1

Téma: Svoz BIOodpadu

Dobrý den,
velice by mne zajímalo, proč po každém svozu BIOodpadu je všude po silnici vyteklé cosi co nechutně zapáchá zvláště pak v těchto letních dnech. Nezdá se mi to jako standartní věc. To nejsou zaměstnanci technických služeb (pokud se nemýlím a dělají svoz oni) schopni udělat to normálně bez toho bordelu na silnici. Stejně tak odvoz skla z kontejneru na třídění odpadu (konkrétně v ulici Pod Velkým vrchem) se málokdy obejde bez rozsypaneho skla na silnici, což není zrovna ideální pro projíždějící auta a přitom by stačilo jen vzít košte a zamést to po sobě!!!
Děkuji za odpověď.

2

Re: Svoz BIOodpadu

kedlub napsal:

Dobrý den,
velice by mne zajímalo, proč po každém svozu BIOodpadu je všude po silnici vyteklé cosi co nechutně zapáchá zvláště pak v těchto letních dnech. Nezdá se mi to jako standartní věc. To nejsou zaměstnanci technických služeb (pokud se nemýlím a dělají svoz oni) schopni udělat to normálně bez toho bordelu na silnici. Stejně tak odvoz skla z kontejneru na třídění odpadu (konkrétně v ulici Pod Velkým vrchem) se málokdy obejde bez rozsypaneho skla na silnici, což není zrovna ideální pro projíždějící auta a přitom by stačilo jen vzít košte a zamést to po sobě!!!
Děkuji za odpověď.

Vážený kedlube,
vozidlo MAN pro svoz bioodpadu je vybaveno speciální vanou a odpouštěcím ventilem, který zadržuje vylisovanou směs, která vzniká při nakládání a lisování obsahu tohoto vozu. Pracovníci TS tohoto vozidla jsou řádně poučeni a vypouští tuto směs při vykládce vozidla. Nelze však úplně vyloučit vytékání obsahu zcela. I výrobce nám potvrdil, že je to standartní a může se to pouze minimalizovat. Přesto se vám omlouváme.
Co se týká svozu skla, svoz skla provádí pro město firma ASA. P. Jahodu, který za toto odpovídá hned zítra opětovně upozorním. Přesto pokud vznikne takovýto problém, zavolejte nebo napište do TS ihned po svozu, abychom toto mohli okamžitě a konkrétně na dané místo řešit. Svoz skla v měsíci srpnu proběhl na začátku měsíce. Děkuji
Ing. Miroslav Kruliš

3

Re: Svoz BIOodpadu

Asi mi nezbyde než při příštím svozu to minimalizované vytékání vyfotit. Minule to bylo po celé škvárovně.
Zdeněk Prokeš

Re: Svoz BIOodpadu

kedlub napsal:

Asi mi nezbyde než při příštím svozu to minimalizované vytékání vyfotit. Minule to bylo po celé škvárovně.
Zdeněk Prokeš

Dobrý den, svoz odpadu na Škvárovně probíhal zatím 3x,nevím  který termín myslíte, můžete mě kontaktovat i telefonicky.
S pozdravem Ing. Miroslav Kruliš