1 Naposledy upravil: h.dub (31.01.2012 10:25:01)

Téma: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Vážené vedení města, odbore dopravy a šéfové státní policie!

činím vás spoluodpovědnými za sraženého chodce na křižovatce u nádraží. Doufám že se chytnete všichni za nos a začnete se vedle utrácení peněz na nesmyslné projekty  starat o to, aby se vaši voliči nemuseli bát chodit přes přechody a za šera po městě!

Přestaňte platit stohy studií a začnětě používat selský rozum! Za to vás platíme a k tomu jste voleni!!! Nebo je třeba ještě dalšího zraněného aby se konečně něco začalo dělat?!!!!!

Byl jsem přítomen dnešní ranní nehodě, kdy paní srazila chodce na přechodu u křižovatky u výkupu/nádraží. Nic příjemného vám povím!. Domnívám se ale, že k podobné situaci nemusí docházet vůbec a považují vás za spoluviníky tohoto stavu!.

Proč už dávno nejsou na této křižovatce semafory? - namísto nekonečného sporu o kruháč který se točí stále dokola?

Proč už dávno ve všech směrech do té křižovatky není snížená rychlost?

Proč už dávno tam nejsou pasivní bezpečnostní prvky, jako pruhy na vozovce, výstražná upozornění, reflexní tabule, ukazatele rychlosti?

To je třeba nejdřív důkaz v podobě sraženého člověka aby se něco začalo konat?
To, že křižovatkou každé ráno a večer prochází a projíždí polovina Brodu vyžaduje opravdu důkladné zkoumání a mnohaměsíční studie?

Ranní nehoda byla opravdu velmi nepříjemná. Avšak co mě vytočilo do běla bylo to, že ani po deseti minutách (!) od druhého zavolání na tísňovou linku se stále nedostavila Policie!! Představte si deset minut v pološeru, na zemi leží zraněný, auta kolem jezdí a nic. Když jdu pěšky se psem tak z náměstí jsem u křižovatky do pěti minut a to se pes stačí ještě vykadit!!! Jak je možné že to tak dlouho trvalo?
Příště až nám pan šéf policie zase budou poštět Powerpointovou prezentaci s úspěchy svého vedení, tak po něm asi hodím nějakou podobnou prezentací na 15let starém harddisku, aby se si uvědomil že v ulicích jsou lidé a ne statistiky.

Proč tam nejsou stálé hlídky v časech kdy tudy prochází několik stovek lidí?

Proč jsem ještě neviděl v centru a okolí státního pochůzkáře, ale vandaly potkávám denně?

Začněte už něco dělat!

P.S. Po naložení zraněného do záchranky se mi již v mrazu nechtělo na policii čekat, tak jsem se šel ohřát do čekárny nádraží. Tam byla také druhá účastnice nehody. Pokud bude policie potřebovat svědectví od nás obou, může mne kontaktovat na emailu tohoto nicku. S paní jsem domluvený.
Děkuji

2

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

h.dub napsal:

Ranní nehoda byla opravdu velmi nepříjemná. Avšak co mě vytočilo do běla bylo to, že ani po deseti minutách (!) od druhého zavolání na tísňovou linku se stále nedostavila Policie!! Představte si deset minut v pološeru, na zemi leží zraněný, auta kolem jezdí a nic. Když jdu pěšky se psem tak z náměstí jsem u křižovatky do pěti minut a to se pes stačí ještě vykadit!!! Jak je možné že to tak dlouho trvalo?

Šla jsem okolo, pán jdoucí o pár kroků napřed se ptal jestli je něco potřeba, odpověď byla že ne a že se snaží dovolat na záchranku.

Bylo tam dost lidí,  stáli v křižovatce, někteří i tak nešikovně že byli adepti na další sražené, je to tak, bohužel. Nikdo z přítomných neměl reflexní vestu a při té mlze/smogu nemohli být dobře vidět.

Nebylo nic potřeba, pokračovala jsem dál - jen jsem (když jsem viděla jak to tam vypadá a že se štosují auta) volala na městskou policii s tím, že by tam asi měli jet, přinejmenším řídit dopravu, že záchranku už volají. Odpověd byla že jsou kousek a budou tam za chvíli. To bylo v 7:08hod.

3 Naposledy upravil: h.dub (31.01.2012 12:51:11)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Jen pro doplnění:

Já sem znovu volal 158 v 7:09.
Sdělili mi, že o nehodě ví a že jedou. Zopakoval jsem že se jedná o zraněného na silnici po nehodě a že je tam opravdu rušný provoz a nebezpečná situace a je nutná jejich přítomnost.

Zraněný se nemohl postavit na nohy, do kterých byl zasažen a hlavou také narazil do skla vozu - snažili jsme se něco sehnat pod něj aby v mrazu neprochladl, bylo -9. 

Bohužel běžně vestu ssebou nenosím a řidička ji zřejmě v autě také neměla, resp. si na ní nikdo nevzpomněl.

Odcházel jsem cca v 7:19 když zraněný byl v péči záchranky. Polcejní auto ani člověk tam stále nebyl!

O to víc tam bylo těch policajtů třeba!

4 Naposledy upravil: LÍDA (31.01.2012 13:32:58)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

h.dub napsal:

Jen pro doplnění:

Já sem znovu volal 158 v 7:09.

já volala na MP

h.dub napsal:

Zraněný se nemohl postavit na nohy, do kterých byl zasažen a hlavou také narazil do skla vozu - snažili jsme se něco sehnat pod něj aby v mrazu neprochladl, bylo -9.

říkala jsem si že nezávidím ležet na studené zemi, že se pod něj mohla dát izotermická fólie (byla-li v lékárničce). ale to mě taky napadlo až když jsem seděla ve vlaku

h.dub napsal:

Bohužel běžně vestu ssebou nenosím a řidička ji zřejmě v autě také neměla, resp. si na ní nikdo nevzpomněl.

Odcházel jsem cca v 7:19 když zraněný byl v péči záchranky. Polcejní auto ani člověk tam stále nebyl!

O to víc tam bylo těch policajtů třeba!

vesta je v povinné výbavě vozu, ale věřím že si nikdo nevzpomněl

jinak s vámi souhlasím.. doufám že bude zraněný brzy v pořádku

5

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Proč na této křižovatce nejsou dopravní stíny doplněny City Blocky ?

6

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Smim-li se zeptat, co bylo pricinou dopravni nehody popisovane vyse?

7 Naposledy upravil: h.dub (01.02.2012 13:08:36)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

JerryCB napsal:

Smim-li se zeptat, co bylo pricinou dopravni nehody popisovane vyse?

řidička přehlédla chodce na přechodu.
chodec šel regulérně po přechodu směrem na nádraží a auto ze směru od lidlu ho srazilo.

Semafory by tomu dokázali zabránit!

Takže se ptám znovu těch, co mají ve městě odpovědnost za dopravu, proč už tam dávno něco takového není?????

8

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Řidička přehlédla chodce na přechodu.....Z osobní zkušenosti vím,že v převážné většině chodec vstoupí do silnice,a má dojem,že má na přechodu(a ne jen na něm)i mimo něj absolutní přednost.Např dneska mi přímo před auto vlezl chodec,a to s naprostou samozřejmostí.......Je sice pravda,že někteří řidiči jsou také bezohlední,ale před těma by si měli právě takovýhle chodci dávat pozor!Pokud je auto blíž než 10 metrů,pak už se blbě brzdí.....

9

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

Dobrý den,

nedá mi to se nezúčastnit diskuze a nereagovat na příspěvek pana h.duba.

Křižovatka ulic Jana Kouly a Zborovské je opravdu jedna z těch se, kde město skutečně pálí bota z hlediska dopravní situace. Neodvažuji si tvrdit, zda se jedná i o nejnehodovější křižovatku nebo zda jsou v obci i jiné lokality s častými nehodami. Také z hlediska toho, že v dnešní době nemusíte hlásit každou nehodovou událost - chybějí statistky Policie ČR.

Na křižovatky byly vypracovány nějaké studie např. okružní křižovatky, ale nedovedu si představit, co by udělala přestavba křižovatky na světelně řízenou. K tomu je potřeba znát a  správně vyhodnotit dopravně inženýrská data - viz prováděný průzkum, aby auta na světelné křižovatce nevytvořili "kolonu až za úroveň penny a lidlu" a dopravní problémy se nekumulovali. Myslím si, že by nebyly vhodné ani reflexní tabule nebo měření rychlosti, ani Vámi zmiňované snížení rychlosti. Zastávám názor, že řidič má být podvědomě psychologicky tlačen různými dopravními opatřeními (např. dopravními ostrůvky, optimalizace jízdních pruhů, dopravní šikany, zpomalovací prahy...) do nižších rychlostí a ne pouhým snížením dopravní značkou - to není všelék.

Nedá mi to v této souvislosti zmínit nově osazené dopravní opatření v ulici Zborovská - příjde mi to s prominutím jak z pořadu Babicovi dobroty - je to rychlé je to dobré ale hlavně je to levné smile. S rychlým osazením a levným zakoupením bych ještě souhlasil, ale jestli je to dobré bych polemizoval. Jak bude například komunikace čištěna ?? Pod city bloky se zachytí nepořádek a jsem zvědavý jak bude správcem nebo případně technickými službami čištěno a jak bude probíhat úklid sněhu ?? A už vůbec nemluvím o estetické stránce věci, kdy se mi zdá, že projíždim sovětským územím - všude samý beton a železo a jedu jak na dálnici v nějakém vymezeném koridoru. Když v tom případě zmíním např. dopravně vyspělejší Rakousko nebo Německo, tak v dopravním prostoru není zvýhodňena automobilová doprava a dopravní prostor se snaží být přívětivý i k ostatním druhům dopravy (cyklisté, pěší...).

Zpátky však k tématu. Dalo by se uvažovat nad občasným dozorem nad vytypovaných přechodech v rizikových časech, ale všechny rizikové přechody asi ani není možnostech Policie dozorovat.

Jak správně ale podotkl pan h.dub je potřeba se této problematice věnovat o něco intenzivněji než bylo doposud s tím s ním bezvýhradně souhlasím.

Doufám, že zraněný bude co nejdříve v pořádku a následků.

10 Naposledy upravil: h.dub (01.02.2012 20:17:21)

Re: Sražený chodec na křižovatce! Už něco dělejte, proboha!

to Kvítko:
auto jelo pomalu, ale i v malé rychlosti je srážka fatální. chodec nikam nemusel skákat, protože již měl za ssebou polovinu přechodu a chystal se jej opustit.

to Road runner:
je cena za čekání ve frontě od lídlu k semaforu vyvážitelná sraženým člověkem?
Já si myslím že ráno tam fronta stejně bývá, takže to žádná zásadní změna nebude.
Mimochodem je rok 2012 a semafory se dají naprogramovat tak, aby např. zvýhodnil jeden směr apod.

Křižovatka je navíc nepřehledná i pro řidiče a prochází a projíždí jí většina dojíždějících do prahy - dle nějaké studie je to celkem polovina obyvatel - a to hned dvakrát denně.

Osobně si raději počkám na bezpečnou červenou, než odhadovat jestli auto dobrzdí či ne.

To je můj argument pro semafory.

Všechny preventivní prvky pasivní bezpečnosti mohou jedině prospět.

Připojuji se k apelu na odbor dopravy.

Jen jestli se tohoto tématu taky chopí ti, které jsou za to zoodpovědní a nebudou strkat hlavu do písku a schovávat se za hory paragrafů a výmluv proč to vlastně nejde!

to TOP010: 100% souhlas.