1

Téma: MŠ

Dobrý den,

jsme rodiče dítěte, které se nedostalo do žádné mateřské školy v Českém Brodě (ač zde máme trvalé bydliště). Z mých předchozích dotazů jem se dozvěděla, že město na jedno dítě v MŠ přispívá ze svého rozpočtu cca 2600,-. Zajímalo by mě, jak je možná diskriminace rodičů, kteří neměli to štěstí, že jejich dítě bylo přijato do "státní" školky. Proč vzhledem k tomu, že školky v Brodě nemají dostačující kapacitu musí někteří rodiče dát děti do soukromých školek, kde školkovné není dotované. Soukromá školka není finančně zdaleka pro každého, cena se pohybuje cca od 4000,- / měs. bez jídla. Zdá se mi neetické a diskriminační někomu přispívat a někomu ne. Můj názor je, že pokud město není schopné (a to již několik let) uspokojit potřebu svých občanů umístit děti do školky, aby dávalo paušálně každé rodině, která má děti školkového věku příspěvek 2600,- a pak by rodiče mohli své děti zaopatřit soukromou školkou nebo třeba chůvou nebo nějak jinak... Stávající systém je nějaký divný nezdá se Vám? Děkuji za reakci

2

Re: MŠ

Dobrý den, plně s Vámi souhlasím..Čekala jsem, že to budu já, kdo bude psát takovýto dotaz, ale s překvapením byl můj syn do školky přijat. K mému nepochopení až do školky "u Tenisu" ačkoli jsme z Liblic. Ale samozřejmě vím, že musím být vděčná i za tuto variantu.
Přeji Vám hezký den a hodně štěstí

3

Re: MŠ

Dobrý den,
myslím, že mnohem lepší variantou bude, pokud město najde způsob, jak umístit děti v místě bydliště, tím myslím všechny tři školky spadající pod Brod, tj. Sokolskou, Kollárku, Liblice. Dojíždění je pro rodiče další výdaj navíc, čas strávený cestováním se dá jistě využít lépe.
Možná se rýsuje naděje přijetí pro další děti, město prý zvažuje možnost ponechat ve stávající Liblické školce jednu třídu dětí a druhou třídu otevřít ve volných prostorách budovy Střední ekonomické školy, která je nedaleko. Vytrhlo by tím trn z paty mnoha rodinám :-), jejichž děti se do školky nedostaly. Držme tedy městu palce, ať tento návrh "projde" na patřičných místech.
Přeji všem hodně štěstí :-)

4

Re: MŠ

Tak to opravdu je, ale jednání ještě probíhají a nic zatím není jisté.

5 Naposledy upravil: LiborP (08.04.2011 20:26:17)

Re: MŠ

A bude to ještě od letošního září? Jedná se o navýšení kapacity Liblické MŠ nebo budou bráni i odmítnutí z Kolárovky a Sokolské?

6

Re: MŠ

Pane Nekolný,
můžete nám prosím popsat, co očekáváte od "jednání" ohledne školky v Liblické škole a na čem to může ztroskotat? Jsem hodně skeptická, co se týče nové školky či zrekonstruované v Liblicích, dlouho se o tom mluví snad od roku 2008 a stále se nic neděje. Mne teda zajímá a věřím že aj ostatní maminky z Liblic či by se jednalo jenom o přesun stávající školky která jak je známo nesplňuje podmínky nebo by se taky navýšila kapacita a o kolik míst? Když se prosadí rekonstrukce bude město ještě uvažovat o stavbě nové školky? 
Do Liblické školky se hlásilo k zápisu přes 20 dětí a jenom 5 dětí se umístnilo, těch zbývajících, které samozřejmě melo to štěstí bude muset denně docházet do Brodu i když máme obrazně řečeno školku za domem.
Jsem matka dítěte, které se nedostalo do žádné školky z důvodu, že má mladšího sourozence (i když dostávám příspěvek jenom na to mladší dítě) a já to beru taky jako diskriminaci, protože moje dítě vyžaduje kolektiv dětí a má právo na přístup k vzdělávaní . Takže mne hodně zajímá, jak bude město postupovat, aby se roky trvající problém s nedostatkem školek vyřešil.
Dekuji.

7

Re: MŠ

Jelikož jsem nedostala odpověď na můj dotaz ještě jednou prosím pana starostu o informaci, v jakém stadiu je zmiňované jednáni ohledne rekonstrukci Liblické školky a samozřejmě či by se jednalo i o navýšení kapacity školky. Nebo existují nějaké jiné informační fóra, stránky atd. kde bych se mohla dozvědět, co město dělá v této věci?????

Dekuji mnohokrát za odpověď.

8

Re: MŠ

Připojuji se k Ině, v jaké fázi je příprava rekonstrukce Liblické školky v budově SŠE, kdy se počítá s jejím provozem (pokud se bude realizovat), bude fungovat i ta stávající, tedy budou dvě třídy? Bude vypsán nový zápis v případě, že se kapacita navýší? Chápejte prosím, že některé maminky potřebují vědět, zda budou moci jít do práce a od kdy.
Doufám, že se nějaké přesnější odpovědi přeci jen dočkáme. Děkuji.

Majka

9

Re: MŠ

Bude se stále jednat o "jednotřídku" tedy o školku s dětmi ve věku 3-7 let?

10

Re: MŠ

Mělo by jít o jednotřídku v budově SOŠ Liblice a další jednotřídku se sníženou kapacitou ve stávající budově mateřské školky. Zatím se stále jedná s krajem o smluvním zajištění fungování školky v budově střední školy, ale snad už se tato jednání chýlí ke konci. Byl bych rád, kdyby se provoz nové školky zahájil od začátku příštího kalendářního roku, ale tento termín Vám nemohu přislíbit.