11

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to h.dub

osobně jsem nezavrhoval variantu světelného signalizačního zařízení (SSZ). Jen jsem Vám chtěl naznačit, že tím že umístíte na jednom místě ve městě semafor, tak to může mít na víc místech následky, se kterými jste prvotně nepočítal a jako případ jsem uvedl např. tvoření dopravních kongescí ve směru od lidlu a penny. Jiný může být ten, že kvůli ztrátě času projede agresivnější řidič zbytek obce ve vyšší rychlosti.

Nejde přeci kdekoliv po českém brodě, kde srazí auto chodce vystavit SSZ a tím je to vše vyřešené ??? A já se zeptám co v noci jak to bude fungovat ?? Budete tam aktivní řízený signální plán, který bude za pomoci detektorů vyhodnocovat aktuální stav dopravy a podle toho přepínat jednotlivé fáze signálního plánu ?? Nebo jak bude chráněn chodec v noci? A bude tam možnost preference autobusové dopravy?? Vybaví se tím i vozy dopravce ? Ale třeba na to stačí, pevný signální plán těžko říct od stolu, ale každá taková sranda něco stojí.

Co se týká roku 2012 a semaforu, rád bych se teda od Vás nechal poučit. Takových příležitostí pro mě totiž není mnoho.  Možná dokážete v mnohém obohatit moje dosavadní zkušenosti v tomto oboru dopravy - telematiky.

12

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Road Runner napsal:

to h.dub

osobně jsem nezavrhoval variantu světelného signalizačního zařízení (SSZ). Jen jsem Vám chtěl naznačit, že tím že umístíte na jednom místě ve městě semafor, tak to může mít na víc místech následky, se kterými jste prvotně nepočítal a jako případ jsem uvedl např. tvoření dopravních kongescí ve směru od lidlu a penny. Jiný může být ten, že kvůli ztrátě času projede agresivnější řidič zbytek obce ve vyšší rychlosti.

Nejde přeci kdekoliv po českém brodě, kde srazí auto chodce vystavit SSZ a tím je to vše vyřešené ??? A já se zeptám co v noci jak to bude fungovat ?? Budete tam aktivní řízený signální plán, který bude za pomoci detektorů vyhodnocovat aktuální stav dopravy a podle toho přepínat jednotlivé fáze signálního plánu ?? Nebo jak bude chráněn chodec v noci? A bude tam možnost preference autobusové dopravy?? Vybaví se tím i vozy dopravce ? Ale třeba na to stačí, pevný signální plán těžko říct od stolu, ale každá taková sranda něco stojí.

Co se týká roku 2012 a semaforu, rád bych se teda od Vás nechal poučit. Takových příležitostí pro mě totiž není mnoho.  Možná dokážete v mnohém obohatit moje dosavadní zkušenosti v tomto oboru dopravy - telematiky.

...tak tak,  s příspěvky RR se ztotožňuji.

13

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Dobrý den, myslím, že každé zabezpečení tohoto přechodu (at již SSZ, nějaké zpomalovače na silnicí, řádné osvětlení tohoto přechodu, aby byl každý kdo je na přechodu vidět, ....) je lepší než současný stav, kdy přechod není označen ani svislou dopravní značkou ... Pokud má někdo zkušenosti se SSZ tak ať navrhne nějaké jednoduché řešení - vypočitávat proč to nejde a jaké to má problémy je to nejjednodušší.

14 Naposledy upravil: h.dub (02.02.2012 11:14:56)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to RoadRunner:
já se s vámi o ničem přece nepřu! jestli se tam postaví semafory nebo tam bude stát policajt nebo tam budou zpomalovače, každé řešení je dobré když se dobře udělá!
Nejsem žádný odborník na semafory, ale je už opravdu rok 2012 takže si myslím že existují technologie jak to udělat tak, aby to vyhovovalo všem. Navíc od toho tu máme přece vedení města, které má možnosti a pravomoce a hlavně námi placené odborníky na tuto problematiku, tak nechápu proč bych se měl já z něčeho zpovídat! Ať řeknou oni co s tím!

Zásadní problém na který se tímto linkem snažím poukázat je ten, že se neděje vůbec NIC! A díky liknavosti, šlendriánu nebo neschopnosti už to stálo jednoho zraněného na přechodu.

Zkuste se prosím vžít do role toho pána. Kdyby se to mělo stát dnes ráno vám! A může se to stát komukoliv z nás! Jdete si na vlak, normálně si dávate pozor na tom nebezpečném přechodu a stejně vás auto srazí protože si vás v pološeru nevšimli že přecházíte. Pak vás odvezou do nemocnice, přijdete o výplatu, máte akorát starosti, když se třeba staráte o dítě tak je to docela hrůza být v nemocnici a nikdo vám za to nic nedá. Stojí to peníze, nervy a čas.

Úplně se tomu zabránit samozřejmě nedá, ale proč pro začátek nezkusit to riziko co nejvíce eliminovat?

V porovnání s náklady na celý kolotoč kolem nehody - záchranka, policie, soudy, osobní tragédie - a které stejně zaplatíme všichni z našich daní - je cena za takovou prevenci značně směšná, když zabrání jedné jediné takové tragédii!

15

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to h.dub
Já se s Vámi taky nepřu! smile Jenom mi to nedalo upozornit na to, co sebou tato problematika zřízení SSZ může přinést, aby jste to viděl v širším kontextu. Přijde mi totiž, že u nás každý kdo držel volant v ruce je automaticky odborník na automobilovou dopravu (to si neberte nijak osobně). Správně poukazujete na to, že jsou od toho placení odborníci s pravomocí a pak zde máme i komisi dopravy, bohužel jejich reakce zde prozatím chybí. Neřekl bych, že nedělají NIC ve Zborovské ulici došlo k umístění určitých prvků dopravně bezpečnostních prvků - četl jsem o tom i článek v novém zpravodaji. Dělal se dopravní průzkum v městě. Tyto akce jen kvituji, i když se mi úprava pomocí city bloků nelíbí a to z důvodu, že se na těchto komunikacích nedávno dělalo frézování asfaltového povrchu a nebo rekonstrukce. Proč se neudělala úprava pomocí obrubníků? Věřte, že by dopravní prostor působil mnohem přívětivěji. Mrzí mě, že to tam bude vypadat takhle dalších třeba 20 let (životnost vozovky). I přesto mi přijde odsoudit ty lidi, kteří se na těchto věcech podíleli, že NIC nedělají poněkud nešťastné i oni jsou bohužel limitováni.

Tuto roli nezávidím nikomu! Já jako chodec se na tom přechodu z nehody necítím jako na nebezpečném. Na přechodu mám dostatečný rozhled. Z toho to hlediska je daleko nebezpečnější přechod, který kříží ulici, kterou jdete na nádraží. tento přechod je mnohem nebezpečnější, protože nevidíte na přijíždějící auto od penny a ono ani nevidí vás dokud nezatočí do ulice k nádraží. Bohužel byl znovu obnoven.

Když se vrátím k nehodě řidička toho chodce dle mého musela už zdálky vidět. Jedná se o přehledný úsek, dostatečný rozhled, výškově "skoro" rovina jediné co mě napadá na druhou stranu, že bylo šero. Pokud jí tam neskočil chodec na poslední chvíli, to se vyvracím tím, že pán šel na nádraží ne z nádraží a měl za sebou přes cca 4 metry, to už Vám nějakou chvíli přeci trvá než to ujdete. Tímhle narážím na to, že chyba nemusí být systémová (umístění přechodu) ale může to být chyba řidičky, která např. nevěnovala dostatečnou pozornost dění na vozovce, ale to je pouze můj úsudek ! Výsledek proč se tak stalo ať vyhodnotí Policie !

Bez výhrady pak s Vámi souhlasím s posledním odstavcem a to Vám klidně i podepíšu smile. Bohužel se do bezpečnosti dopravy a cyklistů věnuje stále nedostatek financí a ve věcech není postupováno koncepčně (to myslím v celkovém kontextu ČR)

to L.Brod... budete se divit ale vždy to tak není. Naprosto se třeba odpouští od SSZ přechodů pro chodce pokud jsou umístěny solitérně ( né v křižovatce). Kdy bylo vypozorováno, že to přineslo mnohem větší nehodovost v úseku než přechod bez SSZ. Nebo například přechody 2. a 3 generace pokud nejsou umístěny po celém úseku a nebo oblasti, tak znepřehledňují ostatní přechody a ty se stávají nehodovější. Jednoduché to právě je, pokud neznáte danou problematiku !! Výpočet SSZ křižovatky není záležitost SUDOKU do vlaku. Už jen proto, že jak správně podotkl uživatel h.dub semafory v roce 2012 umí skutečně zajímavé věci, jako např. preferovat různé směry.SSZ se troufám tvrdit nevypočítají ani na odboru dopravy, ale lze to samozřejmě zadat specializované firmě.

16

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to RoadRunner:
děkuji, vážím si vašeho názoru a ve většině souhlasím. Nebudeme to hrotit smile
Evidentně víte o čem mluvíte, nechápu proč vás někdo ještě nekontaktoval a nepožádal o radu. Člověk který je místní a ještě tomu rozumí je dle mého lepší než 15 studíí.

Nicméně každý den chodím přes ten přechod dvakrát a nemíním a nechci být dalším sraženým! Já ani moje rodina. Nepřeji to nikomu!

Možná by se zodpovědní měli někdy ráno nebo večer osobně dojít podívat, jak to tam opravdu vypadá když přijížídí čí odjíždí vlaky! Ostatně chodím tam pravidelně už nějaké dva roky v různých časech příjezdu vlaků a za celou dobu jsem tam ani jednou neviděl policisty, za to "borců" co šlápnou na plyn je tam vždy několik.

Ať jsou ti zodpovědní limitování nebo ne, prostě tohle je špatně špatně špatně a zse špatně. Jako obyvatel města a volič očekávám, že se někdo z nich minimálně ze slušnosti vyjádří na tomto fóru.

P.S. Jsem ochoten omluvit se všem za nařčení, pokud se v nejbližší době (cca týden) již nějaké opatření na nebezpečných přechodech chystá.

P.S.S.
A ještě co se týká té nehody, bylo 7 hodin ráno a byla taková to mrazivé mlžení. Řidička jela pomalu a z nějakého důvodu ty chodce možná viděla, možná je nevnímala. Možná kdyby tam měla NĚCO, co by jí donutilo věnovat pozornost především přechodu tak se to vůbec nemuselo stát.

17

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

h.dub napsal:
Ranní nehoda byla opravdu velmi nepříjemná. Avšak co mě vytočilo do běla bylo to, že ani po deseti minutách (!) od druhého zavolání na tísňovou linku se stále nedostavila Policie!! Představte si deset minut v pološeru, na zemi leží zraněný, auta kolem jezdí a nic. …Já sem znovu volal 158 v 7:09. Sdělili mi, že o nehodě ví a že jedou. … Odcházel jsem cca v 7:19 když zraněný byl v péči záchranky. Polcejní auto ani člověk tam stále nebyl!

Lída napsala :
jen jsem volala na městskou policii s tím, že by tam asi měli jet, přinejmenším řídit dopravu, že záchranku už volají. Odpověd byla že jsou kousek a budou tam za chvíli. To bylo v 7:08hod.

Jen se chci zeptat, zda P-ČR či MP k nehodě skutečně dorazili a v kolik?

18 Naposledy upravil: h.dub (02.02.2012 15:04:56)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Česulda napsal:

h.dub napsal:
Ranní nehoda byla opravdu velmi nepříjemná. Avšak co mě vytočilo do běla bylo to, že ani po deseti minutách (!) od druhého zavolání na tísňovou linku se stále nedostavila Policie!! Představte si deset minut v pološeru, na zemi leží zraněný, auta kolem jezdí a nic. …Já sem znovu volal 158 v 7:09. Sdělili mi, že o nehodě ví a že jedou. … Odcházel jsem cca v 7:19 když zraněný byl v péči záchranky. Polcejní auto ani člověk tam stále nebyl!

Lída napsala :
jen jsem volala na městskou policii s tím, že by tam asi měli jet, přinejmenším řídit dopravu, že záchranku už volají. Odpověd byla že jsou kousek a budou tam za chvíli. To bylo v 7:08hod.

Jen se chci zeptat, zda P-ČR či MP k nehodě skutečně dorazili a v kolik?

Už jsem to psal:
já volal v 7:09 státní (dle času na mobilu) a když jsem v 7:19 odcházel tak tam nebyla ani státní ani MP. Díval jsem se na hodinky jestli stihnu vlak a proto jsem si tento údaj zapamatoval.
Jestli se tam objevili v zápětí to netuším, velmi naštvaný jsem odešel.

19 Naposledy upravil: L.Brod (03.02.2012 07:23:52)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to RR: jsem jen laik a vidím, že na tom přechodu není vše v pořádku (pokud se týká správného značení a bezpečnostních prvků) - nemusíte mne školit nepracuji na odboru dopravy abych to mohl řešit - doporučuji abyste se obrátil tam

20

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

http://zpravy.idnes.cz/kvuli-spatnemu-d … _krimi_cem

S pozdravem Claudyus