131 Naposledy upravil: Tomáš Klinecký (14.04.2022 09:44:31)

Re: Liblice

Dobrý den, jde o prodloužení termínu dokončení stavby. Ačkoli jsme se opakovaně ujišťovali, že ČEZ nic v této ulici nechystá, po podpisu smlouvy o dílo mezi městem a vybraným dodavatelem stavby chodníků se ozvala firma ČEZ, že zde plánuje položení nadzemního el. vedení do země. Na následném jednání s projektantem ČEZu jsme se dohodli, že ČEZ vyprojektuje do léta a kabely položí přibližně na podzim, abychom hned po něm mohli udělat chodníky.

132

Vážený pane místostarosto,

mohu Vás požádat o informaci, zda společnost ČEZ plánuje v tomto roce také položení nadzemního vedení do země i v ulici Ve Staré vsi? Projekt už je vyhotoven, smlouvy s vlastníky dotčených nemovitostí podepsány.

Na veřejném setkání v Liblicích, které se konalo před měsícem, mi bylo tvrzeno, že město žádné informace o jakýchkoliv plánovaných akcí ČEZu v této ulici nemá. Volala jsem tedy přímo projektantovi, a ten mi sdělil, že prý není shoda s městem na výši náhrady. Už na podzim minulého roku nám přitom sliboval, že by se s pracemi mohlo začít již v létě 2022.

Pokud se tedy ČEZ najednou rozhodl k položení zemního vedení v ulici Nová, nedošlo k nějakému posunu v jednání ve vztahu k ulici Ve Staré vsi?

Předem moc děkuji za odpověď.
S pozdravem
Olga Adámková

133

Dobrý den paní Adámková, ano, je to tak. Problém výše náhrad za věcná břemena na pozemcích města se týká jak ulice Nová, tak ulice Ve Staré Vsi. Na příští jednání rady města půjde úprava pravidel, která umožní tuto situaci odblokovat.