1

Téma: Proč tohle nemá Č.Brod?

Dnes jsem narazil na tento článek:

http://www.lupa.cz/clanky/trendy-v-elek … o-seniory/

stránka z rozpočtem zmiňovaného Nového Města na Moravě je zde:
http://rozpocet.nmnm.cz/cz/

A chci se zeptat: Proč takovou aplikaci a tak maximálně přehledné stránky nemá i Český Brod?

2

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Protože tu není starostou  Šmarda.

Born stupid? Try again!

3

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Je to samozřejmě otázkou ceny. Podobná aplikace ještě s dalšími funkcemi nám byla představena pře několika týdny. O pořízení či nepořízení se zatím ještě nerozhodlo. V případě, že byste věděli o nějaké levné či úplně volné verzi, dejte vědět. Rádi si necháme poradit.

4

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

A o jaké částce se nyní bavíme?

5

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Cca 200.000,- Kč

6

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Tak mě napadá, zda by se to ještě nemohlo vecpat do Projektu zvýšení kvality a efektivity MÚ?
http://www.cesbrod.cz/item/projekt-proj … /group/166

Na aktivitu 05-Ekonomické procesy, b. 2 a 3 by to vcelku sedělo. Nejsou z toho projektu ještě nějaké volné zdroje?

Dál se samozřejmě nabízí využít finance získané od dlužníků města, ale to je běh na delší trať...

7

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Tam by se to vecpat nemohlo, každý projekt má svoje pravidla a rozpočet. Fakt tam není žádná "vata".
Dneska jedu na seminář do Nového Města, tak se tam optám, kolik to stálo.

8

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Vytvořila to firma Internet Stream http://www.internetstream.cz/ a dodává Novému Městu jako službu za měsíční poplatek 1.000,- Kč. Dokázal byste to někdo levněji?

9

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Jakub Nekolný napsal:

Vytvořila to firma Internet Stream http://www.internetstream.cz/ a dodává Novému Městu jako službu za měsíční poplatek 1.000,- Kč. Dokázal byste to někdo levněji?

To je 12 000,- za rok.

Kolik město dává ročně na reklamní předměty? Odpovím si dle schváleného rozpočtu: odbor propagace města má na rok 2013 celých 70 000,- na dárkové předměty. Tj. 5800,- měsíčně za něco, co má pro občany nulovou hodnotu. Částka  1000,- měsíčně za možnost transparentní kontroly čerpání našich peněz se Vám v tomto světle zdá hodně? Co je přínosnější? Tašky s logem města nebo transparentní rozpočet?

Samozřejmě je zde otázka, kolik stojí implemetace systému. A s tím stojí za to zvážit, jestli to prostě nevzít z gruntu a nahradit současné a dovolím si tvrdit předpotopní stránky s téměř nulovou informační a vyhledávací hodnotou systémem, s maximální možnou transparentností odpovídající roku 2013. Bavil jste se v Novém Městě jak to dělají a kolik je to stálo? Prohlížel jste si ty jejich stránky?

Co třeba usnadnění pro seniory? viz http://www.otice.cz/seniori/

Vše je otázka ceny. Pokud mohu říci svůj názor, oželím hlouposti v podobě propagačních matereiálů a peníze bych raději investoval do transparentnosti.

P.S. Mimochodem, můžete zveřejnit seznam nakoupených předmětů a jejich cen za minulý rok?

P.S.S. na projekt "efektivní úřad" je vyčleněn celý milion našich peněz. Kde zjistím kolik se čerpalo, na co se čerpalo, komu šli peníze, na jakém základě atd? To se v tom milionu nenajde částka na projekt, která by ten úřad opravdu udělala efektivním a jednoduše kontrolovatelným? Pomohlo by to v rozklíčování právě takových hausnumer jako je toto!

10

Re: Proč tohle nemá Č.Brod?

Asi jsme si nerozuměli. Chci podobný rozklikávací rozpočet i pro Český Brod. Cena 1.000,- Kč za měsíc mi nepřipadá tak strašná. Spíš bych ale preferoval jednorázovou platbu a správu přímo pod městem a nikoliv nákup služby s měsíční cenou.

Aktualizaci stránek připravujeme a v pondělí dopoledne máme na toto téma jednání. Seniorský modul z Otic je moc hezký a určitě se jim necháme inspirovat.

V propagačních materiálech jsou například letáky o městě, turistické známky, průvodce, trička nebo hrnečky. Část věcí se prodává v informační centru a část věcí slouží na propagaci při společenských akcích. Naposledy jsme připravili dárkové balíčky pro mladé lidi z Portugalska, Turecka a Lotyšska při jejich přijetí na radnici. Ti v rámci programu Comenius navštívili partnerskou Střední odbornou školu Liblice a jistě není od věci, když dostali malou upomínku na město.

Připravíme a zveřejníme podrobný rozpis čerpání položky propagačních předmětů za loňský rok i plán čerpání v letošním roce (položka zdaleka nebyla ještě vyčerpána).

Dokumenty k projektu "Efektivní úřad" jsou k dispozici zde a budou dále doplňovány: http://www.cesbrod.cz/item/vystupy-proc … /group/166