Re: oprava silnic

custom napsal:

Pane místostarosto,
možná se Vám to bude zdát už otravné, ale nedá mi, abych opět neotevřel téma : TANKODROM NÁDRAŽÍ. Diskuse na tohle téma proběhla poměrně časně z jara s tím, že se čeká na otevření operačních fondů. To se však nemusíme dočkat. Jak bylo řečeno (Vámi), že oprava není v možnostech TS, ale bude ji provádět dodavatelská firma a ta má vpolnou kapacitu až koncem dubna. Je zde konec května a .....NIC. Zajímalo by mne, zda jtse tedy měl na mysli letošní, či jiný duben, jiného roku. Víte, vede se tady plamenná diskuse na téma hřiště v parku na Škvárovně, ale musím dát "leně" a nejen ji za pravdu v tom, že jsou asi důležitější věci, které budou sloužit podstatně většímu počtu obyvatel ČB a které větší počet obyvatel trápí. Osobně nemám nic proti hřišti (to aby se do mne zastánci hřiště nepustili frontálním útokem), ale viděl jsem hřiště s umělým travním povrchem - po dvou letech se muselo obnovovat, protože byl zničený, pak se uzavřelo a návštěvníci byli vpouštěni jen na schválené akce. No a zcela na závěr, je skutečností, že např. hřiště, existující v Londýně jsou v parcích které mají mnohonásobně větší rozlohu a je tam opravdu dozor.

       Přeji pěkný den a těším se na jízdu mimo díry - u níádraží se mi to stále nedaří. Čím to asi bude???

Dobrý den,
souhlasím s Vámi, že jsou důležitější věci a vše je otázka financi. Těch je bohužel v tomto roce nedostatek. Na to doplácejí také technické služby.Každopádně přednádraží se bude opravovat tuto sobotu 29.5.2010. Důležité je samozřejmě počasí. Náhradní termín určila firma na čtvrtek 3.6.2010. Musím se zastat pana místostarosty ohledně termínu, který byl stanoven na začátek letošního května. Tento termín byl firmou odložen z důvodu počasí, ale hlavně financí, které technické služby neměly k dispozici.   Od 1.6. 2010 bude současně probíhat výstavba parkoviště přednádraží (podél pneuservisu). Od pondělí 31.5.2010 budou občané parkovat v prostoru cukrovaru, tento prostor byl již firmou vytýčen a označen dopravní značkou.
Přeji hezký den.

12

Re: oprava silnic

Konečně je hotovo, kolem nádraží se dá projet. Upřímně děkuji. Jen škoda, že to muselo dojít do stavu, ve kterém to bylo. A věřím, že tímto zalitím kráterů se rekonstrukce plochy před nádražím neodkládá na dobu neurčitou. Zároveň doufám, že novým vyznačením přechodů a jarním zalitím nejhorších děr (v rámci možností oceňuji) na ulici Palackého se neodkládá její rekonstrukce o další roky? Jako hlavní vjezd do města od Prahy je to ostuda a při každodenním ježdění je to o postupnou likvidaci auta.

13

Re: oprava silnic

Rekonstrukce povrchů silnic v ulicích Palackého, Suvorovova a Zborovská nebude v letošním roce provedena, neboť se kraj dostal do finančních problémů a musel redukovat plánované investiční akce. Prý by se však tato akce měla uskutečnit v příštím roce.
Na rekonstrukci prostoru před nádražím bude město opětovně žádat o podporu z Regionálního operačního programu Střední Čechy v podzimním kole. Letos se vybuduje nové parkoviště v areálu bývalého cukrovaru a také položí nová kanalizace až k nádražní budově.
Doba provizorní opravy přednádraží byla opravdu velice dlouhá z několika důvodů. Nejprve jsme měli slíbeno od kraje, že prostor opraví, neboť byl do podzimu vlastníkem. Bohužel tento slib nemohl být naplněn a tak technické služby objednali opravu z prostředků města. Ta však byla možná až po vyschnutí děr, což bylo až tento týden. Za způsobenénepříjemnosti se všem omlouváme.

14 Naposledy upravil: JerryCB (11.06.2010 20:01:10)

Re: oprava silnic

Kraj se dostal do financnich problemu, hmmm. A na vyplacenych 30 stribrnych se u kraje penize najdou a nasly smile.

15

Re: oprava silnic

Dobrý den,
může mi někdo vysvětlit jak můžete zavřít silnici od nádraží kolem kina a nezajistit slušný průjezd silnicí směrem na Liblice.Už loni jsem tudy přestala jezdit,protože se není kam vyhnout,všude jsou díry a díry a díry.Tato silnice je neustále ve špatném stavu a nutit tu spoustu řidičů jezdit v těch dírách,to tedy sprosté.Zkuste si spočítat auta ,která parkují u nádraží a spočítejte si až vám začnou nosit faktury za opravy.V zimě nejsou peníze na zimu v létě na léto.Kde tedy jsou ty peníze z daní?

16

Re: oprava silnic

Silnice v této ulici je opravdu v žalostném stavu, je však připravena její kompletní rekonstrukce a jednáme o zajištění financování akce, to však nebude v krátké době.
Provizorní vysprávka by byla potřeba, avšak otázkou je, zda neustálé záplatování asfaltem má smysl, neboť v podstatné části profilu je tento povrch popraskaný a asfalt se opětovně loupe. Není proto příliš hospodárné dokola opravovat neopravitelnou věc (i kvůli technologii položení živice na stávající kvalitní žulovou dlažbu).
V tuto dobu se pokoušíme ještě jednat s možným dodavatelem na odstranění živice v nejvíc poškozených částech a tím zajistit trvalejší stav komunikace v ulici Cukrovarské. V případě, že se tato varianta ukáže jako cenově nevýhodná, městu nezbude nic jiného, než opakovaně vydávat z městského rozpočtu minimálně jednou ročně statisíce korun na záplatování této ulice do doby zahájení celkové rekonstrukce a tedy je prakticky vyhazovat z okna.
Nicméně uzavírka byla naplánována na dobu prázdnin, kdy je mnohem menší provoz a má skončit nejpozději do konce srpna.

17

Re: oprava silnic

No, myslím, že oprava by byla na místě. Jak dlouho je připravena ta rekonstrukce nebo spíš od kdy se připravovala? Jak dlouho se o tomto stavu ví? Ta silnice je v tomto stavu, který se již jen zhoršuje, minimálně 4 - 5 roků, pokud jsem tedy registroval. Je poněkud tristní myšlenka, že jednání o zajištění financování by mohlo probíhat dalšícvh několik roků.

18

Re: oprava silnic

Komunikace byla provizorně opravena.
Kompletní rekonstrukce přednádraží včetně rekonstrukce Cukrovarské ulice se připravovala několik let a projektová dokumentace je již kompletní, teď už opravdu chybí jen zajistit potřebné finance.

19

Re: oprava silnic

chtěla jsem se zeptat,tedy jestli to neni tajné, na kolik taková provizorní oprava přednádražního prostoru vyšla??děkuji

Re: oprava silnic

kaca napsal:

chtěla jsem se zeptat,tedy jestli to neni tajné, na kolik taková provizorní oprava přednádražního prostoru vyšla??děkuji

Dobrý den,
oprava výtluků v prostoru ulice Krále Jiřího od křižovatky až po začátek ulice Cukrovarská (přednádraží), která začíná u cukrovaru vyšla na 68 tisíc Kč. Opravu výtluků v ulici Cukrovarská prováděla SÚS ve vlastní režii.