutečně hodně starého kaštanu před nádražím uprostřed vegetačního období....

Předpokládám, že je to podložené něčím ve smyslu "ohrožení životů a majetků", nebo "nenapravitelným onemocněním" toho stromu.
Dost mě to včera odpoledne vyděsilo.

2

Re: Přednádraží - průběh

Podle přání pana starosty připojuji komentář k anonymnímu příspěvku na fóru:

Onen pokácený strom (původně jírovec) je již od loňského roku ve stádiu odumírání a letošní jaro jednoznačně prokázalo, že strom je skutečně mrtvý. Tudíž České dráhy, jako majitel pozemku a tedy i stromu na něm rostoucího, se zachovaly správně, když suchý strom pokácely. Navíc, z pohledu ochrany přírody správně, nepokácely strom hned na jaře, kdy dochází ke hnízdění v dutinách.

Pokud je onen pisatel pozorným pozorovatele okolní přírody, jistě si všiml, že strom byl suchý a jeho poněkud sarkastický, navíc nepodepsaný, mail je tzv. "mimo mísu".

Rost. Vodička, vedoucí odboru ŽPZ

3

Re: Přednádraží - průběh

Děkuji za vysvětlení,
sarkastický tón nebyl zamýšlen, uznávám, že příspěvek tak vyznívá.

Podpis připojuji.

Dominik Wallenfels

4

Re: Přednádraží - průběh

Dobrý večer,

nechce se mi zakládat novou diskuzi, tak snad nevadí že dotaz napíšu sem.
Zajímalo by mne, kde se má - správně - na nádraží přecházet silnice ?

Viz situace.. na nádraží přijíždí autobus, zastavuje u provizorně umístěných panelů, označených jako výstupní zastávka. Kudy se cestující dostane ze zastávky k vlakovému nádraží ?

Modelová situace z dnešního rána: cestující vystoupí, správně nepřechází před, ale za autobusem, jenže.. přijíždí další tři autobusy. První pokračuje v jízdě a zastavuje v místě původní zastávky (o pár metrů dál), druhý zastavuje hned za tím ze kterého cestující vystoupil.. a třetí všechny objíždí a otáčí se.

Jak dlouho to bude trvat, než se tam někomu něco stane ?
Proč nejsou panely umístěny tak, aby se tam vešli všechny autobusy které přijíždějí +- vždy ve stejný čas ?

Otázka na zastupitele to zase až tak není, chybí tu ale prostor pro ČD.

Díky za radu smile

5

Re: Přednádraží - průběh

Rada pro Lidu: Rozhlednu doleva, doprava, doleva. Kdyz nic nejede-prechazim, kdyz neco jede-pockam wink.